Co Vaše réva 2016



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?)
27.4.2016 10:42

Asi máte pravdu, moje réva byla suchá a pupeny zatím jen pukají, zatím žádné výhony (pozdější nástup, severní morava). Kdo ví, co by to udělalo, kdyby byly už přírustky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 24.4.2016 6:41

Nechci brát iluze, také jsem o CROPAIDu vážně uvažoval, ale pak jsem našel tento článek. Na straně 24 je fotografie mladých rostlin révy po ošetření CROPAIDem a bez něj. Je tam přímo napsáno, že u révy to neučínkuje. Věřím tomu, že u jiných plodin CROPAID funguje.

Sám uvažuji o zadešťování, ale mám strach, že letos už to nestihnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 24.4.2016 20:57

Dneska ráno 1°C a sněžilo, v poledne jsem mladé keře omotal kusy látky a na celé keře nasadil igelitový pytel. Budu sledovat, aby se nezačaly nějak zapařovat. Snad to pomůže, hlásí teploty pod nulou sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 234.155 (?), 9.5.2016 16:42

Dobrý deň pán Kotrle.

Po prečítaní článku, možno by som Cropaid nepoužil, je tam v jeho neprospech ohladom viniča toho viacej, ale kedže bol postrek vykonaný, neostávalo nič iné ako čakať na mráz. Mrzlo viac dní po sebe až do -6-7 °C. Nové výhonky na viniči ktoré nespálil mráz hned v pondelok 25.4.,tak dalšie mrazy ich na 100% spálili. Zostali v poriadku iba očká čo neboli vypučané/ aspoň dúfam/. Dokonca aj menšie vlanajšie sadenice prikryté velkými nádobami z umelej hmoty, nové výhonky mali zmrznuté. Aj listy na sadeniciach v skleníku kde sa vykurovalo si to odniesli.Ťažko hodnotiť účinok CROPAIDu pri tak velkých mrazoch. Na budúci rok skúsim nechať von na mraze ošetrené a neošetrené/CROPAIDom/ rastliny v kontajneroch a potom zhodnotím. 

Ale ovocné stromy ošetrené, majú kvety po mrazoch v poriadku. Kvety aj vinič sú fotené v jeden deň. Tu CROPAID určite si dovolím tvrdiť pomohol! U nás má každý zmrnuté ovocné stromy, a mnohý majú lepšiu polohu ako ja. Počkám ešte na sprchnutie a potom priložím aj foto plodov.

Milan






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 9.5.2016 17:59

I u mě největší škody na révě udělal až páteční mráz. Máte naprostou pravdu, že je potřeba CROPAID vyzkoušet spolu s neošetřenou kontrolou. Ale celkově se to špatně hodnotí, protože jeden keř je zmrzý úplně a sousední stejná odrůda má pár vyhonů živých. 

Zaujal mě postřikovač FLIPPER, mohl by mi Jery napsat podrobnosti?

bred_ikzavináčvolny.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 26.4.2016 19:31

Tak polovica vyhonov na preobrazeni to ma za sebou. Nizina tiez poriadne schytala. Monarch zacal pomaly rasit a este neviem ci to tiez schytal. Tato noc bola hodne agresivna a nepomohlo ani prekrytie plachtami. Ale bez nich by uz asi bolo kompletne zmrznute...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.38 (?), 26.4.2016 20:34

Tak dnes na juhozápade Slovenska aj -9 stupňov /Piešťany/. Preobraženie, Vostorg, Millenium, Lakemont a Sašenka Leonova spálené úplne do čierna. Bianka, Agát Donski, Ajvaz, Čarli čiastočne. Zo staréhoho dreva to snáď vyrazí nanovo, ale tohtoročné jarné sadenice môžem vyhodiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 164.64 (?), 26.4.2016 21:25

U nás (Veľký Krtíš) muselo v noci riadne mrznúť lebo ráno bola námraza ešte aj na streche domu, takže čo nezmrzlo pred týždňom, zamrzlo teraz. Prežilo odhadom 5% letorastov. No musím pripomenúť že aj keď bývam vo vinárskej oblasti, pozemok nemám zrovna ideálny.

Na niektorých miestach v starých viniciach vzdialených cez 1km na južnom svahu boli letorasty takmer nepoškodené. Asi treba vysádzať ozaj do osvedčených a istých polôh a nie kade - tade.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 26.4.2016 21:40

Dnes ráno -3°C opatření s textílií a pytlem asi zafungovaly a zatím přežilo všechno (Solaris, Bianka, Prim, Kobzar). Letos vysázený Cabernet cortis, Sieger, Solaris zakopečkovány, po odhrnutí vypadají v pohodě.

Nedokážu si ale představit mít větší vinici a trnout kolik toho přežije tyhle mrazíky :/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 13.193 (?), 27.4.2016 9:28

...zdravím, neberte to jako provokaci, podobný příspěvek jsem předevčírem uvedl vedle v meruňkách ve vláknu počasí...25.4. jsme na břeclavsku ráno měli -1,4 a právě 1 tažeň přikrytý bílou netkanou zmrzl, 2 tažeň u téže hlavy nechráněný přežil bez újmy... nerozumím tomu... u meruněk jsem se snažil několik větví uchránit přetažením 2-3 ig.pytli a opět plůdky na těchto chráněných větvích zmrzly, ostatní nechráněné bez újmy... pravdou je a za to jsem si vedle "sypal" popel na hlavu, stromy jsem navečer postříkal vodou... dnes už o nic nejde, včera ráno -3,2 a meruňky na pěti stromech stopro pomrzlé, na viničce 33 hlav a s podivem zmrzl jen vostorg a prim, snad proto že už měl 5cm přírůstky..jirzi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 27.4.2016 10:42

Asi máte pravdu, moje réva byla suchá a pupeny zatím jen pukají, zatím žádné výhony (pozdější nástup, severní morava). Kdo ví, co by to udělalo, kdyby byly už přírustky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika