Jak udělat drenáž k sudu pod okapem?



host - 249.134 (?)
14.5.2010 11:13

Ale ono to funguje, mám to tak udělané u garáže, aby mi to neteklo pod ni, ale zároveň tam chci mít plnou bečku vody na zalévání. Ta hadice  je totiž ta úzká svislá nádoba, kterou doporučujete :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.89 (?), 3.5.2010 20:04, zobrazeno: 16632x

Na fotce vidíte nový sud a do něj svedený nově napojený okap. Podél těch schodů směrem dolů od sudu a kolem kraje kompostu pak teče voda, jež už se případně do sudu nevejde.

Co s tím? Jak vyřešit, abych pak neměl v tomto úseku totální výplach zeminy a lokální "potopu"? Je tam vidět jakoby vyšlapaná cestička, to jsem dneska zkoušel po noční bouřce ušlapat, bylo cítit jak to je silně promáčené a trochu jsem se i bořil.

Napadlo mi vykopat tak 60-70 cm zeminy do hloubky, šířka tak 20 cm a naplnit to kamínky a pískem až po okraj, pomohlo by to? Taková drenáž? Nebo to musím vyloženě vést někam přes půl zahrady? Od tohoto místa začíná spodní zahrada v kolmici cca. 12-15 metrů na ten sud.

drenaz
drenaz
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.114 (?), 3.5.2010 22:01

V prvé řadě si prodlužte svod, aby vám nešplíchala voda na zeď a kolem sudu.

Nevím, z jak velké plochy střechy máte vodu svedenu, ale jednodušším řešením se mi zdá dodat další propojený sud - případně dva, tři... než zbytečně složitě odvádět cennou vodu pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 4.5.2010 7:33

Mám podobnú situáciu, tak napíšem ako som to vyriešil ja: pôvodne som chcel použiť ibc kontajner, ale mám málo miesta. Tak som zapojil do série 5 plechových 200 l sudov, zviedol do nich vodu zo strechy, prepojil vrchom, vyrobil prepad s napojenou 10 m 6/4" hadicou, a prebytočnú vodu nechávam odtekať kam potrebujem, napr. k viniču alebo ku stromom.

Peter, Nitra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
SlavekPavlik - (44) - 250.3 (?), 13.5.2010 12:36

Je to jednoduché. Vezměte hadici, jeden konec dejte do sudu a zajistěte cca 10 cm nade dnem. Najděte si místo, kde vám nebude vadit přebytečná voda, tam tu hadici natáhněte a tento druhý konec upevněte tak, aby byl o 10 cm níž než okraj sudu. Teď už jenom stačí naplnit hadici vodou.

Při dešti bude přebytečná voda odtékat hadicí, ale sud zůstane plný a můžete z něj zalévat. Jediná podmínka je, že nesmíte ze sudu vybrat všechnu vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 13.5.2010 13:30

To je sice, p. Slávku, dobrý nápad, ale fungovat nebude. Jakmile totiž hladina v sudu poklesne níž, než sahá druhý volný konec hadice (tedy nějakých 15 cm pod okraj), hadice se vyprázdní zpět do sudu.
   Zařízení bude fungovat jen tehdy, když druhý konec hadice - v místech, kde voda nevadí  - ponoříte do úzké svislé nádoby (třeba široké novodurové trubky na dolním okraji zaslepené), která bude stejně vysoká jako sud, resp o těch 10 cm nižší.  Budete-li odebírat vodu ze sudu, bude klesat i hladina v trubce. Když se sud naplní 10 cm pod horní hranu, voda přeteče v trubce přes okraj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 13.5.2010 14:03

Obdobně mně funguje hadice v sudu opatřená zpětným ventilem.Bez úzké svislé nádoby. Zkuste to.Druhý konec je v úrovni pod vrchním okrajem sudu a je vyústěn do trativodu pod "trnkami".  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.134 (?), 14.5.2010 11:13

Ale ono to funguje, mám to tak udělané u garáže, aby mi to neteklo pod ni, ale zároveň tam chci mít plnou bečku vody na zalévání. Ta hadice  je totiž ta úzká svislá nádoba, kterou doporučujete :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 14.5.2010 20:46

Máte pravdu. Mně to nefungovalo, protože jsem hadici vedl jenom vrchem. Jak klesla voda v sudu, hadice se mi vyprázdnila, jako když stáčíte víno z demižonu a hadičku dáte výš než hladinu. Tak jednoduchá věc, jako vést hadici po zemi mě nenapadla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika