Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zablácená vejce, 7.8.2019
vejce nemají omývat,... že se tím naruší nějaká ochranná vrstva, přes kterou se pak do vejce mohou dostat nežádoucí infekce. Neviděl bych v tom takový problém. Sám slepice nechovám, vejce dostávám od sousedky, pravda, nejsou vždycky super čistá.... celý příspěvek >
Mělce kořenící keře, 7.8.2019
všechny plazivé a popínavé jsou zcela nevhodné, protože mají mohutné kořeny do hloubky. Ano, to mají. Pokud v té hloubce najdou nějakou půdu, vodu a živiny. To ale ještě neznamená, že na mělké půdě vůbec neporostou. Naopak, mohutně kořenící... celý příspěvek >
Praskání plodů a následná monilióza, 7.8.2019
Praskání plodů může být buď nepravidelnou závlahou - t.j. sucho, pak slušně zalito- a rychlé zvětšení plod nezvládne a praskne... Častěji než závlahou dochází k praskání po silnějším dešti. Jednak proto, že málokdy nalijete ke stromu to, co... celý příspěvek >
Pravokořenné stromy, 7.8.2019
Lidé jsou ti ničemové, kteří jsou příčinou nedostatku potravy. Samozřejmě. Už proto, že si zvykli každý den jíst.
Meruňka po mrtvici, 7.8.2019
Bude planý. Vykopat.
Kaiserova elektrická udírna, 7.8.2019
to mi nevadí, jdu pro pivo, pokropím, jdu si odlét kalíšek, pokropím, jdu se podívat na micáky, pokropím... Mně by to teda vadilo. Jdu pro pivo, pokropím, v tom někdo mi zavolá a než se vykecá, zapomenu na kropení - blaf! a udírna je v plamenech... celý příspěvek >
Netřesk - co je to za škůdce?, 6.8.2019
Molice. malé bíle broukovité cosi Chvála češtiny...
Kaiserova elektrická udírna, 6.8.2019
To kropení mi taky trochu vadí. Když používám Dymbox, jsou v něm vždy suché piliny.  Když bych pikládal mokré piliny do kamen, komín bude brzy zasviněný dehtem. Jak se bude tvářit maso, nevím.
Mantet, 6.8.2019
Ovocnáři nevymřeli, jen místo starých přišli mladší. Mohou mít jiné názory, jiné oblíbené odrůdy, to je prostě vývoj. I dnes někteří motoristé tvrdí, že nejlepší svezení bylo v šestsettrojce. A možná mají svým způsobem pravdu.    Rád si... celý příspěvek >
Pečetní vosk, 6.8.2019
Nevím, jako děti jsme si hráli s pečetními vosky a vždycky jsme je rozehřívali nad svíčkou. Pečeť jsme někdy otiskovali do vosku ještě hořícího. Parní lázeň má 100 stupňů a to je podle mě na rozpuštění pečetního vosku málo. Rozehřívá se plamenem.
Z ceho udelat visnovku, 31.7.2019
Nezacne smes kvasit, kdyz tam dam vic visni? Samozřejmě je to o množství višní a koncentraci lihu. Běžné receptury počítající s 2kg višní a litrem destilátu získávají likér s obsahem kolem 30% alkoholu. To je dost daleko od kvasitelnosti. Ta... celý příspěvek >
Houba na dřevěných truhlíkách, 31.7.2019
Je-li zemina v přímém kontaktu se dřevem, nemá smysl po 10 letech odstraňovat houbu. Vyměňte truhlíky.
Doporuceni jablone - zacatecnik, 31.7.2019
v n.m.výške okolo 500m a nekvalitnej pôde slaborastúce podpníky neskúšajte. Ak použijete MM106, tak ťažko udržíte korunu stromu malú Bavíme se tu jen aklademicky.  jediné, co víme přesně, je nadmořská výška. A to je málo, navíc je to údaj,... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 30.7.2019
Letos nebudu mít k plodům odrůdy Topaz rozhodně žádné výhrady. Všechny zmrzly a opadaly krátce po odkvětu.
Obsah alkoholu ve kvasu, 24.7.2019
Vůbec bych to neřešil. Měřit alkohol v kvasu nemá smysl. Zajistěte co nejmenší přístup vzduchu a přiměřenou teplotu mače. Když kvašení ustane a nezhasne sirka nad kvasem, běžte pálit.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika