Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uzení špeku, 14.1.2020
Větší měkosti až mazlavosti špeku docílíte jeho delším naložením v láku a možná taky jeho ovařením před vložením do udírny.  Právě proto, aby k mazlavosti nedošlo, se špek častěji nakládá nasucho.
Hrušně - vysadit či ne?, 14.1.2020
Většina zahrádkářů na svých hrušních rez má a vesměs se je nechystají kvůli tomu vykácet.
Co místo akátu, 8.1.2020
Místo akátu můžete zasadit cokoli. Pokud se Vám podaří se ho zbavit. Sázet něco vedle akátů je obtížné, jelikož akát aleopaticky potlačuje růst jiných dřevin.
Uzení masa, 8.1.2020
   Jestlim tomu dobře rozumím, tak na 10 kg masa dáte 2 kg soli, 300g cukru a 10 litrů vody vody. To mi přijde hodně. Já dávám na 10 kg masa 200g soli nástřikem (s vyluhovaným rozmačkaným česnekem). Pak na pár dní zalévám vodou s 2,5% soli.... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 8.1.2020
nechal jsem to od září přes 2 měsíce bez přístupu vzduchu v sudech, ale měl jsem málo trávy a byla zima, nic nekvasilo Nezlobte se, ale tomu bych věřil pouze v případě, že všechny suroviny byly usušené. Jinak byste vynalezl nový zázračný způsob... celý příspěvek >
Vrúble / rouby, 8.1.2020
Na 25 leté slivoně nic neroubujte. Jednak se Vám to patrně nepodaří a i kdyby, vytvoříte rány, které bude mít strom problém zahojit.  Švestka není jabloň. 
Virus ToBRFV, 18.12.2019
Jak se infekce virem projevuje?
Uzení masa, 18.12.2019
On Alda Treb má trochu pravdu. Je jasné, že maso se v teplé vodě trochu vymáčí a něco chuti ztratí. Ostatně stačí tu vodu po vyjmutí masa ochutnat - na povrchu plavou vysrážené bílkoviny a voda chutná jako dobrá polévka. Nicméně masu to neuškodí,... celý příspěvek >
Očkování/čipování - vylomená očka, 10.12.2019
...ale zrovna na mladých kosterních výchovných větvích se mi moc pokusovat nechce, tedy zastřihávat je a narušovat tak výchovu... V tom případě na čipy s vylomenými pupeny zapomeňte, nezakracujte a pěstujte stromek. Platí to i pro zářezy - ty... celý příspěvek >
Očkování/čipování - vylomená očka, 10.12.2019
Když očko nevyrašilo, třebaže podnož byla zastřižena, tam je to asi ztracené. Máte-li vylomený pupen z letošního léta nebo na jaře nevyrašil kvůli opomenutí zastřižení čípku, pak lze zkusit zastřihnout a čekat zda se neprobudí nějaké spící očko na... celý příspěvek >
Zmladenie starej slivky, 4.12.2019
Slivoně se se v období dormance neřežou, jelikož se řezem odstraní terminální pupeny ve kterých jsou uloženy fytohormony... To je možná teoreticky správně, i když ani s tím si nejsem jistý. Řez má často právě za úkol změnit přirozený růst stromů,... celý příspěvek >
Řez mladé broskvoně, 20.11.2019
Odřezávat zaschlou kůru a zatírat rány balzámem v listopadu je sice možné, ale mnoho bych si od toho nesliboval. Přes zimu se rána beztak hojit nebude. Počkal bych do květu a řezal až tehdy. Klidně bych pak odřízl celý terminál i s nekrozou o patro... celý příspěvek >
Zemní vrták na sloupky, 20.11.2019
Na stavbu plotu jsem si motorový vrták Stihl půjčil. Na zahradní práce jsem si koupil elektrický vrták Hecht - na opravy plotu, hnojení, instalace zalévacích hadic, aj. Otvor 750 x 200 mi přijde dostatečný, ale nepíšete jaké sloupky plánujete a jak... celý příspěvek >
Extenznivní sad Děčínsko, 6.11.2019
Krajové odrůdy jsou od toho krajové, že se jim daří v určitém kraji a je to ověřeno generacemi. Tedy, chcete-li co nejvíc krajových odrůd na Děčínsku, pátrejte, jaké odrůdy se před 100 lety pěstovaly právě tam. Nemá smysl tam nutit staré odrůdy... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 30.10.2019
Ze Slovácka znám drobné hrušky škaredky (nejsou opravdu moc hezké, ale jsou dobré a sladké). Není ta Škarotka totéž?
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika