Příspěvky uživatele - KUKY

Počasí, 31.10.2023
Tak mám otrháno (jablka), kromě Granny Smith. Letos se úroda jablek opravdu povedla. Museli jsme honem dokupovat přepravky. Normálně mám 3 metráky, letos 6 metráků. Protrhával jsem, ale asi málo. A jablka to protrhávání dohnala velikostí. U nás v HK... celý příspěvek >
Vyber a umiestnenie jabloni (a dalsich) - zacinajuci zahradkari, 30.10.2023
Chtěl jsem vložit fotku třešně Celeste, jak je krásně střapatá a kompaktní, ale už opadala. A ještě upřesním, není úplně raná, spíš poloraná. Kolem vysazeného stromku je dobré mít bezplevelný kruh o průměru jeden metr, nebo bezplevelný pás. Řešil... celý příspěvek >
Vyber a umiestnenie jabloni (a dalsich) - zacinajuci zahradkari, 25.10.2023
Pozor na třešně. Většina třešní je cizosprašná, to znamená, že k opylení potřebuje jinou, ale konkrétní odrůdu. Ne nějakou třešeň od sousedů. V nabídce třešní v eshopech se dozvíte, že je cizosprašná a opyluje se tou a tou odrůdou. Takže musíte... celý příspěvek >
Počasí, 23.10.2023
"Mrazejk" minulý týden sice zlikvidoval rajčata, ale namíchal barvy jablkům. Začínám sklízet. Začal jsem Goldenem, ten už docela povolil, ale např. Karmína nebo Topaz drží. Zajímavé je, že i Gold Bohemia také. O Idaredech nemluvě. Granny Smith bude... celý příspěvek >
Poškozený stromek - má šanci?, 21.10.2023
No, je to škoda, ale pokud je druhá polovina kůry zdravá, mohl by přežít. A co zvážit reklamaci. Každopádně ránu zatřít štěpařským voskem nebo balzámem, nebo klasickou vodovou latexovou barvou. Stromky jsou roubovány (očkovány) kousek nad kořeny. Je... celý příspěvek >
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 20.10.2023
A havrani jsou tady (Hradec Králové)! Takže hurá, začal čas sázení česneku. Jak jsem louskal ty polské články, tak moc neprožívají teplotu půdy, jako my. Radí sázet od poloviny října do poloviny listopadu. Hlavně zdůrazňují, že česnek musí do mrazů... celý příspěvek >
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 19.10.2023
Pátral jsem, čím moří sadbový česnek proti houbovým chorobám v Polsku. A zjistil jsem: Sumilex 500 SC 0,3% 15-20 minut nebo Sarfun T 450 0,4% 15-20 minut a hned sázet. U nás jsou tyto přípravky asi nedostupné, určitě by se daly sehnat v zahraničí.... celý příspěvek >
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 19.10.2023
Tak to může být tím stanovištěm! Česnek musí mít slunce a vodu hlavně na začátku vegetace. Pochází ze stepi.
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 18.10.2023
Ten Merpan bych zkusil. Nejdříve Sulkou, těsně před výsadbou Merpanem (1g na 100 ml vody, 20 minut). Dříve se Merpanem mořily hlízy a cibule okrasných rostlin. Účinek asi nebude nic moc, ale proč to nevyzkoušet.
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 16.10.2023
Dusíkaté vápno působí pomalu. Musí se přeměnit na amoniakální a dusičnanový dusík, teprve který rostliny přijímají. Ta přeměna probíhá v půdě za vlhka. Spíš než tohle, mě zajímá kvalita česnekové sadby. Sulkou se původně mořila proti háďátku zhoubném... celý příspěvek >
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 16.10.2023
S tím dusíkatým vápnem bych to zkusil. Aspoň 14 dnů před výsadbou. Zapavit do země, zalít. Na jaře bych pak hnojil dusíkem opatrněji. Ta fotka je z množírny, cílem jsou pacibulky pro další množení. Je to chráněný prostor hlavně před mšicemi... celý příspěvek >
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 15.10.2023 Obsahuje fotku
https://www.cesnek.cz/novinky-2022 Rusinka, výška.
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 13.10.2023
Dobrý den, dnes jsem nasázel asi 50 stroužků česneku odrůdy Rusinka. Dával jsem ho asi 18 cm/45 cm. Má být mohutný, vysoký až 180 cm. Původ má v "ruském paličáku", má být vitální, ozdravený od virů a chutný. Mořený byl hned Sulkou (dle návodu, ale... celý příspěvek >
Dotaz na odrůdu česneku, 2.10.2023
A také, když stroužky zamrazíte třeba ve sklenici, tak po rozmrazení jsou méně cítit. K jaru je dobré odstranit ze stroužku střední klíček. Já můžu česnek syrový nebo vařený, ale třeba pečené maso, kde je více česneku, ne. Zrovna tak, když v Lidlu... celý příspěvek >
Sulka - podzimní postřik, 2.10.2023
Já jsem stříkal letos na jaře příparavkem Miedzian z Polska (složení jako Kuprikol). Dle všech doporučení, soused Championem. Nestrefili jsme se, kadeřavost byla velká. Broskve ale byly, i když málo. Takže letos udělám už podzimní postřik, třeba... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika