Odstranění pařezu



host - 91.196 (?)
28.9.2020 13:14

Je taky otázka, jakýje Váš cíl, záměr. Na něco dřevomorka, václavka a něco jiného hlíva...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
            
host - 148.21 (?), 8.2.2012 23:13

Tahat parez troma tankami, to uz je neco! laugh P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 27.12.2011 20:12

Vezmete motorovku, nariznete parez do mrizky, tam natece voda pri desti a parez drive shnije.Nestoji to skoro nic, je to ekologicke a pomuze to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.2 (?), 31.8.2013 23:14

a těsně nad uovní zamí.navrtáno nalitá brzdová kapalina a nic.To je dobrý já skácel starou vrbu která vyrosla s pomlázky asi průměr asi asi 60cm dobý kafíčko 2sekyry zlomené a pařez furt stojí kořen přes kořen blbé sekaní řezaní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.124 (?), 31.12.2011 7:05

Dobrý den několik let likviduji zahradu s přestárlými jabloněmi a švestkami vše na semenáčích průměr jabloní i k 1m, stáří i 70 roků. S technikou se na zahradu nedostanu. V začátcích jsem kácel na pařez co nejníže zemi a při každém sečení jsem si pamatoval, tady už, už musí být pařez, beng a už jsem rovnal nože bubnovky. Navrtání nebylo až tak jednoduché (tahat kabel a dělat díry vrtákem do kovu), zasypávání a dosypávání děr ledkem amonným nefungovalo, díry jsem však nezadělával. Pařezy ztrouchnivěly a šly rozbít krompáčem až po 4-5 letech, takže u mě to nefungovalo. Řezat motorovkou hlínu a kamínky opravdu nemusím. Takže jsem to dosud řešil obkopáním pařezu, nebo soupařezí (více kmenů například u špendlíku) a rozděláním ohně v díře okolo. V díře se musí vytvořit vysoká vrstva žhavých uhlíků a po několika dnech samovolně pařez vyhoří. Samozřejmě vypalovat nejde všude a musí se dávat bacha, sám ještě díru ohrazuji drny a hlínou z výkopu, když u toho přímo nejsem přikrývám plechem, pak to funguije jako jakýsi milíř. Výhodou je, že si ve žhavých uhlících v alobalu můžu udělat krkovičku, kuře apod, skutečně lepší jak z grilu a nemusím kupovat dřevěné uhlí. Výhodou je také, že popálím větve z koruny. V současné době samozřejmě již obkopávám, přesekám kořeny a za zbytek kmenu 1,5 až 2 metry nějak vycloumu. I tak mám někdy problém pařez pro jeho hmotnost z jámy vytáhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 25.3.2012 9:37

objevil jsem přípravek, který se jmenuje pařezník, je to na likvidaci pařezů, hoj a kdo to zkusí, dejte vědět, je to ale spíše na menší pařezy, s většíma to vypadá na navrtání více děr a více pařezníků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.145 (?), 25.3.2012 22:54

My jsme přípravek "pařezník" použili dnes. likvidovali jsme starší lísku, ale nechceme pařez dále likvidovat vyhořením. Dle návodu jsme do kmenu (uřezaného až u země) navrtali několik děr, nasypali do nich pařezník a zalili vodou. Příští týden to zopakujeme a dále již čekat nebudeme- stačí nám, když kořeny ztrouchniví a časem se rozpadnou. Máme obrovský kámen- široký solitér, kterým pařez přikryjeme. Snad nám nikde další větve nevyrazí, to by mě naštvalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.65 (?), 28.9.2020 11:29

Máte někdo zkušenosti s dřevokaznými houbami? Můžete nějakou doporučit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 28.9.2020 13:14

Je taky otázka, jakýje Váš cíl, záměr. Na něco dřevomorka, václavka a něco jiného hlíva...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.151 (?), 28.9.2020 18:38

Pozor na rozlezení po zahradě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.2 (?), 31.8.2013 23:19

 já skácel starou vrbu která vyrosla s pomlázky asi průměr asi asi 60cm dobý kafíčko 2sekyry zlomené a pařez furt stojí kořen přes kořen blbé sekaní řezaní navrtáno nallita bzdovka a nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika