Co Vaše réva 2016



Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 21.242 (?)
11.9.2016 17:13

Dnes som oberal Bianku. Cukornatosť 16°NM (vlani oberané 15.septembra bola cukornatosť 21,5°NM). Už bola skoro na vrchole zrelosti a nejaký ten týždeň na kroch by cukornatosti iste prespel ale z časových dôvodov musela ísť dolu. Aspoň si zachová kyseliny, čo inak pri neskoršom zbere môže byť tak trochu problém. Hrozno som zomlel a hneď aj vylisoval.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 208.14 (?), 9.9.2016 16:26

Pěkný den všem, tak i u nás na Vysočině 600 m n.m. je již hodně odrůd zralých. J.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.14 (?), 9.9.2016 16:30

Platovskij.

J.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.14 (?), 9.9.2016 16:31

Platovskij 2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.14 (?), 9.9.2016 16:33

a další...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 11.9.2016 19:52

Loni na jaře jsem si na zkoušku, na ČM Vysočině 450 m/m, zasadil 4 sazeničky révy od Bred_ika (ing. Kotrle). Odrůdy Sfinx, Solaris, Kišmiš 342 a Platovskij. Sfinks a Platovskij mi doporučil Bred_ik. Loni ze sazeniček narostly pruty dlouhé 130-180 cm. Letos jsem ale nestihl připravit révě vedení a zajistit ochranu a tak rašící výhonky okousali mazlíci. Místo vedení jsem později zapíchnul dřevěné tyče. 
Sfinx okousali dvakrát a tak nakonec roste ze země. Je to Adéla. Má veliké listy a nejdelší prut má, po opakovaném zaštipování, skoro 4 m. Všechny listy jsou zdravé.
Solarisu zbyly nad zemí jen dvě očka a tak má z loňského dřeva dva výhony a na jednom dva hrozny. Bobulky jsou drobnější, hodně nahloučené a jsou pořád ještě dost zelené. Několik nejstarších listů nedávno začalo být chlorotických a tak jsem je otrhal. Ostatní listy a bobulky jsou zdravé.
Kišmiš 342 mazlíci taky dost potrápili, ale několik výhonků nechali a tak měl 4 a půl hroznu. Hrozny ale byly dost malé a bobulky drobné. Bobulky byly docela sladké a chutné a opravdu nemají pecičky. Nejstarší listy na spodku výhonů nedávno zežloutly a některé výš mají stopy nějaké plísně. Jinak do „sklizně“ byly listy a bobulky zdravé.
Platovskij je nejlepší. Nebyl okousán. Hroznů měl asi deset. Byly velké asi jak hrozny u vinařů a bobule byly trochu větší než u vinařů. Byly sladké a chutné. Listy i bobule zdravé, žádný příznak nemoci nebo poruchy.
Nikdy jsem révu nepěstoval, ani její pěstování neviděl. Zatím jsou moje révy nenáročné a odolné. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 21.9.2016 19:33

Mě letos také dozrály první hrozny na loni zakoupených sazenicích vinné révy u Bred_ika. Beloje čudo u nás na Opavsku dozrávalo koncem srpna, ale musel jsem ho trochu podtrhnout, protože bylo strašně oblíbené u včel a vos. Bezsemenný Jupiter dozrál nyní a je vynikající - ten zase hodně chutnal ptákům. Happy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 21.242 (?), 11.9.2016 17:13

Dnes som oberal Bianku. Cukornatosť 16°NM (vlani oberané 15.septembra bola cukornatosť 21,5°NM). Už bola skoro na vrchole zrelosti a nejaký ten týždeň na kroch by cukornatosti iste prespel ale z časových dôvodov musela ísť dolu. Aspoň si zachová kyseliny, čo inak pri neskoršom zbere môže byť tak trochu problém. Hrozno som zomlel a hneď aj vylisoval.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Janek! - (8) - 226.212 (?), 22.9.2016 14:42

Moc hezké, mě letos Biancu z poloviny sežrali vosy. Co nesnědli jsem obalil netkanou textilií do pytlíčků. Tak jsem alespoň to málo zachránil a posbíral přesně před měsícem. Mohu se zeptat, cukernatost měříte přímo u hroznů? Co k tomu přesně používáte? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 203.234 (?), 22.9.2016 16:57

Kdybych neměl 100 sáčků od Bredika, tak nesklidim vůbec nic.Nezakryté hrozny vosy a hlavně sršně sežraly komplet, dokonce několik sáčků prokousaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 160.149 (?), 22.9.2016 19:16

Ja každoročne likvidujem osy roztokom medu, octu a vody, ktorý vlejem do fliaš a rozvešiam vo vinohrade. Dosť sa ich tam chytí a škody na hrozne sú potom minimálne. Cukornatosť meriam muštomerom po zomletí hrozna. Refraktometer zatiaľ nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika