Cernani a krouceni listu



host - 116.7 (?)
20.5.2009 8:58

Dobrý den,

jsem přesvědčena, že je to poškození způsobené mrazem. Mám několik sazenic na otevřeném místě, ty jsou přesně takto postižené, zatímco sazenice pod kopečkem, na chráněném místě, jsou v pořádku. Přeji hezký den, Helena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
lada7575 - (1) - 32.78 (?), 6.5.2009 10:29, zobrazeno: 12869x

zacaly me na vine cernat a kroutit se listy, ale jen na starsim vine. lonske a predlonske to nemaji. zadny skudce na nich neni videt. poradi me nekdo proc to dela a jak se toho zbavit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.16 (?), 7.5.2009 8:10

Mám něco podobného na odrůdě Boskop Glory.Okraje listu se svinují k spodní straně.List je oblý, bez hrotů.Stříkal jsem před rašením Sulikol K, při cca 10cm výhoncích Sanmite.Uvažuju přes víkend Dithane proti plísni a černé skvrnitosti???Je po slovensku múčnatka padlí?Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.1 (?), 11.5.2009 12:30

připojte foto, jinak nemůžu korektně poradit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 11.5.2009 15:46

Tento problém mívám i já a to po postřiku Omitem. Podle vlastního pozorování se domnívám, že listy černají několik dní po postřiku a to právě ty, které byly předtím poškozeny hálčivcem. Je to moje domněnka, která přesně pasuje na průběh po sobě jdoucích okolností. Možná se najde někdo, kdo mi v tom udělá více jasno. P.S.: Někdy používám i Magus, ale Omite je přece jenom jistější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.78 (?), 11.5.2009 20:49

neprovadel jsem zadny postrik a stejne se me zacaly listy kroutit a cernat. v zahradnictvi me rekli, ze je to plisen a kamarad, v celku dobry zahradnik, ale ne vinar, urcil, ze vino preslo mrazem. je to mozne?: je fakt, ze tyden pred tim jsem mel omrzlou travu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.102 (?), 19.5.2009 22:55

Dobrý den

 Prosím poraďte, mám tři druhy vinné révy, názvy neznám. Na jedné odrudě se kroutí a zasychají listy.viz foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
DJholy - (31) - 110.102 (?), 19.5.2009 23:10

 Omlouvám se

Zde je to foto zasychání listů.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.7 (?), 20.5.2009 8:58

Dobrý den,

jsem přesvědčena, že je to poškození způsobené mrazem. Mám několik sazenic na otevřeném místě, ty jsou přesně takto postižené, zatímco sazenice pod kopečkem, na chráněném místě, jsou v pořádku. Přeji hezký den, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 22.5.2009 23:54

Poškození mrazem vypadá jinak. List révy po jarním mrazíku je zkrabacený. I když to z fotografií není zcela jednoznačné, typoval bych na fyziologickou poruchu. Rolováním okrajů listů a zasycháním se projevuje nedostatek, nebo nadbytek draslíku. Další alternativou by mohla bý "Cervená spála", pokud se jedná o bílou odrůdu. Máte-li takto poškozen keř modré odrůdy, je spála vyloučena. Tam by musely zaschlé části být červené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.102 (?), 29.5.2023 14:28
Dobrý den, mám čerstvě vysazenou révu, a listy se kroutí dovnitř po okrajích začínají usychat, až úplně uschnou. Prosím radu co s tím. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika