Jakou odrůdu révy do skleníku?



host - 82.109 (?) 
20.2.2021 15:28, zobrazeno: 1072x

Poraďte prosím jakou odrůdu révy dát do skleníku. Nadmořská výška 650m n.m. Nejlépe bezsemenou kvůli malým dětem.  Odolnou proti chorobám (nejlépe minimální nutnost postřiků). Chuťově dobrou, na barvě mi nezáleží. Děkuji moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.143 (?), 24.2.2021 15:54

Ve skleníku Vám poroste skoro všechno. Stačí se vyhnout odrůdám jako je Talisman - ženský květ, problémy s opylením.

Z běžných odrůd máme dvě domácí skleníkové Vitra a Pola. Z bezsemenných můžete zkusit Venus, Best early seddless, Skazka, Heliodor a další mrkněte na stránky Bredíka je tam uvedeno spousta dalších a také kvalitních. Rané mají výhodu, že ve vývoji utečou padlí. Penospora ve skleníku není problém, ale nesmíte révu zalévat na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 25.2.2021 10:33

Zdravíčko.Réva je pro mě spíše okrajová záležítost a mám starší odrůdy.Velmi dobré zkušenosti ve skleníku mám s odrůdou Vostorg.Zapěstoval jsem ve tvaru vertiko u vchodových dveří skleniku. Za dobu 14 let jsem nemusel použít žádný postřik.Je to raná odrůda a v mé poloze 470 m mě dozrává v 1/2 srpna.Má semínka a někdy dochází k nedokonalému opylení kdy jistá část bobulek je menší a bezsemené.Chuť výborná.Na keř dávám zátěž maximáně 6 ÷7 střapců.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Vostorg
Vostorg
Vostorg
Vostorg
Vostorg - vertiko
Vostorg - vertiko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika