Česnek ze semen



Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?)
7.10.2019 20:53

Popsal jsem zde průběh sezóny jednoho pokusu, včetně teoretických základů, postupu, obtíží a skromných výsledků. Zatímco ve svém snažení budu pokračovat dál, myslím, že není třeba zde opakovat, co bylo řečeno jinými a mnou přetlumočeno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
      
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 3.10.2019 17:13
A co se týká odrůd, se kterými budu pokračovat příští rok: Nejlepší z těch, co jsem vyzkoušel jsou Havran a Slavin - ty mají kompletně vyvinuté prašníky, které se barví do purpurova a tedy je zde předpoklad plné plodnosti. Jovan - moje rostliny nemají vyvinuté prašníky, ale po opylení se plody vyvíjely, ale menší, než u Havranu. Havel - nebudu zkoušet, je to mutace Slavinu, tak nečekám, že by to mělo smysl (Pokud si Slavin udržel plodnost 10000 let od svých předků, tak tou jednou poslední mutací na Havla se to asi nezlepšilo). Dukát, Vekan: jen pár kytek na zkoušku, květy nevypadají tak dobře vyvinuté jako u odrůd na začátku. Nové odrůdy, které budu zkoušet: Unikát, Mirka, Ivan, jeden klon rusáku (Porcelain) a Stanik. Kromě toho se budu snažit rozpěstovat kolekci potomků česneku ze semen (Ivan Buddenhagen, Niko Lourotos) - zatím cca 50 stroužků a hrst pacibulek, za rok by z toho mohla být už pěkná populace. Nakonec Bjetin, tak ten je snad nejhorší (z hlediska mých pokusů). U něj je evidentně nejvíc narušena rovnováha mezi vývojem květenství a cibule. Ve prospěch cibule. Cibule už dávno má být sklizená a květy se vyvíjejí pomaleji, než ostatní odrůdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 7.10.2019 20:53

Popsal jsem zde průběh sezóny jednoho pokusu, včetně teoretických základů, postupu, obtíží a skromných výsledků. Zatímco ve svém snažení budu pokračovat dál, myslím, že není třeba zde opakovat, co bylo řečeno jinými a mnou přetlumočeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 16.9.2020 23:01
Rok se s rokem sešel a je zde k ukázce několik obrázků. Přestože nejde zatím o konečné řešení, jak česnek semeny rozmnožit, tak doufám, že to odpovídá na zde vícekrát diskutovanou otázku, zda semena česneku kuchyňského jsou nesmysl.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 135.47 (?), 2.11.2020 11:32
Úroda semen česneku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 23.59 (?), 2.11.2020 14:20

Zasel jsem loni semínka. Letos budu z nich sázet vzrostlé česnečky průměru asi 9-14mm.. Je to trochu hraní, ale jsme zahrádkáři. Vysadím je na úrodnější místo, snad hezky narostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika