Co vaše réva? (2012)



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
20.2.2012 15:21

Mirek ma pravdu, obzvlast na 1.fotce mi prijde, ze obrotla i podnoz, jakmile zem povolí je nutné provést rámování (zrusit rosné koreny, které rostou z ulechtile odrudy), zde se asi nabizi zapestovat kere tzv.na hlavu, avsak jeste to lze zmenit, takže je dulezite jak chcete kere vest a dle toho zvolit způsob zapestovani a daný řez provest

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 20.2.2012 13:54

Zaschnout může také, ale spíše se bude snažit "zachránit si život". Pokud Vám vyrašil pod zemí tak je také pravděpodobné že postupně vyžene i kořínky. Pokud se ho chcete zbavit tak počkejte až půda rozmrzne, odhrňte, ustřihněte a zase přihrňte, pak už jen vylamujte nežádoucí pupeny na kmínku, případně to zelené co by rašilo ze země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marcela Vrbová - (12) - 187.23 (?), 20.2.2012 14:55

V loňském roce jsem vysadila roubované víno koupené v zahradnictví a takhle mi to hezky vyrostlo.Teď akorát vůbec nevím, co s tím.Poradí někdo?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 20.2.2012 15:08

Nejdříve si pořádně si révu prohlédněte a najděte si místo kde je réva naroubována na podnož (to musí být nad zemí). Nemohu se ubránit dojmu že réva raší i z podnože, fotka je neostrá ale zdá se mi že je sazenice dosti hluboko. Pokud by tomu tak bylo, musí se všechny výhony pod roubem odstřihnout a pracovat s těmi správnými. Dejte vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 20.2.2012 15:21

Mirek ma pravdu, obzvlast na 1.fotce mi prijde, ze obrotla i podnoz, jakmile zem povolí je nutné provést rámování (zrusit rosné koreny, které rostou z ulechtile odrudy), zde se asi nabizi zapestovat kere tzv.na hlavu, avsak jeste to lze zmenit, takže je dulezite jak chcete kere vest a dle toho zvolit způsob zapestovani a daný řez provest

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.23 (?), 20.2.2012 16:00

Já je na zimu trochu přihrnula, ale myslím, že z podnože nic neroste.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.23 (?), 20.2.2012 16:01

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 20.2.2012 16:42

Nevypadá, že by rašilo něco z podnože. Doporučoval bych nechat jeden, pokud možno nejsilnější letorost, ten zakrátit cca 4 pupeny nad spodním drátem a připevnit jeho horní část ke spodnímu drátu. Ostatní výhony odstřihnout, ale nechat krátký čípek (1-2 cm), protože réva nehojí rány jako třeba jabloně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 20.2.2012 16:51

Doporučujete přitomto řezu i zohlednit  "polohu" letorostu, zda roste ze strany nebo kolmo vzhůru? Nebo je to jedno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 20.2.2012 17:14

ja osobne bych zvolil nejsilnejsi letorost a pokud je to trochu mozne vybral bych i ten co je nerovnejsi, takze idealne nejsilnejsi a nejrovnejsi vyhon bude tim pravým

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marcela Vrbová - (12) - 187.23 (?), 20.2.2012 17:26

To mi tam toho moc nezůstane.Teda, spíš nic.Mě se hrozně líbilo, jak to bylo po celé ploše zalistěné.Omlouvám se, ale jsem totální laik a idealista.Patřím do té skupinky, co něco vysadí a hned chtějí sklízet.Ráda bych, aby byla také nějaká úroda, tak Vás budu muset poslechnout.A to můžu stříhat už nyní, nebo mám ještě počkat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika