Příspěvky uživatele - 238.28

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Česnek ze semen, 5.8.2019 Obsahuje fotku
Takhle kvete Havran. Havran je podle mě nejslibnější z našich odrůd pro pokusy o semínka. Má relativně silný stvol, což by mělo umožnit lepší zásobení živinami. Taky má možná největší kvéty z našich odrůd. A poměrně velké pacibulky, které jdou dobře... celý příspěvek >
Česnek ze semen, 1.8.2019 Obsahuje fotku
Purpurová barva bývá spojována s fertilitou česneku. Čím víc purpuru, tím prý lépe. Nejdůležitější je purpurové probarvení tyčinek, když vylezou z květu. Zrovna tento případ vypadá nadějně.
Česnek ze semen, 1.8.2019
Pěstování z pacibulek trvá hodně dlouho a je to dost nevděčná práce. Ještě to ujde, když použijete odrůdu Blanin (nebo obecně česneky typu rocambole, které mají velké pacibulky), v extrémním případě Havran (nebo jiné MPS), když se povedou. Velké... celý příspěvek >
Česnek ze semen, 31.7.2019 Obsahuje fotku
Tady se zdá, že se možná začíná vyvíjet plod.
Česnek ze semen, 28.7.2019 Obsahuje fotku
V některých případech je vhodnější květy vést ve vodě místo nechat vyvíjet na rostlině. Třeba když se podaří stvol ulomit nebo když jsou předpoklady, že by to venkovní podmínky nebo rostlina nedovedly do úspěšného konce. Pokud je venku 35C a záhon na... celý příspěvek >
Česnek ze semen, 7.7.2019 Obsahuje fotku
Protože v rozvíjejícím se květenství se začnou vyvíjet i pacibulky, je třeba je v určitém okamžiku odstranit. Jinak pacibulky umačkají květy. Ten správný okamžik nastává, když pacibulky narostou natolik, že jsou uchopitelné pinzetou. To většinou... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 31.5.2019 Obsahuje fotku
Solanum Stenotomum z in vitro kultury už zesílilo a po víkendu půjde ven.
Pokus s bramborami, 30.5.2019
Tom Wagner je velká celebrita. Z brambor vyšlechtil kromě jiných různé skagit valley. Pokoušel jsem se je získat přes ARS GRIN, ale tudy cesta nevede.
Pokus s bramborami, 28.5.2019
Když se to nechá na přírodě, tak většina semen tetraploidních brambor je výsledkem samosprášení. A protože v tetraploidní genetice můžete mít situace, kdy na jednu správnou dominantní alelu máte 3 špatné recesivní, aniž by se to projevilo, je... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 26.5.2019
A jak vypadalo srovnání plodnosti rostlin ze semen v prvním a následujícím roce?
Pokus s bramborami, 26.5.2019
No a já mám štěstí, že mě baví ty různé kytky pěstovat a trochu jsem si vyzkoušel, jak se dá s určitým štěstím v domácích podmínkách pracovat s tkáňovými kulturami. Takže když už màm skoro všechno vysazeno, budu se už jenom kochat, bavit, psát o... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 26.5.2019
Oba problémy ale mají řešení. Pylová sterilita se dědí po samičí straně pouze přes evropské brambory. A existují docela zajímavé úvahy a pokusy převést brambory na standardní diploidní plodinu, což by mělo hodně zjednodušit další šlechtění. Aby mě... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 25.5.2019
Je to dost zajímavé čtení, divokých brambor je spousta druhů a leckteré mají zajímavé vlastnosti. Třeba divoké druhy mexických brambor mají prý pěknou odolnost proti plísni, z různých andských druhů by zase mohlo jít vybrat odolnost proti nízkým... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 25.5.2019
U česneku se mi už povedlo předat větší čast teoretického zázemí, tak teď to zkusím u brambor. Na stránce jednoho z našich šlechtitelů brambor sí můžete najít, kolik tisíc semenáčků je na počátku jejich novošlechtění a jak se to postupně... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 23.5.2019 Obsahuje fotku
Záhon
Další diskuze:  11,  12,  13  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika