Co je to za odrůdu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.87 (?) 
23.10.2013 16:48

Zdravím p.Wimpi, je to môj prvý vypestovaný vinič z darovaného zeleného odrezku ("miestna odroda") zakorenený v PETke (teda je pravokorenný) a už je momentálne asi 10 ročný... myslím, že je dobre mrazuvzdorný (keď som ho odmalička nijako v zime nechránil, a to ešte v mojich chladných podmienkach - vtedy som ešte nič o tom nevedel... a on prežilsmiley) aj celkom odolný chorobám - pestujem bez chemickej ochrany. Listy sú svetlozelené, matné, jemne plsnaté (mladé viac). Osoba, od ktorej som ho dostal, vie o tejto odrode len asi toľko, že je to modrá odrodawink

myslím, že bude mať v génoch labrusku (malé plody, odolnosť) a podobá sa mi, čo som tak pozeral na nete na odrodu "Concordia", ale neni som si istý...

Ak by to bola podnož, tá by väčšinou nemala plodiť, nie?

Inak chuťovo, keď dozrie, je dobrásmiley...no neviem posúdiť, či má pachuť po líščine, nakoľko neviem, aká to je pachuť aj keby som ju cítilwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 248.33 (?), 23.10.2013 21:09

Připadá mi to podobné tomu, co mám já (ale to moje je sladké a má ovocnou chuť, bobule 1,5-2cm). Také nevím, co to mám, jen, že je to nějaká stará americká odrůda  (něco jako "Izabela jahodová"). Nepotřebuje postřiky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.87 (?), 23.10.2013 23:36

Zdravím p.Lída, máte nejaké fotky tej Vašej odrody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 248.33 (?), 24.10.2013 10:57

Přikládám jen dvě asi dva roky staré, víc jsem jich nenašla. Dozrálé je červenofialové cheeky           Lída



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.87 (?), 24.10.2013 13:06

máte pravdu, hodne sa to podobáwink, aj tie listy... také lopúchové... ako jediná odroda u mňa, má úplne matné a svetlozelené jemne plsnaté listy, väčšinou sa stretnete u rôznych odrôd s lesklými listami...

a kedy u Vás dozrieva? keď strapce necháte dlhšie na kríku nestmavnu ešte?wink lebo aj tie moje sa dajú konzumovať, už keď sú fialové, ale najsladšie sú až úplne tmavofialové...

Isabela - to ale u mňa nebude - tá má "bobule stredne veľké až veľké, dužina jahodovej chuti, pri dozrievaní hrozná aj voňajú, dozrievanie srpen/září

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.33 (?), 24.10.2013 22:21

Dozrává v průběhu září (přesný termín záleží na teplotách). Listy nemá tak lesklé, jako normální ušlechtilá vinná réva. Jinak hrozny hodně ztmavnout zatím nestačily, snědly se. Ale do úpně tmavé fialové barvy nejdou ani hodně zralé, aspoň na původní rostlině, ze které jsem to řízkovala. Tak tmavě fialové, jako máte na čtvrté fotce spodní tři kuličky nejsou, pořád mají odstín trošičku do červena.Je to nějaká dost stará odrůda, sázená byla otcem dnešního důchodce  :-)). Pro mne bylo podstatné to, že mi chutnala a nemusí se stříkat.           ps- ona to asi není přímo Izabela, ale něco podobného z těhle odrůd, víc jsem nevypátrala - nejsem žádný vinař, mám to jen na mlsání.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika