Odrůda Regent



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 14.71 (?) 
2.6.2012 22:49, zobrazeno: 34753x

Dobrý den, chci se zeptat v jakých podmínkách pěstujete interspecifickou (PIWI) odrůdu Regent a jak vám prospívá. Hlavně pěstitelů z mimo vinařských oblastí. Zajímalo by mě v jakých "nejhorších" podmínkách se dá s úspěchem pěstovat. V jakém prostředí tuto odrůdu pěstujete - nadmořská výškka, expozice, mikroklima, průměrná roční teplota popř. klimatický region dle Quitta, půdní druh a typ popř. rovnou BPEJ a jaké cukernatosti dosahuje v (°NM). Děkuji všem za odpvěď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 3.6.2012 19:42

V jakých nejhorších podmínkách prospívá Regent to nevím, ale já jsem s ním spokojen. Plodí každý rok, ale pokud jej chcete jen na hrozny, přece jen je ve více ohledech lepší např. Rondo (také červené a přitom plodnější, bujnější a ranější)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.211 (?), 4.6.2012 7:47

Vyžaduje Regent chemickú ochranu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 4.6.2012 8:49

To bude vždy záležet na podmínkách konkrétního stanoviště. Údaje o jeho odolnosti se v literatuře dost liší, a to i od stejného autora. Je velmi pravděpodobné, že na dobrém stanovišti při správné agrotechnice nebude chem. ochranu vyžadovat. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 4.6.2012 10:11

Regent je na "mém stanovišti" vůči houbovým chorobám naprosto odolný. Pro porovnání - Prim musím někdy přistříknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.51 (?), 4.6.2012 14:57

Pravidelně mám u Regentu problém s plísní révovou. Hrozny výborné, dozrávání pravidelné během září v pozdním sběru, mrazuodolnost dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.172 (?), 13.6.2012 13:52

Odrůdu Regent pěstuji ve 450 mnm, na zastíněnější části vinice. Cukernatost v průměru kolem 19 st., sbíráme jej na přelomu září a října. Není ošetřován žádnými přípravky, jen v roce 2010 nevýznamné napadení plísní révovou. Plodí vyrovnaně, trochu problémem je u nás horší odlučitelnost bobulí od stopky, bobule jsou chuťově velmi dobré. Zrovna v neděli jsem načal ročník 2007 a kvalita vína byla skvělá s možností dalšího zrání na lahvi. Odolnost k mrazu bych označil jako střední až středně vysokou. Raší u nás o něco později než většina ostatních odrůd, ale rychle ztrátu dohání a kvete mezi prvními. Nevýhodou je trochu rozkladitý růst letorostů, které navíc často raší směrem do meziřadí. Proto obtížnější zelené práce. Někdy se projevuje červenáním listů a posléze jejich opadem nedostatek Mg. Po letošních jarních mrazících se velmi slušně regeneroval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 124.211 (?), 13.6.2012 15:04

To ste ma potešil! Tento rok som vysadil na skúšku pár koreňov práve Regentu, pretože žiadnu inú modrú rezistentnú odrodu sa mi nepodarilo zohnať. Boli to sadenice zo starkla, cena tuším 5 - 6 € za kus, ale sadenice boli v perfektnej kvalite. Zatiaľ sa im darí dosť dobre.  Nadm. výška 220 mnm, otvorená pomerne veterná poloha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.212 (?), 21.7.2012 17:59

Musím potvrdit dobrou mrazuvzdornost Regentu, pěstuji jej v nm.výšce 240 m na Roudnicku, u zdí. Z cca 30-ti 2 a 3 letých sazenic mi vymrzla v letošních holomrazech jen jedna, naproti tomu mi kompletně vymrzl např. Irsay Oliver cca 15-ti letý a jiné odrůdy.  Jediná, mnou pozorovaná špatná vlaastnost odrůdy je tenká slupka odrůdy a proto velké napadání zrajících hroznů vosami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.193 (?), 21.7.2012 22:09

S většinou toho, co jste napsal, musím souhlasit. Pěstuji Regent na rovině mírně nakloněné na východ cca 220mnm. Vlhčí lokalita v blízkosti lužního lesa. Pravidelný problém s plísní révovou. Stříkám cca 4x pouze "bio" postřiky. Zrání a plodnost dobrá, zatím sice 2 úrody,  ale pokaždé koncem září v pozdním sběru. Letos bohužel na jaře vymrzl a nenasadil skoro žádné hrozny. Petr K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika