Příspěvky uživatele - Chemický Alí

Kupanie v zahradnom jazierku, rizika?, 6.7.2010
Zcela jistě bych se podepsal pod to co napsala konvalinka. Pokud nejste alergik rizika Vám nehrozí. Pokud bychom se proboha všeho báli, nebylo by se možné koupat v žádném rybníku, nebo řece. Jezírko i s průměrnou filtrací bude o řády čirejší než... celý příspěvek >
Mravenci v kuchyni a ve špajzu, 6.7.2010
Pokud rozumně aplikujete insekticid k tomu určený a někdo z domácnosti se právě nerozhodne vylizovat plochy ve spíži, žádné riziko Vám nehrozí. Neaplikujete je na potraviny, ale na místa styku podlahy a zdi, je li zde plovoucí podlaha, tak ideálně do... celý příspěvek >
Založení trávníku, 6.7.2010
Kvalitní trávník bohužel není vždy banální záležitostí. Existuje množství jiných lidských činností, které jsou zdánlivě banálnější a přesto je v denním životě postrádáme. Korektní pozdrav prodavače, když vstoupí zákazník, čistota na veřejných... celý příspěvek >
Jaké používáte postřikovače?, 6.7.2010
Ke své plné spokojenosti používám Noname postřikovač made in china, vlastní postříkovač-tryska, s ovládacím ventilem je koupená ve stavebninách, je z mosazi, vše slouží již mnoho let, jak při aplikaci selektivní, neselektivních hebicidů, postřiků... celý příspěvek >
Savo do jezírka, 2.7.2010
Pouze pro pobavení, jak extrémně účinný je jako desinfekční přípravek chlornan sodný -  chlornan sodný vzniká i ze solného roztoku v elektrolytických jednotkách bazénových solinátorů - s úsměvem přemýšlím, kolik by stál relativně přesný dávkovač... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 2.7.2010
To je velmi zajímavý a přesný příspěvek. Na počátku jsem se trochu usmíval nad tím, že nemá smysl pracovat se sofistikovanou metodikou, ale asi jsme se mýlil. Díky, člověk má o čem přemýšlet.
Vláknitá řasa, 2.7.2010
Je to opravdu zajímavé, samozřejmě mne jako programového pesimistu napadá, že i mne dostal marketing. Uvidíme jak to bude s vyššími koncentracemi. Add colorimetrické sady - je to prostě kompromis, nemyslím, že by to bylo "nechemickýma... celý příspěvek >
Savo do jezírka, 2.7.2010
To je klasika, v akvaristice se s tím setkávám méně, ale také. Znovu a znovu mne fascinuje fakt, že někdo vybuduje jezírko za desítky, nebo i stovky tisíc, investuje do filtru až desetitisícové částky, pyšně se chlubí, jak sofistikovaně je filtrační... celý příspěvek >
Savo do jezírka, 1.7.2010
Docela by mne zajímalo , jak se savo "rozpustí"..... Savo obsahuje v podstatě dvě složky - chlornan sodný a hydroxid draselný , chlornan sodný, účinná látka v savu uvolňuje chlor, a z toho následně vzniká za běžné situace Chlorid sodný. To jak... celý příspěvek >
Savo do jezírka, 29.6.2010
Asi se v práci nenudíte, předpokládám, že rozmlouvat některým zákazníkům savo je sysifovská práce.  Kupodivu i mezi akvaristy najdete jedince, kteří používají Sav také. Argumentem je, že ryby plavou (spokojeně plavou), vždy to komentuji tak,... celý příspěvek >
Savo do jezírka, 29.6.2010
Dobrý den pane Hrkale, jsem zvědavý na Vaše výsledky, v akvárku to funguje dobře. Ale u Vás to bude zkouška ohněm.
Zahradní sprcha, 29.6.2010
Děkuji Vám pane inženýre za promptní reakci. CH.A.
Savo do jezírka, 29.6.2010
Savo je skvělá věc... Jen budu trochu šťourající - pokud mám v nádrž hodně řasy, je to vždy způsobené nadměrným přehříváním, ale hlavně vysokým obsahem sloučenin dusíku a fosforu ve vodě. A tak naleji do nádrže savo, protože jezírko je v hlavách... celý příspěvek >
Zahradní sprcha, 29.6.2010
Dobrý den, vzadu viditelné větrné kolo je čerpadlo? Také Vaše práce? Pokud ano, napište víc. Díky.
Zelená voda, 28.6.2010
řasou si tazatel nepomůže. Jistě máte pravdu, že je dobré udělat rozbor vody - zjistit hladiny sloučenin NO2,NO3  ,a fosforu. Je neštěstí v jezírcích pracovat se savem, jezírko není bazén a jednorázově se vyhubí řasa, ale i užitečné... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika