Příspěvky uživatele - 238.28

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pokus s bramborami, 5.12.2019
Tak budete mít něco zajímavého. Uvidíte, až to vysejete, jak se jednotlivé rostlinky rychle liší. V prvním roce je těžké dělat nějaký výběr, protože ranější rostliny nestihnou vytvořit víc hlíz a tak jsou zvýhodněny ty pozdější, které aspoň něco... celý příspěvek >
Poušť 2018-2019, 20.11.2019
Chtěl bych se zeptat, komu uschly za poslední 2 roky ovocné stromky. V genofondové ploše u Břevnovského kláštera jsem si všiml, že tam zmizela spousta stromů, které tam loni byly, hlavně mladé stromky (hodně parména zlatá). Ve zbuzanské aleji u Prahy... celý příspěvek >
Hrušně do horších podmínek, 17.11.2019
Jediný problém mnoha z těchto zajímavých odrůd je ten, že nejdou nikde sehnat. Dokážu si představit, že za pár let, až mi nová výsadba povyroste, tak na sem tam nějakou větev přiroubuju něco se sadů genofondových ploch, ale sehnat Merodovu,... celý příspěvek >
Hrušně do horších podmínek, 12.11.2019
Nakonec jsem pořídil Solanku a Charneuskou, jsem na ně zvědavý. Příští rok přidám Konferenci a něco dalšího.
Hrušně do horších podmínek, 10.11.2019
Chtěl bych zasadit několik hrušní na zahradě v horších podmínkách. Zahrada je ve výšce 520mnm, podloží je chudé krystalinikum, půda kyselá, humózní horizont nic moc. Poloha je jižní svah. Z uvedeného mi vyplývá, že bych neměl vybírat podnož kdouli. Z... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 1.11.2019
Docela zajímavá informace z čerstvé diskuse "šlechtitelů/pěstitelů" brambor na FB. V European Potato Journal 1963 vyšel článek, poukazující na znaky, podle kterých lze předem poznat, které semenáčky brambor budou ranější. Zmíněná kriteria... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 30.10.2019 Obsahuje fotku
Solanum Stenotomum je vytrvalá rostlina, pokud ji nepotká mráz. Plánoval jsem, že jeden květináč z mých pěti vezmu na zimu dovnitř a na okně vyzkouším, jak to půjde. Ale po návratu z víkendu už šlo jen sklidit úrodu, nať zmrzla. Nakonec je ta úroda... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 24.10.2019
Já ještě počkám. Půda bude nějakou dobu chladnout, zatím podle mě není kam spěchat. Podle teplotních výhledů se to má víceméně motat kolem nuly, takže zamrznutí půdy nehrozí. Ještě párkrát přeryju a nanejvýš udělám řádky, abych měl připraveno. Podle... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 21.10.2019
Já se zatím omezuji na kultivaci půdy. Co pár dnů přerýt a znovu promísit s půdou dodaný kompost. Ještě pár týdnů v tom plánuju pokračovat. Pacibulkám by sice bylo líp v zemi, ale stroužky mohou počkat. Jako inovaci jsem si pořídil hydrogel, kdyby... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 20.10.2019
Alternativně - určitě budou na tomatoville nějací pokusníci s bramborami
Pokus s bramborami, 20.10.2019
Poměrně velká nabídka semen je na ruských shopech, ale je potřeba říct, že ty semena odrůd mají málo společného s tou původní odrůdou. Brambory nemají vyšlechtěné čisté linie. U diploidních to nejde (nejsou samosprašné) u tetraploidních je to kvůli... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 15.10.2019 Obsahuje fotku
Několik kombinací barev dužniny: plně červená, červený obrazec, antokyanové obrazce, žlutá.
Pokus s bramborami, 11.10.2019 Obsahuje fotku
Určitě budu pokračovat, ale mám na to málo místa. Od každého klonu vezmu tak 3 hlízy a zbytek bych rád rozdal. V příštím roce chci vysadit další semenáčky a kromě toho vyzkoušet ty letošní v trochu normálních podmínkách. Pozitivní je, že se mi mezi... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 10.10.2019 Obsahuje fotku
Úroda ze semenáčků z jedné lokace. Rostliny přežily v čistém jílu bez zálivky a několik jich něco urodilo. Jedna z červených je dokonce intenzivně probarvená i zevnitř. Kdyby měl někdo zájem, budu se asi přebytku mini hlízek zbavovat.
Česnek ze semen, 7.10.2019
Popsal jsem zde průběh sezóny jednoho pokusu, včetně teoretických základů, postupu, obtíží a skromných výsledků. Zatímco ve svém snažení budu pokračovat dál, myslím, že není třeba zde opakovat, co bylo řečeno jinými a mnou přetlumočeno.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika