Co Vaše réva 2017



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 124.132 (?)
3.5.2017 21:26
Přečtěte si pdf ing kratochvila. Je to základ a dozvíte se navíc i něco o hrobečkování.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 120.102 (?), 30.4.2017 22:32

Zdravím, tu "zatloukací kotvu" dajte len na krajné stĺpiky, tie vnútorné normálne zabetónujte. Ako už niekto povedal - so stlpikom ide vždy kapánek hejbat - po silnych vetroch zo severu ho aspom lepšie dáte do pôvodnej roviny :-))))  Miro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 2.5.2017 9:00

Áno, tak to mám v plánu. Krom své hlavní viničky mám ještě experimentální tří-sazenicovou vinici pod balkonem, kde jsem si již vyzkoušel ty zatloukací kotvy a drží dobře. Jediným zádrhelem se ukázal klasický napínací drát používaný k pletivu (poplastovaný pozink), který nevydržel napnelismus a praskl. Tj. uvažuju pro hlavní viničku použít ocelová lanka na to přímo určená. Zatím jsem se k zatlučení kotev pro hlavní viničku nedostal, protože mi tam zatím neraší ani lístek, zdá se, že mrazivá zima a dubnové mrazy provedly masakr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 2.5.2017 9:43

Dobrý den,

chci jen připsat svoji zkušenost z letoška. Několik let (5) jsem různě laboroval s drátěnkou. Letos jsem přes zimu koupil a instaloval drátěnku z Osl... u (kovové sloupky + zavrtávací kotvy) a musím říct, že jsem moc litoval, že jsem to neudělal rovnou.

  • bez postraního drátu na vynutí drátěnky to nikdy nebude to pravé ořechové, je třeba mít možnost vypínat drátěnku bez obav vyvalení sloupku a 2m páka na horním konci má obrovskou sílu
  • nechtěl jsem nic betonovat
  • neuvěřitelně rychlá instalace
  • při troše šikovností nejsou potřeba ani vypínací kleště na ty griple, lez docílit správné pozice mírným předepnutím sloupků a pak jejích datažením pomocím vypínaní drátů drátěnky.
  • kovové sloupky díky svému profilu jdou velmi lehce do země, v mém případě jen zatlučením
  • origoš dráty(bezinal) zatím nepoužívám, bo jsem nenašel rozumně balení pro mé potřeby
  • měl jsem vyvazovací dráty na kotvách, ale musely být dál od sloupků a bylo to vyloženě o zdraví, takhle je to téměř u sloupků a je to celkem na pohodu + plánují tam ještě dát nějakou popínavku, aby tam opravdu níkdo nezakopával

Takže uvidíme rozdíl v sozóně, zatím jsem nadšen.

GB

PS: Plus ty vyvazovací dráty se dají přidělat i k dřevěným sloupkům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 2.5.2017 20:32
Také tak to v posledních dvou sezonach buduji, oslavan také, jen pro sloupky jezdím k italům do Mikulova.I před několika lety zatlučené trubky tahám a měním za zavrtávací kotvy.Krásná, rychlá práce a drží.U Pavlova směr Klentnice jsou krajní sloupky někde šikmo, okoukl jsem a zvolil stejné řešení.Očka kotev a lanka netrčí tolik do prostoru a není to tolik zakopávací.Na pálavě na tom lanku byl navlečen zelený tubus.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 3.5.2017 8:07

Dobrý den,

moc bych se přimlouval za nějaké fotky Vašeho řešení drátěnky. Šlo by?

Stejně tak i pan Radomír okraj Č.B.pánve, mohl byste zde dát pár fotek?

Jen co se k tomu dostanu, tak vyfotím i to své experimentální řešení a dám zde.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 3.5.2017 10:54

Dávám sem tedy fotky moji drátěnky. Červeně jsou označeny použité prvky z výše zmíněného obchodu. Zakřížkován je bordel, který je dočasný a nemá s konstrukcí níc společného. wink

krajní sloupek drátěnky
krajní sloupek drátěnky
detail uchycení loňské sazenice
detail uchycení loňské sazenice
úchyt na vyvazování tažňů
úchyt na vyvazování tažňů
napínák drátu
napínák drátu
na dvojdrátí použitý původní napínák
na dvojdrátí použitý původní napínák
celkový pohled na řadu
celkový pohled na řadu
oko kotvy se ztrácí v zemi a nad zemí mám jen půlkruh
oko kotvy se ztrácí v zemi a nad zemí mám jen půlkruh
celkový pohled
celkový pohled
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 3.5.2017 16:28
V Mikulově na Valtické mají sloupky opravdu levné, ale pro bezinal a kotvy jsem byl v oslavanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 5.5.2017 17:26
Nafocen detail sloupku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?), 3.5.2017 17:02

Plním svůj slib a dávám fotky i svého drátěnkového systému. Jde o tu experimentální 3 sazenicovou viničku pod balkonem. Sloupky jsou dřevěné 70x70 délky 2 metry. Zatloukací kotva. Dráty používám klasické napínací pletivové. Šikmé dráty mám chráněné plastovou trubkou, asi nějakou elektrikářskou, kterou jsem natřel hnědou barvou.

Jedna z mála sazenic, která se mi probudila, Supaga. Chtěl bych se zeptat na názor, který z výhonů nechat jako budoucí kmínek. Zda ten nejvrchnější (bude vyrůstat z největšího objemu starého dřeva) nebo ten nejspodnější (kmínek bude kompaktnější po větší délce).

Celkový pohled
Celkový pohled
Supaga - který výhon ponechat?
Supaga - který výhon ponechat?
Detail zatlučené kotvy
Detail zatlučené kotvy
Klasické napínáky
Klasické napínáky
Chránička drátu z kotvy ke sloupku
Chránička drátu z kotvy ke sloupku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 124.132 (?), 3.5.2017 21:26
Přečtěte si pdf ing kratochvila. Je to základ a dozvíte se navíc i něco o hrobečkování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika