Co vaše réva? (2014)



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?)
29.5.2014 6:30

U nás mi před týdnem kroupy doslova vorvaly všechny sazenice, co jsem měl už venku na otužování. Ale vypadá to, že se už raší nové listy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.5.2014 9:13

Vylamoval jsem přebujelé letorosty Originalu a hledal květy. Zlistil jsem že téměř všechny letorosty se rozdvojují a napadlo mne, zda tahle anomálie by nemohla stát za tím nenasazováním květenství. Pak jsem ale objevil dva přímo na takovém šlahounu. Réva tohle umí udělat, ale doposud se jednalo sem-tam o nějaký ten výhon, v takto velkém množství to vidím poprvé.


květenství na rozdvojeném výhonu
květenství na rozdvojeném výhonu
Kodrjanka je jiný frajer, tři květenství skoro na každém letorostu
Kodrjanka je jiný frajer, tři květenství skoro na každém letorostu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 4.5.2014 20:51

S tím zpožděním zrychlením máte recht. Řepka u nás naplno kvete tak nějak kolem 5-10. května. Letos začínala o 14 dnů dříve, ale stejně počkala. Stejně tak jabloně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 171.178 (?), 18.5.2014 10:40

teraz som porovnával vlaňajšie fotky s aktuálnym stavom révy a je to skoro to isté, hoci réva tento rok rašila o mesiac skôr. Ale až doteraz bolo pomerne chladno veterno a daždivo takže rástla pomaly, čo ocenili najmä roztoče a podobná háveď. Od zajtra u nás predpovedajú výrazné oteplenie, cez týždeň až do 27° tak už to bude dúfam lepšie :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.5.2014 11:13

Porovnání včerejší Arkadie s loňskou z 11.5., znatelný rozdíl tam je.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.5.2014 21:18

Největší květenství má Kišmiš Lučistyj, dohání ho Vostorg Krasnyj, v této chvíli kvete Arkadia a některá květenství Lory vypadají již částečně po odkvětu.

Kišmiš Lučistyj
Kišmiš Lučistyj
Arkadia
Arkadia
Lora
Lora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 28.5.2014 20:37

tak pred tydnem v patek byly kroupy, nakonec se zda, ze se z toho reva dostala, aklorád nektere letorosty jsou oseckovany, ale maji kvetenstvi, asi necham ono pazdi listu a necham z nej novy letorost-aby živil onen střapec...

nyni koukam na radar, ze primy zasah krup dostaly prave vinohrady v Dolních Dujanovicích, neni nekdo odtud?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 29.5.2014 6:30

U nás mi před týdnem kroupy doslova vorvaly všechny sazenice, co jsem měl už venku na otužování. Ale vypadá to, že se už raší nové listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
centor - (23) - 224.13 (?), 29.5.2014 22:04

Mirku, to si děláte pr..., že již máte takto krásně rozjeté kvetení, nevím, jestli ty keře přitápíte nebo na ně svítíte UV lampou, protože když jsem teď projížděl přes JM do Budapešti, tak réva ve volném prostoru zdaleka takto pokročile nevypadá smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 30.5.2014 6:57

Tak jako Mirkovi mně kvete Augustovskij ve skleníku směrem 60 km na sever.Teplo je nejpodstatnější, ani odrůdou to zcela není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 30.5.2014 7:18

To je u Mirka normální. Pro Váš klid, mám stolní odrůdy ve fázi rašení pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika