Kněžna Olga, Princess Augusta



host - 242.49 (?)
18.1.2020 11:34
Zdravím Martine. Kouknul jsem na YouTube a tam měli Bobule 4 cm i víc ale na hroznu bylo maximálně 15 bobulí což se dá chápat jako manipulace ke koupi řízků. U mě se květy výborně opilili a měli přes 50 bobulí ale byly relativně malý. Nechce se mi každý rok seřezávat hrozny aby mi zbylo deset velkých bobulí. Určitě v tom sehraje roli půda, počasí v kterém hrozny dozrávaly a stáří keře. Narouboval jsem řízek Olgy na keř tříleté silně rostoucí labrusky a tam by se mohla s plodností plně ukázat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 242.49 (?), 18.1.2020 11:34
Zdravím Martine. Kouknul jsem na YouTube a tam měli Bobule 4 cm i víc ale na hroznu bylo maximálně 15 bobulí což se dá chápat jako manipulace ke koupi řízků. U mě se květy výborně opilili a měli přes 50 bobulí ale byly relativně malý. Nechce se mi každý rok seřezávat hrozny aby mi zbylo deset velkých bobulí. Určitě v tom sehraje roli půda, počasí v kterém hrozny dozrávaly a stáří keře. Narouboval jsem řízek Olgy na keř tříleté silně rostoucí labrusky a tam by se mohla s plodností plně ukázat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinNZ - (14) - 147.78 (?), 18.1.2020 23:43

Zdravím Vás, 

určite sem potom napíšte, ako sa jej na labruske páči. Čo sa veľkosti týka, nie som až tak náročný, komerčné foto beriem s rezervou.Odrody z východu ma zaujali vyššou odolnosťou.Mám ich u rodičov 20 km od miesta bydliska a určite nebudú sledované denne. Pred cca 25-30 rokmi sme tam mali panóniu, kardinál, chrupky a muštové odrody.Keď to zvládli tie, tak hádam tieto tiež.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.49 (?), 19.1.2020 2:26
Myslím že na labrusce se jí daří velice dobře. Na obrázku je naroubovaná princezna Olga a šaráda ua černé do zeleného. Ten bližší světle zelený Výhon je princezna Olga. Roubovat jsem na konci května. Keř je experimentálně pěstovaný na hlavu. S odolností vás asi zklamu. Nepřišla mi vůbec odolnější než jiné odrůdy u mě. Možná byl loni velký tlak chorob. U mě i přes běžné jarní postřiky byla réva napadená oidiem včetně princezny Olgy. Nejodolnější byl Augustin a Nero.
P.Olga a Šaráda UA naroubovaná na labrusce
P.Olga a Šaráda UA naroubovaná na labrusce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pet435 - (1) - 242.49 (?), 19.1.2020 2:36
Naštěpovaná princezna Olga od pana Jonáše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 19.1.2020 10:32

Ještě Kněžna Olga

Pro majitele této odrůdy přikládám odkaz na youtube.

Pokud někdo neumí rusky, tak jde o tříletý keř, na kterém 19.8.2019 dozrálo 19 hroznů hmotnosti kolem kilogramu/hrozen. Bobule žluté barvy střední velikosti, 10-12 g. Chuť prostá harmonická, s přezráním nabývá na kvalitě a dostává ovocné tóny. Struktura dužniny je podle vkusu autora poněkud příliš měkká.

Snímek vznikl na vinohradu v Oděsské oblasti, kde je dost výrazně tepleji než u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinNZ - (14) - 147.78 (?), 19.1.2020 21:34

Pekný krík.

Čo sa teploty týka Odesa - Nové Zámky sú tam minimálne priemerné rozdiely teploty.

Ale porovnával som iba mestá, je možné, že južná oblať Odesy je teplejšia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.11 (?), 20.1.2020 14:24
Ach áno. Všetci riešia stihne dozrieť - nestihne dozrieť? A mi tu na juhu máme 31. augusta zjedený už aj Talizman. Neskorších je už len málo stolových odrôd a ťažko sa zháňajú, nikto ich veľmi nepestuje. Radovan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinNZ - (14) - 147.78 (?), 20.1.2020 21:36

Z toho, čo som vysadil by po Talizmane mali dozrievať:

Anjuta, Antonín Veľký, Arsenevský, Grof Monte Christo a Moskovský čierny tabuľkovo cca 2 týždne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 164.66 (?), 23.1.2020 10:40
Co třeba víno Jedlička? Stolních odrůd má myslím mraky A jsou i do okrajových oblastí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinNZ - (14) - 147.78 (?), 31.5.2020 23:24

Zdravím,

pripájam aktuálne foto urodzených dám.Z foto je zrejmé, že z Olgy niečo bude, ale obávam sa, že Augustu som na jeseň nezasadil, ale pochoval (pohřbil). Neviem, do kedy je šanca, že štep sadený na jeseň sa preberie, ak to nespravil do konca mája.

OLGA
OLGA
AUGUSTA
AUGUSTA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika