Sud na vodu



host - 244.114 (?)
22.8.2010 18:57

Sud na zimu otočte vzhůru dnem... ale daleko větším nebezpečím než rez je to, co bylo v sudu uskladněno, než jste si jej pořídila. Většina sudů obsahovala zdravotně závadné látky nebo přímo jedy a v tom případě vypláchnutí nepomůže! Osobně si raději koupím nový plastový anebo bych použil studnovou skruž uloženou do kvalitního betonového dna s výpustí. Jedna taková nám slouží už asi pětadvacet let a opticky to vypadá daleko lépe, než jakýkoli sud..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
aurecon - (22) - 186.139 (?), 31.7.2010 19:29, zobrazeno: 17421x
Dobrý den, sháním nějaký sud na vodu, jenže v obchodech jsou šíleně drahé. Nemáte nějakou alternativu, co by se dalo pořídit místo nich a nezaplatit za to tisíc Kč? Jak to řešíte vy?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.63 (?), 31.7.2010 20:12
Chce to trochu patrat. Existuji burzy nebo v nejlepsim pripade fabriky, kde stolitrove modre sudy prodavaji jako nevratny obal zamestnancum za smesne castky. Byl jste se podivat ve sbernych dvorech? R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aurecon - (22) - 186.139 (?), 1.8.2010 20:00
Jé, tak tohle by mě v životě nenapadlo :-) Děkuji za tip.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.139 (?), 22.8.2010 12:12
Sud jsem sehnala. Obrousila ho a natřela vše kromě jedné třetiny zevnitř a spodní dno. Ovšem voda z něho je od rzi. Vadí to hodně nebo se ta rez pak usadí na dně, když tam bude vody víc?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 22.8.2010 12:50

Je-li sud trochu rezavý, nátěr, podle mě nemá smysl, železo bude brzy rezavět dál. Navíc kvalitní a nezávadná barva vyjde dráž než barel sám. Na zalévání rez ve vodě nevadí a než plech prorezne durch, bude to pár let trvat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.139 (?), 22.8.2010 12:53
No on je rezavý po celé vnitřní ploše, ale do dvou třetin od vrchu jsem ho natřela, ale dál už jsem nedošáhla a taky už mi došla barva. Ale když říkáte, že na zalévání rez nevadí, tak ok. Jen že je to fakt celé rezavé, ne jen trochu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 22.8.2010 13:15

Z praxe mohu říct, že natřený sud zevnitř prorezne daleko dříve, než sud nenatřený. Barva časem začne puchýřkovatět, za puchýři se dlouho drží po vyčerpání voda a místo rychleji prorezne. Časem se stejně barva oloupe. Při ceně barev se to nevyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.139 (?), 22.8.2010 13:17
Děkuji, na další nabarvování tím pádem kašlu. Spíš mi šlo o to, aby mi neuhynuly rostliny, když je zaleju rezavou vodou :-) Jo a co se sudem přes zimu? Schovává se nebo ne a vodu mám pak vylít? Vím, že je ještě čas, ale info se vždy hodí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 143.54 (?), 22.8.2010 14:15
Jenom vodu vylejte a budto ho přikrejte nebo prostě položte na bok. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 244.114 (?), 22.8.2010 18:57

Sud na zimu otočte vzhůru dnem... ale daleko větším nebezpečím než rez je to, co bylo v sudu uskladněno, než jste si jej pořídila. Většina sudů obsahovala zdravotně závadné látky nebo přímo jedy a v tom případě vypláchnutí nepomůže! Osobně si raději koupím nový plastový anebo bych použil studnovou skruž uloženou do kvalitního betonového dna s výpustí. Jedna taková nám slouží už asi pětadvacet let a opticky to vypadá daleko lépe, než jakýkoli sud..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika