Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?



host - 107.54 (?)
1.2.2010 18:08

Zdravím všechny v této diskuzi a jsem ráda, že nejsem sama, kdo by leden a únor nejraději přeskočil.Už se těším, až ty bílé hory kolem domu roztajou. Začátkem ledna jsem v zahradnictví nakoupila za hubičku hromadu zlevněných tulipánů a narcisů (všechny k světu), zasadila jsem je do kýblů zeminy po rajčatech a dala do tmavého studeného sklepa. Dneska se ukázala první špička narcisky. Uvidím, co bude dál. Dáša

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Jarda2 - (4) - 154.78 (?), 31.1.2010 17:39

Ano, dnes jsem uklízel sníh. To samé včera, předevčírem a také před a předpředevčírem. To se rozumí do krmítka jsem také něco dal a také pozoroval kde nám běhají po zahradě zajíci, srnky atd. Odpoledně jsem se proběhl /nebo spíše prošel/na běžkách a konstatoval, že ta srnčí je strašně přemnožená.Srnek je tady fakt strašně moc.Takže z plotu z habrů zase zbydou jen deseticentimetrové kolíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 1.2.2010 12:24
Zdravím všechny. Takže popořadě.Ráno jsem obešla květiny v bytě. Nezačala jsem ale dobře. Zjistila jsem, že bonsaj - typu vor neboli prám-onemocněla chřipkou.Asi mexickou. I když jsem ji odsunula stranou, chlad ze zapomenutého otevřeného okna v mrazu ji trošku pocuchal.Ani nevím, jak ji pak budu tvarovat, moc to neumím, jen co si načtu.Chystám ji jako dárek, mrzelo by mě, kdybych ji pokazila. Poté se mi ale nálada spravila, do kuchyně zasvítilo sluníčko, takže jsem začaly pikýrovat papriky. Mám jich kolem 600, ale sázím po dvou, třebaže se to nemá a polovinu odvážím rodičům na jižní Moravu. Zkusmo jsme sázeli po jedné rostlině, ale v plodnosti jsme rozdíl nezjistili oproti dvěma rostlinám.Mě tyto piplačky velice baví.V klidu pracuji, přemýšlím si o svém a poslouchám cimbálovky. U´žasný relax.A hlavně předzvěst jara. Nadrcené ořechy mám od včera, lůj připravený, manžel na horách, tak razím ven krmit. Zdravím.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 26.110 (?), 1.2.2010 12:53

Už pěkných pár roků si dělám poznámky v kalendářích o počasí, postřikách, výsevech, výsadbách apod.. Tak v r.06 jsme měli až do konce března na zahradě led a sníh, hrozně dlouho to roztávalo a zahrady-včetně naší-zde byly dlouho pod vodou, která se do půdy vůbec nevsakovala. A protože během čt, pá a so napadalo opět velké kvantum sněhu, vyvážíme desítky, teď už to možná budou i první stovky koleček sněhu-částečně z přístupových cest kolem chalupy a spadané haldy sněhu a ledu pod okraji střechy na hromady mimo cestu. I tak zde bude hodně vody i bláta asi značnou dobu a to nejsme na horách. Krmím průběžně ptáky, kteří jsou na nás v tomto počasí zcela odkázáni-moc přirozené potravy asi nenajdou. obhlížím stromy, kde se bude co řezat a a stříhat, prohlížím-tam, kde je přístup- slušně nasazené pupeny. Pro semena se teprve chystám a začnu výsevem paprik. Začnu s řízkováním muškátů-klasických-loni jsem to dělala v období února, kvetly od jara, některé dosud i na zimním stanovišti. Dávám 2 řady do samozavlažovacích truhlíků-cca 14-20 kusů celkem, nechávám v chladu spolu s těmi loňskými ve vlhkém substrátu. Nepotřebují jinak další péči, zjara je rozsadím postupně do truhlíků a později další i do záhonů-zdarma doplní trvalky ve volné půdě a celou sezonu dělají parádu. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.158 (?), 1.2.2010 13:29

Dnes jsem doplnila krmítka ptáčkům a raduji se ze svitu sluníčka a taky přemýšlím, jestli už je ta správná doba na výsev paprik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 29.48 (?), 1.2.2010 13:44

Také jsem dnes koukla do loňského kalendáře a vidím, že loni 9.února jsem už střihala vinnou révu. Není čas už "brousit" nůžky? Chumelenice v prvním únorovém týdnu byly loni také, ale sníh se moc nedržel a brzy odtával. Jakpak to udělají zdatní vinaři? Půjdou do závějí, nebo se bude čekat, až sníh odtaje? Vydrží-li tahle obrnadílka až do konce března, réva by se nám pak mohla uplakat. V posledních pár letech jsem révu střihala v tomto období vždycky, ale tolik sněhu nebylo. Zkušení vinaři, poraďte .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 1.2.2010 14:00

Od Matěje do Josefa, tu bylo uvedeno loni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 1.2.2010 15:03
no tak ja dneska rozesadila rajcatka a papriky a mam je ve velkem pokoji, ktery pres zimni obdobi neobyvame jeden radiator to tam nevytopi, ale ja ho pouzivam na moje zahradkareni, a zazimovani mych terasovych kvetin a predpestovavani..., tak dneska jsem dokoncila dalsi plato mladych sazenicek.. a rada pro vsechny... kdo ma misto jako treba zimni zahrada a tak ja mam k dispozici urcene susaky na pradlo, ktere roztahnu a na nich poukladam sadbovace v krabicich jak uvidite na fotce a za dalsi jsem se jeste dneska chystala ostrichat fuksii...
prostor pro moje zimni experimenty a zimoviste terasovych rostlin
prostor pro moje zimni experimenty a zimoviste terasovych rostlin
tyto fuksie se dneska chystam ostrihat
tyto fuksie se dneska chystam ostrihat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 29.48 (?), 1.2.2010 15:48

Díky. Tak to jsem si vždycky dosti pospíšila. Jen chci uvést pro případné další nedočkavce, že révě to naštěstí vůbec nevadilo .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 107.54 (?), 1.2.2010 18:08

Zdravím všechny v této diskuzi a jsem ráda, že nejsem sama, kdo by leden a únor nejraději přeskočil.Už se těším, až ty bílé hory kolem domu roztajou. Začátkem ledna jsem v zahradnictví nakoupila za hubičku hromadu zlevněných tulipánů a narcisů (všechny k světu), zasadila jsem je do kýblů zeminy po rajčatech a dala do tmavého studeného sklepa. Dneska se ukázala první špička narcisky. Uvidím, co bude dál. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 1.2.2010 20:37

Tak to Vám, paní Dášo, závidím - ten nákup cibulek. To se mi nepodařilo. Letos to nejde, ale napíšu moji zkušenost. Jeden rok našla moje mamina zapomenuté a notně přemrznuté cibulky narcisků, byl únor, ale celkem teplo. Zasadila je hned ven a na jaře krásně všechny kvetly. D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika