Kněžna Olga, Princess Augusta



MartinNZ - (14) - 147.78 (?)
17.1.2020 22:10

Zdravím,

Váš príspevok ma potešil, keď má prvá úroda pri preťažení cukor 20 a váhu 10g v 430 mnm, u mňa na juhu SK v 140 mnm by mohla mať slušné výsledky.Ak sa k nejakým dopracujem, dám vedieť.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 147.78 (?), 12.1.2020 14:23, zobrazeno: 8696x

Dobrý deň,

na jeseň som v ČR kúpil odrody Kněžna Olga, Princess Augusta, ale okrem pár všeob. riadkov na stránke predajcu sa neviem dopátrať k žiadnym info. Nepoznáte nejaké synonymá, pod ktorými to môže byť dohladateľné? Ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 12.1.2020 17:04

Proč synonyma? Dosud by mne nenapdlo, že se tyto odrůdy do ČR vůbec dostanou, když jsou docela vzácně pěstované i na východě.

Kněžna Olga je kříženec Bogotjanovskij x Arkadija šlechtitele Krajnova, který již docela dlouho není mezi námi. Není to tedy žádná novinka. Měla by mít zrání raněstřední (125-130 dnů), tedy na úrovni Talismanu. hrozny do 1,5 kg, bobule 10-15 g bílé barvy, harmonické chuti. Odolnost proti chorobám střední. Ohlasů z východu není mnoho, nerozšířila se více zřejmě kvůli tomu, že Talisman byl těžká konkurence (stejné zrání, stejná barva bobulí, muškát navíc).

Princessa Augusta (Vostorg krasnyj x Muškát Letnij x Jubilej Novočerkasska) je relativní novinka od šlechtitele Guseva. Má mít velmi rané zrání, bobule jantarové barvy kolem 10 g, prosté harmonické chuti. Oboupohlavní květ, cukernatost až 27 %. Odolnost by měla být slušná. Přikládám snímek z webu šlechtitele.

Asi jste nekoupil úplně špatně. Budete-li mít nějaké zkušenosti s pěstováním těchto odrůd, bude jistě zajímavé, pokud se s nimi podělíte.

Princessa Augusta
Princessa Augusta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.78 (?), 12.1.2020 17:20

Ďakujem za info,

za predpokladu, že sa ujmú, pripojím info o raste.Zatiaľ som len na jeseň v nadšeneckom amatérskom ošiali vysadil cca 30 odrôd z východu, takže v máji uvidím, koľko sa ujalo.Všetky sú štepené, len neviem na čom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 12.1.2020 19:56

Nedalo mi to a přemýšlel jsem, z jakého zdroje můžete zmíněné odrůdy (a ještě asi 30 dalších) mít. Zřejmě jsem to objevil - Zahradnictví Jonáš z Kolína. Přesně pan Jonáš na ve své nabídce odrůdy Kněžna Olga a Princess Augusta. Dokonce i fotografie u odrůdy Princess Augusta je shodná s fotografií na webu autora odrůdy (kterou jsem přiložil ke svému příspěvku), jen její horní část s pětirublovou mincí je vypuštěna. To není úplně korektní přístup, bez oné mince to může vypadat jako výpěstek pana Jonáše. Popisy těchto odrůdy opsal celkem důkladně.

Když už jsem byl na jeho webu, podíval jsem se na jiné odrůdy a jejich popisy a občas jsem byl šokován. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že Bílý Cockle bude nejspíš KoKl belyj. Dubovský Pink bude jistě Dubovskij rozovyj, Sfinga asi Sfinx Je tam více perel v názvech odrůd. Taky by mne zajímalo, jak se projevuje, když je nějaká odrůda bisexuální (např. Petěrbug, Tjan Šan). Že by oboupohlavní květ?

Doufejte, že alespoň odrůdy budou skutečně ty, které jste chtěl koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.78 (?), 12.1.2020 20:37

Áno, niekoľko kusov vrátane spomínaných mám od neho. So starším pánom je trochu ťažšia komunikácia.

Práve pre tie názvy som sa pýtal na synonymá :)

A taktiež, si zvyknem popisy vždy overiť z viacerých zdrojov, no pri týchto dvoch som nemohol nič nájsť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 231.119 (?), 17.1.2020 19:15
Zdravím všechny milovníky a pěstitele révy. Já jsem od pana Jonáše taky koupil Princeznu Olgu. Já jí koupil ještě jako Princeznu Olgu. Loni pan Jonáš své stránky aktualizoval a teď ji nabízí jako kněžnu. Zadal jsem si to do překladače a vyšli mi obě možnosti. Na YouTube jsou nejméně tři ukrajinská videa s révou knjahina olga (zadejte v azbuce). Sázel jsem ji na jaře 2017. Roste docela bujně a jako nedočkavý začátečník jsem udělal chybu a loni ji přeplodil, takže další informace berte s rezervou. Loni prvním rokem plodnost,7 zakrácených hroznů, dozrála až v říjnu, bobule do 10g, cukernatost do 20%,chuť obyčejná nevýrazná. Ale může to být tím přeplozením.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 231.119 (?), 17.1.2020 19:27
Ještě dodávám polohu: Středočeský kraj 435mnm větrno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 17.1.2020 19:52

No konečně, výborný začátek diskuze.Že jste révu vloni přetížil, z toho si nic nedělejte, to se často stává i (alespoň podle vlastního názoru) zkušeným pěstitelům. Velká úroda prostě láká.

Nyní ke Kněžně Olze. Vaše údaje skutečně odpovídají přetížení, když vloni by ve Vašich podmínkách měla dozrát kolem poloviny září. Pokud nebude přetížená, jistě se urychlí zrání a zvětší bobule. Co mne ovšem nejvíce zajímá, je to, jaká bude chuť u takové nepřetížené Kněžny Olgy. Doporučuji proto letos více přistřihnout při jarním řezu, normovat násadu hroznů a v září informovat kolegy o výsledku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.119 (?), 17.1.2020 20:55
Zdravím Mevíku. Vámi prezentované zkušenosti a popisy s odrůdami v jiném vlákně jsou pro mě přínosem díky. K princezně Olze. Ona skutečně dost bujně roste. Na tažních měla i čtyři květy. Nakonec jsem nechal na každém výhonu jeden a na konci léta hrozny ještě zakracoval ale už to nepomohlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
MartinNZ - (14) - 147.78 (?), 17.1.2020 22:10

Zdravím,

Váš príspevok ma potešil, keď má prvá úroda pri preťažení cukor 20 a váhu 10g v 430 mnm, u mňa na juhu SK v 140 mnm by mohla mať slušné výsledky.Ak sa k nejakým dopracujem, dám vedieť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika