Příspěvky uživatele - 17.241

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ochrana hroznů proti ptákům, 21.6.2018
Síť i s dopravou PPLkem vyšla na 1.111,- kč. Zednická šňůra 100m vyšla v OBI na nějakých 279,- Kč. Pak záleží, jak člověk vymyslí přichycení k zemi. Vin_jc psal o tom, že spodem provekl drát (zřejmě napínací plotový) a přikolíkoval ho k zemi. Já jsem... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 18.4.2018
Myslím, že je celkem obecně braný úzus, že nové sazeničky jakýchkoliv rostlin se musí postupně přivykat na slunce. Pokud například člověk předpěstovává rajčata, papriky a má je na za oknem, neměl by je hned zasadit do záhonu (skleníku), protože by je... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 18.4.2018
Růvek má smysl u roubovance, protože vrstva hlíny ochrání "šlechtěnou" část. Pokud by se růvek neudělal a réva by promrzla až k zemi, tak mráz spálí "šlechtěnou" část a taky kousek podnože. No a na jaře pak vyraší přinejlepším právě ta podnož, což je... celý příspěvek >
Řez révy vinné na hlavu, 7.2.2018
Jen doplním můj praktický postřeh. Mám holý příkmenný pás a když mi po loňském mrazivém jaru obrašily nové letorosty až od země, měl jsem několik hroznů celkem blízko u zěmě. Při deštích docházelo pravidelně k ušpinění bobulí odstřikující hlínou.... celý příspěvek >
Jak zapestovat tuto rostlinu revy?, 11.1.2018
Skoro bych řekl, že ustřihnutí jednoho kmínu u země nic nevyřeší, protože z pahýlu budou ze spících oček v budoucnu rašit další a další nové šlahouny. Pokud bych já stál před podobným rozhodnutím, tak bych odhrabal hlínu do hloubky spojení, zhodnotil... celý příspěvek >
Nej odruda a nej zklamání 2017, 21.11.2017
Jaký způsob vedení pro révu používají? Jde o vedení na hlavu?
Turkestánský brest, 10.10.2017
Dobrý den, tento zázračný živý plot mám taky. Naštěstí roste dobře, naneštěstí někdy až moc. Nicméně svého času jsem kdysi zkusil na trávník selektivní herbicid a i když jsem stříkal daleko od plotu a v bezvětří, stejně nějaký odpar byl a živý... celý příspěvek >
Jak odstranit lepidlo po etiketách, 6.10.2017
Dobré ráno, Tom z projektu Vinarum.cz má poměrně jednoduchý způsob a to použít WD-40 ve spreji. Tento nezbytný pomocník každého kutila má v sobě i jakési rozpouštědla, ředidla, a jakékoliv zbytky lepidla z etiket v pohodě odstraní. Stačí... celý příspěvek >
Solaris, 15.9.2017
Na to je ovšem radost pohledět . Jaký plánujete další postup zpracování? Jakou mechanizací? (ruční x elektrický mlýnko-odzrňovač? ruční x hydraulický lis? aj)
Solaris, 14.9.2017
Mám zhruba 13m řadu sazenic Solaris, je tam 14 kusů. Vzdálenost je cca 90cm mezi kmínky, RH vedení. A mým cílem je mít cca 15 litrů vína, což je tak 30 kg hroznů. Tedy 2kg na 1 rostlinu. Na 50 litrů je třeba zhruba 100kg hroznů a že by šlo... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 7.9.2017
Měl bych k tomu několik postřehů, které nemám prakticky ověřené, ale viděl jsem je zde na fórech. 1) Pokud se zkrátí kmínek již teď (osečkování), začnou již teď rašit pupeny, které by měly rašit až příští rok - Aby se tomu předešlo, tak je... celý příspěvek >
Vosy - jak na ně?, 21.8.2017
Dobrý den, a budou do budoucna? Zatím se mi jeví lepší používat tyto pytlíky než zasíťovat celou viničku (byť mám jen 3 řádky po pár kusech hlav). Zasíťováním zatrhnu tipec kosákům a jiným opeřeným prevítům, ale pokud budu mít v okolí vosy, tak... celý příspěvek >
Aktuální chuť rakytníku, 14.7.2017
Dobrý den, máme na zahradě rakytníky Krasavice a Sluníčko (a k nim opylovače), letos poprvé nám na obou dozrávají plody. Aktuálně se už dost vybarvují do žluta až oranžova. Zkusil jsem z obou keřů pár bobulek utrhnout a ochutnat. Samozřejmě, že... celý příspěvek >
Sklizen česneku 2017, bídná velikost na 50% - 60% průměru, 14.7.2017
I já děkuji za potěšení pro oči takto krásným česnekem.
Aku teleskopické nůžky na živý plot - o ničem?, 11.7.2017
Dobrý den, máme zhruba 35 metrů "zázračného živého plotu". Což o to, roste dobře a bujně a pro jeho zkrocení jsem se rozhodl pořídit GARDENA THS Li-18/42 113 akumulační teleskopické nůžky na plot. Moje zkušenost je značně negativní,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika