Co je révě?



host - 6.65 (?)
26.6.2011 14:32

Dobrý den na kmínky révy mi provděpodobně něco nakladlo vajíčka.A nevím co mám dělat, nějaký postřik nebo je to neškodný?Jestli s tím máte někdo zkušenosti napište co to je a co s tím.Děkuji.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 24.6.2011 12:52

Hálčivec révový

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.170 (?), 24.6.2011 13:33

Nevíte, čím by se to dalo nyní ošetřit? Četl jsem příbalový leták Omite 570 EW a dle něj, není zrovna vhodná doba na ošetření proti hálčivci. Přesto asi zkusím preventivně tímto ošetřit, když nebude nad 25 stupňů C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 24.6.2011 21:26

Ještě k těm herbicidům ve vinici : Dneska jsem musel služebně do Bratislavy. Na zpáteční cestě už na mě šlo spaní, tak jsem v Hustopečích sjel z dálnice a udělal si krátkou pauzu. Při té příležitosti jsem juknul na vinohrady, co a jak. Jeden větší vinohrad byl takový méně udržovaný a byl porostlý dost vysokou travou, místy i půl metru. Co ale bylo zajímavé, že ve všech řadách pod drátěnkami a pod keři byl souvislý pruh zcela suché trávy, široký asi 3/4m. Jakoby vypálené postřikem totálního herbicidu. V meziřadí byla tráva normálně zelená. Vypadalo, to, jakoby vinař kráčel nebo jel podél řady a postřikovačem stříkal trávu pod keři. Na listech révy však nebylo patrné žádné poškození, listy zdravé, bez deformací. Takže jsem z toho trošku jelen a ptám se sám sebe, z čeho ty vyschlé pruhy trávy mohly pocházet a pokud to bylo od herbicidu, tak od jakého, že to neponičilo listy na letorostech. A nějaký „čajíček“ to určitě nebyl, ta tráva byla pod keři vyschlá naprosto dokonale a nekompromisně. Okolní, pečlivěji udržované vinohrady měly trávu pečlivě nakrátko vysečenou a některé byly dokonce prokypřené (asi kultivátorem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 25.6.2011 5:52

Se vší pravděpodobností se skutečně jednalo o použití totálního herbicidu s účinnou látkou glyfosát (Roundup, Touchdown, Clinic atp.).  Už jsem psal výše, že toho bych se nebál a loni jsem to i s úspěchem u starších keřů (musí mít dřevnatý kmínek) na svlačec provedl. Jedinou podmínkou je provedení očištění spodní části kmínku od letorostů rašících za spících oček nejméně dva dny dopředu. Potom je riziko poškození keřů minimální, i když postřik dopadne na spodní část kmínku. Navíc po glyfosátu nejsou vidět deformace listů, dochází spíše k žloutnutí nových lístků a případě silného zasažení i odumření rostliny.
Ale pokud se použije nějaký herbicid do trávníků, jako je Garlon, Lontrel, nebo herbicidy s účinnou látkou MCPA, dochází často k deformacím listů i pouhými výpary.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 27.6.2011 9:44

Děkuji Vám za zajímavé informace o použitelnosti různých typů herbicidů ve vinohradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 25.6.2011 8:19

Zdravím, to co jste viděl je pod Pálavou vcelku běžná záležitost, čím to ošetřují nevím. Já jsem použil prostředek Agrofit kombi který se skládá ze dvou lahviček, v jedné je Starane 250 EG a ve druhé Lontrel 300.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.250 (?), 25.6.2011 23:00
Zdravím Vás Mirku! Rád by som sa opýtal, kedy Vám na Břeclavsku dozrieva odroda Dokučaevoj ustojčivyj a ako ste spokojný s chuťou hrozna? Pokiaľ ide o deformáciu mladých lístkov na Koklu a KarMaKodu, zdá sa, že postrek starým dobrým Sulikolom zabral. Kokl vyháňa maličký výhonok zatiaľ bez deformácie listov. Poškodenie herbicídmi, najmä typu stimulátorov rastu pripomína roncet- žilky mladých lístkov majú vejárovitý rast a list je takto znetvorený aj v dospelosti. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 26.6.2011 7:45

Dobrý den Paľo, vysazoval jsem tuto odrůdu předloni takže ještě nerodila. Bohužel musím konstatovat že rychlost růstu této sazenice je ze všech odrůd co mám nejpomalejší, mám dokonce obavy že nenaroste a nevyzraje natolik aby se příštím rokem "ukázala".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.250 (?), 25.6.2011 22:36
Dobrý deň! Rád by som skromne poznamenal, že používanie herbicídnych prípravkov vo vinohradoch, napr. tých, ktoré obsahujú účinnú látku glyphosate, je už dnes dosť zaužívané. Do tohto roku som o tom tiež nevedel a myslel som si, že vo viniciach a broskyňových sadoch je to riziko. Písal som o tom v príspevku pre p. Jenamatera dňa 15.4. vo vlákne nazvanom "Dusíkaté vápno a jiné herbicidy ve vinici." Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.65 (?), 26.6.2011 14:32

Dobrý den na kmínky révy mi provděpodobně něco nakladlo vajíčka.A nevím co mám dělat, nějaký postřik nebo je to neškodný?Jestli s tím máte někdo zkušenosti napište co to je a co s tím.Děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika