Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Réva vinná > Kněžna Olga, Princess Augusta

Kněžna Olga, Princess Augusta

MartinNZ (10) - xxx.xxx.147.78 (?)
18.1.2020 23:43

Zdravím Vás, 

určite sem potom napíšte, ako sa jej na labruske páči. Čo sa veľkosti týka, nie som až tak náročný, komerčné foto beriem s rezervou.Odrody z východu ma zaujali vyššou odolnosťou.Mám ich u rodičov 20 km od miesta bydliska a určite nebudú sledované denne. Pred cca 25-30 rokmi sme tam mali panóniu, kardinál, chrupky a muštové odrody.Keď to zvládli tie, tak hádam tieto tiež.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

host - xxx.xxx.242.49 (?), 18.1.2020 11:34
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Zdravím Martine. Kouknul jsem na YouTube a tam měli Bobule 4 cm i víc ale na hroznu bylo maximálně 15 bobulí což se dá chápat jako manipulace ke koupi řízků. U mě se květy výborně opilili a měli přes 50 bobulí ale byly relativně malý. Nechce se mi každý rok seřezávat hrozny aby mi zbylo deset velkých bobulí. Určitě v tom sehraje roli půda, počasí v kterém hrozny dozrávaly a stáří keře. Narouboval jsem řízek Olgy na keř tříleté silně rostoucí labrusky a tam by se mohla s plodností plně ukázat.
Připojit reakci   

MartinNZ (10) - xxx.xxx.147.78 (?), 18.1.2020 23:43

Zdravím Vás, 

určite sem potom napíšte, ako sa jej na labruske páči. Čo sa veľkosti týka, nie som až tak náročný, komerčné foto beriem s rezervou.Odrody z východu ma zaujali vyššou odolnosťou.Mám ich u rodičov 20 km od miesta bydliska a určite nebudú sledované denne. Pred cca 25-30 rokmi sme tam mali panóniu, kardinál, chrupky a muštové odrody.Keď to zvládli tie, tak hádam tieto tiež.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.242.49 (?), 19.1.2020 2:26
Myslím že na labrusce se jí daří velice dobře. Na obrázku je naroubovaná princezna Olga a šaráda ua černé do zeleného. Ten bližší světle zelený Výhon je princezna Olga. Roubovat jsem na konci května. Keř je experimentálně pěstovaný na hlavu. S odolností vás asi zklamu. Nepřišla mi vůbec odolnější než jiné odrůdy u mě. Možná byl loni velký tlak chorob. U mě i přes běžné jarní postřiky byla réva napadená oidiem včetně princezny Olgy. Nejodolnější byl Augustin a Nero.
Obrázky:
P.Olga a Šaráda UA naroubovaná na labrusce
P.Olga a Šaráda UA naroubovaná na labrusce
Připojit reakci

Pet435 (1) - xxx.xxx.242.49 (?), 19.1.2020 2:36
Naštěpovaná princezna Olga od pana Jonáše.
Obrázky:

Připojit reakci

Mevík (115) - xxx.xxx.101.14 (?), 19.1.2020 10:32

Ještě Kněžna Olga

Pro majitele této odrůdy přikládám odkaz na youtube.

Pokud někdo neumí rusky, tak jde o tříletý keř, na kterém 19.8.2019 dozrálo 19 hroznů hmotnosti kolem kilogramu/hrozen. Bobule žluté barvy střední velikosti, 10-12 g. Chuť prostá harmonická, s přezráním nabývá na kvalitě a dostává ovocné tóny. Struktura dužniny je podle vkusu autora poněkud příliš měkká.

Snímek vznikl na vinohradu v Oděsské oblasti, kde je dost výrazně tepleji než u nás.

Připojit reakci

MartinNZ (10) - xxx.xxx.147.78 (?), 19.1.2020 21:34

Pekný krík.

Čo sa teploty týka Odesa - Nové Zámky sú tam minimálne priemerné rozdiely teploty.

Ale porovnával som iba mestá, je možné, že južná oblať Odesy je teplejšia.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.137.11 (?), 20.1.2020 14:24
Ach áno. Všetci riešia stihne dozrieť - nestihne dozrieť? A mi tu na juhu máme 31. augusta zjedený už aj Talizman. Neskorších je už len málo stolových odrôd a ťažko sa zháňajú, nikto ich veľmi nepestuje. Radovan
Připojit reakci

MartinNZ (10) - xxx.xxx.147.78 (?), 20.1.2020 21:36

Z toho, čo som vysadil by po Talizmane mali dozrievať:

Anjuta, Antonín Veľký, Arsenevský, Grof Monte Christo a Moskovský čierny tabuľkovo cca 2 týždne.

Připojit reakci

Kamil Severa (107) - xxx.xxx.164.66 (?), 23.1.2020 10:40
Co třeba víno Jedlička? Stolních odrůd má myslím mraky A jsou i do okrajových oblastí.
Připojit reakci
1, 2   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Rady do začátku chovu králíků23.5.2020
Chov pstruhov20.5.2020
Chov pstruhov17.5.2020
Chov pstruhov16.5.2020
Chov pstruhov16.5.2020
Chov pstruhov16.5.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů