Odstranění pařezu



host - 233.18 (?)
28.9.2020 18:55

Trvalo mi 5 let než sem zlikvidoval vrbu pařez Neustále obrůstal každý rok Nakonec  sem vzal aku vrtačku navrtal a nacpal roundupem neředěným už neobrazila a za rok se pařez rozpadl Vrba je největší mrcha co znám na likvidaci hned za ní jsou to špendlíky taky nezničitelný jedině chemie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 1.9.2013 9:12

Ono není pařez jako pařez. Když skácíte smrk nebo jabloň, zůstane mrtvý pařez., který je třeba nějak odstranit. Uříznutím vrby nebo lísky nezlikvidujete organizmus rostliny, ten buide od kořenů vyhánět další prýty. Pařez vrby či lísky bych nejdřív umrtvil nějakým systémovým herbicidem (Garlon, Roundup) a teprve potom pařez dobýval nebo rozpouštěl Pařezníkem.  Rozsekáním živého pařezu vrbu akorát nařízkujete. Brzdová kapalina umí zaneřádit zahradu, rozpustit pařez těžko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.150 (?), 30.3.2017 11:12

Bagr vytáhne pařezy zaručeně... jen to něco stojí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 30.3.2017 12:49

Většina pařezů je následek kácení stromu těsně nad zemí. Problém při vytahování strojem je mít za co pařez zachytit. Pokud ho tedy nechcete vybagrovat i s okolní zeminou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 9.12.2017 19:53

Dneska jsem likvidoval dva pařezy. Na jaře jsem je zasypal posekanou mokrou travou. Dnes byly už částečně ztrouchnivělé a prolezlé chodbičkami dřevokazného hmyzu. Šly lehce rozsekat.

Pařez
Pařez
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.18 (?), 28.9.2020 18:55

Trvalo mi 5 let než sem zlikvidoval vrbu pařez Neustále obrůstal každý rok Nakonec  sem vzal aku vrtačku navrtal a nacpal roundupem neředěným už neobrazila a za rok se pařez rozpadl Vrba je největší mrcha co znám na likvidaci hned za ní jsou to špendlíky taky nezničitelný jedině chemie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.42 (?), 29.9.2020 21:22

Loni jsem na podzim likvidoval parez svestky ktery mel promer 38 cm   ekologisky potreboval jsem  k tomu pantok palici a klin postup je velmi jednoduchy postupne nasekavam 1cm zaseky po obvodu pak pod uhlem asi 30 stopnu odsekavam trisky kdyz ma parez po odsekani asi 15 cm pouziji klin naseknu do  krize tech  asi 15 cm je  dos velka morda  vitrek parezu je dost odollny ale da se to zvladnout zalezi na kazdem jakouu ma fyzicku ja jsem je za posledni pet let vysekal  osum nejlelpsi se vysekava parez kdyz vas nekdo vytoci ale ja jsem to delal s jaskou a to trva trochu dele    vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 30.9.2020 12:53

Vašku5, já to dělal s Láskou, pak jsem se chvíli prospal na pravém boku jako pařezwink. Když už musí nějaký můj strom do věčných lovišť, tak ho pokrátím na asi 1,4m-nejlépe tak, aby bylo možno torzem kývat tam a zpět, tedy nechám cosi úchopového z kosterních větví. Obryju, odhážu něco zeminy,  kořeny přetnu ve vyhovující vzdálenosti a sám či s další osobou kuželíkacheeky svalím, odtáhnu... Prostě nevytvářím v sadu pařezy, a to z více důvodů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika