Neznáma Labrusca



host - 83.106 (?) 
21.11.2016 21:14, zobrazeno: 7699x

Prosím tunajšie autority o pomoc pri určení neznámej labruscovej odrody. Je stredne dozrievajúca, dozrele tesne po Bianke. Strapce sú do 400 g, bobule v strapci pri dobrom opelení dosť na tesno. Bobule sú na omak akoby mäkké, gumené, najväčšie z nich do 25 mm. Internódia sú kratšie ako pri iných labruscách, nerastie to až do neba, ale dosť silno. List veľký, päťuholníkový, bez výrezov, najlepšie listy majú len náznak výrezov. Ak bude treba pridám foto listu. V chuti je jasne cítiť labruscu, ale konzistencia nie je až taká slizká. Foto v mierne nedozrelom stave, zelené bobule ešte zvonka vyfarbili, zvnútra strapca ani nie. Ďakujem za ochotu. Radovan


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 77.40 (?), 25.11.2016 16:30

Nemohol by to byť Swenson red? Každý rok sa chystám ten koreň vyhodiť a každý rok ma žena ukecá že jej to hrozno chutí. Tak pre "pokoj v rodine" smiley ho tolerujem. Zjavne jestvuje skupina (menšina) ľudí, ktorým labrusky chutia. Tak by som aspoň chcel vedieť, čo vlastne pestujem. Utešujem sa aspoň tým že je to taká "upgradovaná" labruska. Väčšie strapce a bobule, kratšie internódiá, menej slizká dužina. Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.164 (?), 10.3.2017 22:07

Zdravím

Mohl a by to byť odroda Delavar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.186 (?), 13.3.2017 18:10

Odrodu Delaware som pred pár rokmi pestoval. Farba bobúľ presne taká istá, ale Delaware má gynoidný kvet. Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte. Preto má Delaware často strapce spŕchnuté a obsahujú menšie bezsemenné bobuľky, ktoré vznikli partenokarpicky bez opelenia. Táto odroda má obojpohlavný kvet, dobre sa opeľuje, bobule sú až natisnuté k sebe. Každopádne ďakujem za tip. Zatiaľ sa prikláňam k tomu že je to Swenson red. Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 32.116 (?), 15.3.2017 15:14

Podobne vypadá odroda u nás známa ako Lýdia. Má pomerne veľké bobule so slizovitou dužinou, 5uholníkový mierne vykrajovaný list, dozrieva začiatkom septembra. Strapec stredne veľký valcovitý na dlhej stopke, dosť spŕcha. Chuť je veľmi podobná modrej konkordii, ale menej výrazná, no nie je to bohviečo.

Delevára má malé bobule, strapec skôr menší, často s krídielkom, hustý, na kratšej stopke, chuť sladká, príjemná, dozrieva začiatkom septembra. List trojlaločnatý, stredne hlboko vykrajovaný. Podľa mňa jediný samorodák čo za niečo stojí.

Lýdia
Lýdia
Lýdia
Lýdia
delevára
delevára
delevára
delevára
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lipalok - (6) - 176.85 (?), 24.8.2019 19:14
Poprosím o určenie tohto samorodáku. Dozrieva koncom septembra, dedo ho volá "bíly otelák".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika