povinnosti vlastníků pozemků



host - 178.235 (?)
13.6.2018 8:35

Děkuji za poněkud opožděnou reakci na můj příspěvek.Je vidět, že platí: jiný lid, jiný mrav.A např.Rakušané mají spíš uklizeno, než zapleveleno.U nás je kopřiva národním plevelem a na zákonná opatření kašleme, což je rovněž náš zlozvyk z minula.Zaplevelené pozemky jsou vizitkou naší kultury a žádné megalomanské akce to nezastíní.Natož betonový plot.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 204.95 (?), 25.6.2008 11:50

Taky se mi to nezdá.  Existuje nějaký oficiální seznam plevelů? 

Možná, kdyby se mu tam objevilo něco na co je ohlašovací povinnost (spála růžovitých atd.) ale kvůli bodlákům bych nějaký oficiální zásah neočekával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 27.6.2008 7:35

u nás ve městě existuje vyhláška, že travnaté plochy má majitel povinnost pravidelně sekat. Důvodem je ochrana alergiků... faktem je, že podle mě by případný soudní spor s majitelem pozemku město prohrálo. Jedině snad pokud by se jednalo o roky nesekanou, veřejně přístupnou plochu plnou třímetrových suchých bodláků. Tam by do toho asi mluvili i hasiči.

Na mě kdysi zkusil soused vyrukovat s tím, že z mojí louky se na jeho zahrádku šíří semena plevelů. Navrhl jsem mu možná řešení: Buď mi na vlastní náklady zajistí každoročně dostatek sena,  nebo si odstěhuje zahrádku někam hodně daleko... a mám klid

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.157 (?), 28.7.2008 10:43

já jsem ku příkladu alergický na zplodiny z automobilů. A taky auta jezdí dál. Jsou to navíc silné kancerogeny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.157 (?), 28.7.2008 10:40

A co je to podle Vás plevel? Definujte mi ho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 30.5.2011 19:21

Pane Stanislawe, promiňte, ale s Vašim vyjádřením budu polemizovat.Už proto, že většinou píšete dobré příspěvky.Tentokrát jste poněkud přestřelil.Prokazatelně mně sousedi neudržovaných pozemků škodí takto: z jejich parcel se na můj udržovaný sad a kosenou trávu šíří plevel, t.j. po pás vysoké kopřivy a kostřava, tedy hrubá tráva, která se oobtížně seká i bubnovou sekačkou.Na pozemek léta nevkročí, pak si vzpomenou , stařinu zapálí a utečou, aby je někdo nepřistihl.Nedbají, zda má soused v sadu seno,.nebo pod stromy mulčovanou suchou trávu, která jakékoliv porosty hořením poškodí.Jejich jednání obec obchází tak, že zákony sice existují, ale sankce ne.Každé jednání a právo jedince končí tam, kde začíná právo jiného.S argumentem vysoké trávy proti zlodějům těžko vystačíte.Takových a podobných výmluv existuje a i zde je uváděna celá řada.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ldolejs - (2) - 110.97 (?), 13.6.2018 7:33
Když se budu o louku starat, tak se seká dvakrát do roka, např. když někdo využívá dotace, tak nejdříve v červenci. To už je na louce vysoká tráva a vše tam kvete a lítá pil a i takova louka neřeší šíření plevele. Musíte si udělat betonový plot, když Vám to vadí. I kdybych posekal jednou ročně, tak se o pozemek starám, vedle Vás bude vysoká rotkvetlá tráva a nic s tím nenaděláte, pokud nebude mít obec uvedeno, že se má sekat jenapř. 2 x ročně. Má to ale málokterá obec řešené a když ano, tak maximálně 2 x ročně, tak aby si lidé mohli dělat seno. Aby jste měli na zahradě angličáka, tak k tomu Vás nikdo nemůže přinutit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 13.6.2018 8:35

Děkuji za poněkud opožděnou reakci na můj příspěvek.Je vidět, že platí: jiný lid, jiný mrav.A např.Rakušané mají spíš uklizeno, než zapleveleno.U nás je kopřiva národním plevelem a na zákonná opatření kašleme, což je rovněž náš zlozvyk z minula.Zaplevelené pozemky jsou vizitkou naší kultury a žádné megalomanské akce to nezastíní.Natož betonový plot.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ldolejs - (2) - 110.97 (?), 13.6.2018 9:13
Čerpám dotace na louku - 2 hektary a sousedím se zahradama, tedy zde nesmíte posekat vice jak 2 x ročně a nejdříve v červenci. To už je vysoká rozkvetlá tráva, že přes ní nevidíte ale při takové údržbě převažuje tráva a náletové dřeviny se tam neudrží. Tyto dotace jsou celoevropské, tak stejným způsobem to musí dodržovat i v Rakousku nebo Německu. Neumím si představit, že by nějaký soused, který má zahrádku u mé louky si stěžoval na vysokou trávu. Lidé si špatně vysvětlují ob. zákoník, z krátké trávy těžko uděláte seno, když chcete angličáka a vadí Vám sousední vysoká tráva, musíte si sám udělat nějaké opatření, např. zděné ploty, živé ploty, podhrabové desky, řešení je spoustu a nechápu sousedy, kteří tohle řeší. Já mam u baráku živý plot a je mě jedno co mají sousedi na pozemku. Místo aby jste se někde dovolávali a zbytečně mrhali energií, tak můžete udělat nějaké opatření sám a nebo se odstěhovat do paneláku!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 13.6.2018 10:38

potvrzuji váš názor. Bohužel tohle ale nevysvětlíte člověku, který má jen oplocenou zahrádku a vidí, jak mu tráva ze sousedního pozemku leze do jeho drátěného plotu a dělá mu stín na jeho jahody nebo mrkev. Já sám jsem byl sousedem s takovou zahrádkou popotahován na obci za to, že semena ze vzrostlé trávy mu padala do jeho bazénu, který si vybudoval za plotem.Marně jsem vysvětloval, že ke splnění zákonných podmínek stáčí seč 2x ročně. Kromě toho 29 let po převratu má většina lidí hluboce zakořeněnou představu, že co není oploceno, patří všem. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 13.6.2018 13:09

Do bazénu může napadat i listí větrem a pod.Asi by zabrala vzájemná ohleduplnost a k tomu vystačí dobrá vůle.Zákon těžko. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika