Preočkovanie starého vinohradu



host - 253.108 (?)
21.7.2019 15:35

Moja skusenost je, ze po ocovani na jar do kmena zrast ocka nebyva dokonaly a potom bude aj v buducnosti ten vyhon z ocka nachylny na vylomenie (aj po rokoch).
S odstupom casu by som uz uprednostnil vrublovat staru ci mladu revu do zelenych jodnorocnych vyhonkov.
V pripade starej revy ju treba koncom zimy odrezat kmen cca 40 cm nad zemou a potom v juni vrublovat do novych vyhonkov (zelene do zeleneho) pripadne (cierne do zeleneho). Toto je vyhodne hlavne ak mate moznost ziskat uslachtile zelene vruble v blizkom okoli.
Kedze starsia reva silne rastie, tak nebyva problem s vyzretim dreva z navrublovanych ociek do konca roka (takyto problem byva, pokial starsiu revu nezrezete na jar, preto ze nechcete prist o tohtorocnu urodu... vtedy je problem donutit revu tlacit miazgu do vasich navrublovanych ociek a potom aj s vyzretim dreva vyhonov z navrublovanych ociek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
      
ondro - (48) - 12.171 (?), 20.6.2016 11:58

Ockoval som od polovice do konca aprila. Silnejsi rast ociek bol asi od 1-7. juna - podla lokality (v 2 lokalitach).Uspesnost ockovania prekvapivo velmi dobra. Takmer kazde ocko vyrasilo ale niektore ocka silne rastu a potom sa inym uz nedostava stava a tie su pribrzdene. Predpokladam, ze keby som pribrzdil tie silnerastuce tak aj tie pribrzdne by sa rozbehli... ale nebudem nikoho brzdit - silnejsi vyhrava... Na niektore korene som dal aj 10 ociek - nabuduce budem davat menej cca 4.  Ockoval som pred i po jarnych mrazoch (cca 24.4.). V uspesnosti podla terminu nevidim rozdiel. Mrazy poskodili len vyrasene vyhonky. Naockovane ocka prezili. Pocasie je tento rok pre ockovance velmi priaznive, casto oblacno a prsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
peter.ba - (1) - 64.12 (?), 12.1.2017 16:08

Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel poskytnut odrezky nejakeho rezistentneho vinica, chcel by som sa chcel pokusit naockovat stary vinohrad. Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.42 (?), 8.4.2017 22:41

tento rok sa reva prebudila skoro. Ja som ockoval uz predosle 2 vikendy - teda posledne 2 marcove tyzdne, teploty uz boli okolo 20C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.108 (?), 21.7.2019 15:35

Moja skusenost je, ze po ocovani na jar do kmena zrast ocka nebyva dokonaly a potom bude aj v buducnosti ten vyhon z ocka nachylny na vylomenie (aj po rokoch).
S odstupom casu by som uz uprednostnil vrublovat staru ci mladu revu do zelenych jodnorocnych vyhonkov.
V pripade starej revy ju treba koncom zimy odrezat kmen cca 40 cm nad zemou a potom v juni vrublovat do novych vyhonkov (zelene do zeleneho) pripadne (cierne do zeleneho). Toto je vyhodne hlavne ak mate moznost ziskat uslachtile zelene vruble v blizkom okoli.
Kedze starsia reva silne rastie, tak nebyva problem s vyzretim dreva z navrublovanych ociek do konca roka (takyto problem byva, pokial starsiu revu nezrezete na jar, preto ze nechcete prist o tohtorocnu urodu... vtedy je problem donutit revu tlacit miazgu do vasich navrublovanych ociek a potom aj s vyzretim dreva vyhonov z navrublovanych ociek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika