Trávník zničený divokými prasaty



Stránky: 1,  2,  3   
HonzaJPA - (3) - 30.109 (?) 
29.4.2013 12:33, zobrazeno: 44446x

17.3.2013 jsem napsal příspěvek na téma Trávník zničený divokými prasaty : Minulý příspevěk

Od té doby jsem pozemek srovnal, navrch dal čerstvý kompost a tuto sobotu zasel novou trávu, v neděli krásně sprchlo a já se těšil na nový krásný trávník. Před chvilkou mně volala sousedka, že tam prasata byla znova a práce je vniveč. Prasata k nám nechodí přímo z cesty, ale od sousedů, kde máme pouze obyčejné ploty z pletiva, který bez problému roztrhají rypákem. 

Na kom uplatnit škodu? 

Neexistuje nějaký prostředek na odpuzení kanců.

Děkuji za nápady

Spoušť po prasatech
Spoušť po prasatech
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 29.4.2013 13:18
Existuje například Wildschwein-Stopp přípravek 400ml ve spreji za cenu do 500Kč. Já jsem ho užil, když mi na podzim prasata rozryla louku u lesa a od té doby je klid. Asi metrové dřevěné tyčky jsem zatloukl šikmo v úhlu asi 60° a k nim jsem přivázal drátem asi 20cm destičky ze zbytků pozink. plechu a na ty pak přípravek jednou za čas stříknu. destičky se pěkně plácají ve větru a odpuzovač opravdu smrdí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HonzaJPA - (3) - 30.109 (?), 29.4.2013 14:37

Děkuji za nápad, ale tohle je zahrada, nechci abych odpudil taky sebe, rodinu a návštěvy. Nakonec i sousedi, přes které ke mně prasata přišli by se mohli ozvat, že je obtěžuji smradem wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.198 (?), 29.4.2013 14:50

Ta zahrad vypadá děsně surprise. Přemýšlel bych o osmičce kari síti do betonu. Případně s elektrikou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HonzaJPA - (3) - 30.109 (?), 29.4.2013 15:21

Ano, to je také řešení, ale bylo by dobré, aby si tu síť dali na plot sousedé s přímým přístupem od lesa a cesty. není řešení aby si každý obehnal celý pozemek i mezi sousedy. My jsme také zabezpečili plot od lesa tak aby přez něj prasata nemohla (zatím alespoň doufám, je tam plaňkový plot na železné konstrukci)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.252 (?), 29.4.2013 18:05

Náhradu uplatnovat tvrdě na místním MS- organizovaných pytlácích. Střílej načerno jen snadnou srnčí a v noci kdy se pohybuje černá zvěr chrní nacpaní upytlačenou zvěřinou a pívem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.98 (?), 29.4.2013 19:02

El. ohradník ano, ale s vybijecí energii 3J a více.Přesto prasata někdy prorazí. Odpuzovače, odpudí Vás, ale prasata ne. Při pravidelném obnovování odpuzovače (každý týden) jsem udržel prasata mimo zahradu jeden měsíc. Kari síť mám 3 měsíce, zatím bez návštěvy, ale sezona teprve začne. Náhrada za škody žádná. Škody se hradí na honebních pozemcích, ale zahrada nebo vinohrad nejsou honební pozemky.

Přeji hodně úspěchů.        Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 126.55 (?), 29.4.2013 19:09

To je strašný pohled na tu zahradu... a ta bezmoc... Sám v podobné situaci bych volil kombinaci kari sítě a předsunutého elektrického ohradníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.98 (?), 29.4.2013 22:45

Chemické odpuzovače jsou za velmi krátký čas k ničemu - vyhozené peníze, zvěř si zvykne ale Vy ne!!

MS Vaše zahrada nezajímá, dohady s nimi jsou ztráta času a nervů.

Pánové totiž celou situaci s černou zvěří v ČR natolik podcenili a svou arogancí vyhrotili, že vše dostali do téměř neřešitelného stavu.

Musíte si pomoci sám.Máte dvě možnosti:  vlastní zbraň s velkou ráží a dostatek času a nebo skutečně pouze velmi pevný plot.Kari sítě jsou řešení, vypadají ale na zahradě velmi podivně. Běžným plotem divočáci projdou. U té kari sítě ale musíte myslet na to, že pro divočáka není žádný problém se doslova podhrabat. Větší kus bez problému vystrčí i železniční pražec zpod plotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.169 (?), 30.4.2013 7:11

Nejdříve se pokusím dohodnout se sousedy, jejichž pozemky hraničí s lesem a loukou, tedy mají pro prasata přístup, aby si pořídili kari sitě k plotům.  

Štve mi že les byl plný zvířat, srnek, ale teď jsou jen parsata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika