Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Najprv musím napísať že moje podmienky sú ideálne (juh slovenska, černozem), takže moje skúsenosti sa nemusia zhodovať zo skúsenosťami v okrajových polohách. Talizman mám v bloku 25 stolových odrôd. Ktoré z nich kvitnú zároveň s ním, to sa priznám som nikdy nesledoval. Rozdiely nie sú veľké a Talizman kvitne tak nejak v strede, takže nájsť opeľovačov nebude problém. Vo veľkosti hrášku robím redukciu úrody na jeden najkrajší strapec na výhon, inak by boli korene preťažené. Ten jeden strapec môže byť u väčšiny stolových odrôd viac než 1 kg. Ak by boli strapce spŕchnuté, môžte nechať všetky strapce, nebudú síce také výstavné, ale úroda bude. V posledných rokoch niektoré odrody spŕchnu nie kvôli daždivému počasiu počas kvitnutia, ale kvôli extrémnym horúčavám, kedy blizna rýchlo zasychá. Opeleniu sá dá pomôcť. Treba si vyrobiť paličku a na konci oblepiť zajačou kožušinou, čím jemnejšia srsť, tým lepšie. Počas kvitnutia striedavo "šimrať", obojpohlavné a ženské kvety.

Talizmanu sa rozhodne zbavovať nemienim, kvôli už spomínaným chuťovým kvalitám. Je to aj jedna z odrôd, ktorá má menšie semienka, ktoré pri jedení nevadia. Radovan

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika