Vyvýšený vrbový záhon u stromu



Stránky: 1,  2   
Ren - (5) - 33.63 (?) 
27.7.2012 22:18, zobrazeno: 8254x

Dobrý den,potřebuji poradit s vyvýšeným záhonem z vrbových prutů.Vytvořila jsem ho okolo stromu, do vysky cca 25 cm a ted přemýšlím nad tím, jestli bude tomu stromu vadit, že hlína je přímo na kmeni a není tam aspoň malý volný prostor.Myslíte, že může strom začít uhnívat? Moc děkuji za reakce, Renata  

vyvýšený vrbový záhon u stromu
vyvýšený vrbový záhon u stromu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 77.68 (?), 27.7.2012 23:47

je to moc hezké, ale předpokládám, že by mohlo. zahradníci, kteří nám dělali modelace i kolem stromů, vždy nechali původní úroveň u kmene. uvidíme, co na to ostatní. to jste celé dělala sama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 28.7.2012 8:23

Moc pěkné, obdivuji Vaši trpělivost, já jak něco trvá déle jak hodinu - nevydržímwink Tohle znám z časopisů, ale kdyby jste mne zabila, nevzpomenu si, jak to mají kolem stromu řešené... Zdá se mi ale, že to byl dvojitý kroužek: malý kolem kmene v odstupu tak 10cm a vnitřek byl vyplněný hlínou a v tomhle přpadě co popisuju - byl nahoře mech. Ale myslím, že jsem viděla i levanduli a minirůžičky. Pokud vím, tak se všude píše, že přihrnutí hlíny ke kůře škodí a strom může uhynout - jak jste i sama napsala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ren - (5) - 33.63 (?), 28.7.2012 8:28

Já právě znám z fotek taky to, že to nemají na kmeni, takze uz to vidim, ze to dnes pujdu předělatsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ren - (5) - 33.63 (?), 28.7.2012 8:24

Ano, už jsem udělala plot, synovi vrbový domeček  - v pozadí na fotce a ted záhon.Asi to budu muset poopravit, taky si myslím, že jsem to nevymyslela dobře - jsem začátečníksmileyJeste pockam, jestli se neozve někdo další.Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 28.7.2012 9:55

Proutěne stavby nejsou opravdu vyjimečnym počinem, dělali se zde na Světě od nepaměti.Ale rad by jsem upozornil a varoval ve Vašem konani.Vrba a jeji kořeny jsou zhoubou pro většinu vodnich ing.siti, at se jedna o vodovod nebo kanalizaci.Poměrně rychle tyto dokaži znepruchodnit a tim likvidovat.A to i v poměrně daleke vzdalenosti.Takže sazejte s rozmyslem a to nejen k vlastnimu pozemku ale i k veřejnym vedenim za plotem.Spravci obecnich siti maji totiž plne pravo na vymahani nakladu na škody zpusobene timto zpusobem.Ale věřim, že to neni Vaš problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ren - (5) - 33.63 (?), 28.7.2012 10:01

Dekuji, ale myslim, ze toto nebude problem, jedná se o zahradku na kraji zahr.kolonie, kde nic z výše jmenovaneho neni.Zahradka je u potoka, kde roste spoustu vrbsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 28.7.2012 9:47

Uhnivat rozhodně strom nebude spiše naopak, bude trpět suchem a hladem po vlaze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.17 (?), 28.7.2012 10:49

Proč? Rozveďte to prosím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ren - (5) - 33.63 (?), 28.7.2012 11:46

Už jsem se na to ptala více lidí a mám v tom pěkný zmatek, každý říká něco jiného, je to tak půl napůl.Já si říkám, že kořeny má přece strom v zemi a tam si bere vláhu, je to už vzrostlý strom a těch 25 cm by mu snad vadit nemělo, ale fakt nevím, nejsem odborník.Strom je cca 1m od potoka, takže vlhko tam je...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika