Jak odstranit lepidlo po etiketách



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.183 (?)
5.10.2017 13:47

Já se obávám, že výrobci lahví a výrobci lepidel na etikety se spřáhli. Způsob, jak účinně odstranit lvšechny druhy lepidel z lahví, jsem nenašel. Rezignoval jsem a lahve kupuji nové. Pravda, nejsou za korunu nýbrž za sedm, ale připočtu-li čas, vodu, ředidlo námahu a fakt, že nová ta lahev už beztak není, etikety neodstraňuju.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 5.10.2017 9:58, zobrazeno: 7305x

Zdravím vinaře.

Předpokládám, že někteří pěstitelé jdou cestou moštovek a vyrabí i vlastní víno. A protože lahve nejsou za korunu, tak se snažím recyklovat lahve z koupených vín. Po vyčištění a vypaření není problém. Už jsem i našel způsob jak snadno sundat jakoukoli etiketu (teplo). Problémem je však lepidlo, které na lahvi zůstavá.

Už jsem zkoušel ledacos. Benzín, líh, ředidla, ale stále jsem nenarazil na něco, co by nějak efektivně rozpouštělo a dalo se tak odstranit. Neví někdo co s tím? Jakékoli chemie se nebojím. Kdysi jsem ji vystudoval.

Díky za poradu.

GB

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.155 (?), 5.10.2017 10:38

Nejhorší lepidla, která vzdorovala očištění, se mi podařilo ze skla sundat toluenem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 5.10.2017 12:33

Plamenem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.183 (?), 5.10.2017 13:47

Já se obávám, že výrobci lahví a výrobci lepidel na etikety se spřáhli. Způsob, jak účinně odstranit lvšechny druhy lepidel z lahví, jsem nenašel. Rezignoval jsem a lahve kupuji nové. Pravda, nejsou za korunu nýbrž za sedm, ale připočtu-li čas, vodu, ředidlo námahu a fakt, že nová ta lahev už beztak není, etikety neodstraňuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.103 (?), 5.10.2017 14:41

Dost etiket, aspoň co mám odzkoušeno, jde docela dobře stojním olejem - řepkovým, slunečnicovým.. tím levným. Tuhle radu jsem vyčetla právě někde tady. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 5.10.2017 21:45
Nandám lahve do vody.Některé jsou za chvíly dole, ověřené sklepmistr nebo z Vinia Vellé Pavlovice.Ostatní se snažím seškrábat ostrým nožem.Plastikové horkovzduškou.Dříve jsem dočisťoval tech. benzinem.Lahví mám již dost a tak když to moc nejde, láhev jde do skla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 6.10.2017 8:18

Dobré ráno,

Tom z projektu Vinarum.cz má poměrně jednoduchý způsob a to použít WD-40 ve spreji. Tento nezbytný pomocník každého kutila má v sobě i jakési rozpouštědla, ředidla, a jakékoliv zbytky lepidla z etiket v pohodě odstraní. Stačí nastříkat a houbičkou na nádobí za chvilku setřít. A pak důkladně opláchnout jarem a teplou vodou.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 6.10.2017 12:34

  Je tu hodne dobrych napadu     ja to delam tak ze zeskrabu etiketu nozem   na hadrik namocim aceton a pretiram az lepidlo povoli jde to velmi dobre pak oplachnout v teple vode   musi to byt redidlo aceton ne syntetika ani technicky benzin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 10.10.2017 16:04

Děkuji všem za jejich nápady a informace.

Mohu s tedy rozdělit s postupem, u kterého zatím určitě zůstanu, bo mi připadá nejschůdnější.

  1. Ve varné konvici uvařím vodu.
  2. propláchnu láhev horkou vodu, aby se předehřála
  3. naplním láhev po horní okraj etikety horkou vodou
  4. po cca 2min vemu nůž a podstrčím pod roh etikety
  5. lehce a opatrně sundám celou etiketu
  6. mohu vodu poslat do další lahve
  7. po vychladnutí na zbylé lepidlo stříknu WD-40. Hadrem rozetírám dokud to mechanicky drhne(cca 1min)
  8. na houbičku kapku jaru, láhev namydlím a opláchnu

Děkuji tímto za info o WD-40. Ostatní jsem zatím nezkoušel, bo mi přijde tato cesta schůdná a levná.

GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.3 (?), 10.10.2017 16:19

To co popisujete je slozite ostrym nozem seskrabu etiketu namocim hadrik do acetonu a potiram hadrikem   oplachnu lahev teplou vodou sklenice jak nova   ale kazdy at si vyskousi co mu pasuje jednu skenici mam cistou do 1 minuty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika