Jak se bránit okusu srnkami na zahradě



jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?)
18.1.2011 10:31
jj zajici se vytratili co nepostříleli myslivci splachla voda a koupit a vypustit nové to je dneska dost drahé...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 17.1.2011 10:55

To je ale přece nádhera! Kamarádce pomohl asi metrový plaňkový plot, aby tam srnčí nelezlo. Je vášnivá zahrádkářka a srnčí jim devastovalo kde co, museli tedy přistoupit také k oplocení. Plot mi tam ale vzhledově vůbec neruší a srnčí se tam zatoulá už velmi vyjímečně (přeskočí ho). Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 38.60 (?), 17.1.2011 11:12

Nemyslím si, že by srnčí hravě překonala 150 centimetrů vysoký plot... Srnka není klokan a většinou ji odradí i metrový plůtek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.1.2011 12:54

To máte možná pravdu. Jenže srnky lezou do zahrady nejvíc tehdy,  když nenajdou nic k jídlu v lese a na poli - tedy když je tam přes půl metru sněhu. Pak je pro ni metr vysoký plot na překročení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 17.1.2011 11:34

Jenže z druhé strany ta nádhera vypadá jinak. Romantika z pohovky panelákového bytu. Ve skutečnosti zuří lítý boj mezi divou zvěří a zahrádkářem. Přečtěte si Krkonošský deníček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 17.1.2011 11:46

Já jsem přece nepsala, že bydlím v paneláku... O zvěři něco trošku vím, a to, že Vám někdo píše, že srnční hravě přeskočí plot vysoký 150 cm, je pěkná ptákovina! Přeskočí občas nízký plot jak jsem psala níže, ale někdy už má problém dostat se ven zpět za plot. Že srnčí zlikviduje i kvetoucí muškáty v truhlíkách a květináčích uprostřed léta, tak o tom bych mohla vyprávět, ale to je daň za krásné bydlení v přírodě. Také mě to naštve, protože to úsilí, radost z každého vyrostlého lupínku, květu a pak přijdou ty "potvory" a sežerou mi to. Ale i tak je to prostě krásný. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.214 (?), 17.1.2011 21:48
Tak to se skutečně velmi mýlíte Marcelo, Bardaku a kupodivu i Vy, pane doktore. Viděli jste někdy doopravdy na vlastní oči např. dospělého srnce? Srnčí zvěř nedokáže hravě přeskočit běžný metr a půl vysoký plot pouze když ji honíte ze zahrady(nebo když ji honí pes velmi hloupého majitele na vycházce bez vodítka) a v panice do plotu naráží hlavou až se doslova umlátí. Metr vysoký plot nepřeskočí max.tak půlroční srnče. Pro dospělou srnčí zvěř je to legrace. Doufám, že to fakt nemyslíte vážně. Osobně jsem viděl skočit srnce po několika odrazech plot vysoký skutečně 1,6 metru bez zaváhání a to z celkem měkké podmáčené půdy. To že lesnická pletriva mají většinou výšku 1,5 - 1,6 m a stačí v lesnických školkách je dané tím, že překonávat to nestojí v lese srnčí zvěři za námahu. Jiné to může být u obvzláś´t nebojácných kusů v blízkosti zahrad, kde je láká třeba vyhozená zelenina a ovoce na kompost či listí zahradních jahod nebo třešňové a jablečné listy. Prostě když je hlad...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 17.1.2011 22:31

Dobrý večer, ano viděla jsem dospělého srnce v reálu a třeba i medvěda (ve volné přírodě), jak se snažil přeskočit oplocenku a podařilo se mu to. Toho tam jistě nemáte. Tím chci říct, že nejen vysoká zvěř dokáže i zdánlivě nemožné. A zvěř, která žije v blízkosti obydlí a lidí je hodně nebojácná a drzá.  Zvěř se dostává v lese do školek většinou dírou, ale samozřejmě může oplocenku i přeskočit. Setkávám se většinou s daleko nižším pletivem než které popisujete, ale to je věc názoru a asi se liší i různé honitby.To ale neznamená, že se člověk proti tomu nemůže bránit. Bydlíme v Praze a možná tomu nebudete věřit, ale liška nám chodí k domu až na práh ke dveřím. Teď momentálně bojuji s kunami, které nám několikrát napadly psy a to je také velmi nepříjemné. Ale je to příroda, nebo ne? Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 18.1.2011 6:26

Srnec chodí až na náves po silnici od lesa. S tou poslední větou mám filosoficky trochu problém, zní mi trochu rezignovaně. Civilizace vznikla bojem s přírodou. To je prostě fakt. A nechat to být, tak příroda opět vyhraje. Tedy je nutno ji držet v dodtatečném odstupu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 18.1.2011 10:17

Ne to není rezignace, také bojuji, teď právě s kunami jak jsem se zmiňovala. Naopak je potřeba něco dělat, oplotit zahradu, stromky natírat, případně kmeny či kmínky obalit králičím pletivem atd. Je to nekonečný boj jako třeba se slimáky, ty jsou ale daleko horší!! Taky mě štve liška na zahradě, která si tam drze chodí i když tam jsme (už se střetla i s naším psem), kuna, která nám málem zakousla psa, sousedovi se prohlodala až do střechy u nově zrekonstruovaného domu.Když si ale postavím dům někde venku v přírodě, tak musím počítat s tím, že tam zvěř bude. Naopak v dnešní době vidět zajíce, to je docela zážitek. Kdysi jich bylo hodně, ale teď nejsou skoro vidět. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 18.1.2011 10:31
jj zajici se vytratili co nepostříleli myslivci splachla voda a koupit a vypustit nové to je dneska dost drahé...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika