Příspěvky uživatele - martincz

Darling netěsní - poradíte?, 15.5.2017
Díky. Hledal jsem vše, ale takhle obecně mě to netrklo zkusit :)
Darling netěsní - poradíte?, 15.5.2017
Díky za pomoc! Martin.
Darling netěsní - poradíte?, 14.5.2017
Prosím pěkně, mám na chalupě po bývalém majiteli ještě starý darling, funguje bezvadně, až na to, že netěsní a prokapává ve spoji mezi hřídelí a čerpadlem. V terminologii jsem naprostý laik, takže raději posílám video, uměli byste mi poradit, jaké... celý příspěvek >
Kyselinky v moštu - jaky změřit/odhadnout, 26.9.2015
Díky za odkaz, takto krásně sepsaný článek jsem ještě nečetl a více mi poodkryl alchymii kyselin ve víně. Koupím tedy K-Reagenz a a pomalu se budu chystat na sklizeň. Je to pro mě jen domácí kvašení, takže o nic nejde - snad jen o ten pocit mít... celý příspěvek >
Kyselinky v moštu - jaky změřit/odhadnout, 25.9.2015
Právě ty zkušenosti bych mohl nahradit aspoň v začátcích měřením. Myslím, že zrovna titrace není moje slabá stránka, takže zkusím K-Reagens. Nicméně díky zatím za odpovědi!
Kyselinky v moštu - jaky změřit/odhadnout, 25.9.2015
Přátelé, chystám se na své první vinobraní. Solaris mi pomalu dosáhl cukernatosti 24 °NM (refraktometrem). Ale nevím, jak jsem na tom s kyselinkama. Máte nějaký jednoduchý osvědčený způsob alespoň odhadu? Mám obavu o příliš kyselé víno. (Mám... celý příspěvek >
Napadení révy - hálčivec?, 3.6.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den kolegové, prosím o radu, je to hálčivec? A co na to? Omite? Díky moc. (Odrůda Solaris, hnojeno nejdříve na list Wuxalem, pak do půdy ke každé rostlině dvě hrsti Orgevitu a trocha síranu draselného, postřik proti houbovým... celý příspěvek >
Odstranění přebytečných střapců?, 20.6.2012
U paw paw pozor na nutnost opylení geneticky odlišnou rostlinou (jinou odrůdou), samosprašná je zatím prokazatelně jen Prima 1216 (mám jednu) ale i u ní je lépe mít i jiné drůdy. Já už více než ten solaris na zahradu nedostanu, mám 20 hlav a vím,... celý příspěvek >
Odstranění přebytečných střapců?, 19.6.2012
Paľo, držím Vám palce! Tady zatím nebouřilo, kroupy ale taky nepotřebuji, protože mám bohatě nasazeny mladé plody na stromech Asiminy triloby. Ty střapce Juře jsou nádherné. To Solaris ani Somerset seedles nemá. Malinkou redkuci provedu,... celý příspěvek >
Odstranění přebytečných střapců?, 15.6.2012
Prosím o radu zkušenější znalce. Mám třetím rokem několik rostlin révy. Odrůda Somerset seedless (1 hlava) a Solaris (20 hlav). Mám obavu, že mnohé mají nasazeno příliš mnoho květenství s ohledem na jejich stav a stáří. Kolik a kdy mám odstranit?... celý příspěvek >
Ochrana rašící révy před májovými mrazíky, 25.5.2012
Jenze plosne zakryti okolo rostliny by mohlo znamenat take to, ze se teplo nedostane do pudy. Tady bych byl v nasich chladnejsich oblastech opatrny.
Ochrana rašící révy před májovými mrazíky, 25.5.2012
Budu se snažit o co nejjednodušší řešení, tedy vezmu nejlevnější zámkovou dlažbu anebo ztracené bednění a udělám kolem rostliny nízký komínek. Když bude čas a peníze, tak to i zapustím do země jak to půjde (např 20 cm do země a 20 cm nad zemí). Cílem... celý příspěvek >
Ochrana rašící révy před májovými mrazíky, 24.5.2012
Letosni mraz jsem bohuzel nyvychytal, diky pracovnimu vytizeni jsem nestihl nic zakryt, nastesti mam zahradu v zavetri a tak t_min byla cca 1,5 °C globalne a jen je videt proudy mrazovych jazyku jak opalily revu nebo asiminy. Skody cca 30 %. Ale... celý příspěvek >
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 7.11.2011
Tak to se tesim na nejake podrobnejsi informace az budou. Urcite poprosim o odkaz.
Einset Seedless 1rok rada?, 12.9.2011
Tak to by chtelo napsat kde a jak je mas zasazeny a co s nimi mas v planu? Na pergolu? Jsou u zdi nebo v prostoru? Jak velke je ocekavas a co od nich ocekavas? Jak jsou daleko od sebe a vubec, fotka by taky pomohla :-) S temito informacemi ti tady... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika