Příspěvky uživatele - 45.252

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 8.4.2016
Haná 300 metrů a merunka VP začíná kvést 3 den. Bohužel jsem zatím nestihl postřik Horizonem. Jaká je prosím minimální účinná teplota postřiku Horizonem?? A jak dlouho nesmí po postřiku pršet?? Je to 10C a do zaschnutí postřiku?? Snad zítra bude... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 6.3.2016
Podařilo se mě ve spěchu namíchat koncentrovanější roztok Sulky na postřik broskve + hrušky(proti těm přezimujícím roztočům co škodí přímo uvnitř listů) K 160ml Sulky jsem dal jen 3 litry vody, tj. překročil jsem 4% koncentraci o 33%!! Máte s tím... celý příspěvek >
Jak pěstovat slivoně v 21 století? Lze se něčeho dopěstovat?, 28.12.2015
Jenže mě moje letorosty "zkoumali" v laboratoři, a zřejmě kultivací zjistili onu monilii. Jde totiž o to ne jen, dle sekundárních projevů (na pohled na větvích a letorostech) vyhodnocovat  "ano, ZŘEJMĚ se jedná o monilii", ale na 99% potvrdit... celý příspěvek >
Jak pěstovat slivoně v 21 století? Lze se něčeho dopěstovat?, 28.12.2015
Před cca 5lety jsem dával vzorek uvadajích letorostů jabloně, vždy v červnu uvadajích, na Státní ros.lékař. správu. Tušené výsledky, že se nejedná o žádnou spálu, ale moniliii laxa na jabloni!!! jsem obdržel. Takže i u těch švestek se může jednat o... celý příspěvek >
Jak pěstovat slivoně v 21 století? Lze se něčeho dopěstovat?, 27.12.2015
Někdo si v jiných vláknech Jojo chválí... mě se neosvědčilo, ale mám jen jeden strom. Jiná nová německá odrůda Tophit je excelentní, zejména výbornou chutí a dlouho výdrží na stromě. Jediná nevýhoda je, že nadměrná úroda láme větve i přes různé... celý příspěvek >
Jak pěstovat slivoně v 21 století? Lze se něčeho dopěstovat?, 27.12.2015
Podobně zploštělé a rozpraskané větvě a hlavně kmen mám u své "zázračné" Jojo. Foto je u vlákna -  "zázračná" Jojo. Uvedená "zázračná" odrůda rostla doposud jako topol- do výšky i přes řádný řez. Poslední cca 3-4 roky se na kmenu objevují ony... celý příspěvek >
Kamčatská borůvka - zimolez vánočně kvete, 23.12.2015
Na zahradě mě v tuto dobu kvete(má poupata) kamčatská borůvka-zimolez, pouze jedné odrůdy ze čtyř. Čeho se ještě dočkáme... nevidím v tom nic pozitivního, lidi už "vylepšili" i klima. Zahrada je 300M n. m. Hluboko sázený česnek v listopadu, už také... celý příspěvek >
Stárnutí slivovice - zajímavý poznatek, 25.10.2015
Pokud ředíte vy a soused slivovici odděleně, každý zvláště, různou vodou (nemusí být nutně destilovaná) a na různá procenta, může to být i tímto. Další důvod může být, že sklep jak píšete je relativně teplý a z každé pálenky(s vyšší teplotou více)se... celý příspěvek >
Jedy v půdě, 24.10.2015
Suchá barva je bez rozpouštědel a barevný pigment bude sotva karginogení, pokud neobsahuje olovo nebo kadminum. Azbest v půdě není nebezpečný, jeho vlákna navlhnou a v normálním středoevropském podnebí nehrozí prašné nebo písečné bouře (zatím), aby... celý příspěvek >
Dušičková - legenda nebo skutečnost, 21.10.2015
300metrů nad mořem: Stanely jsem setřepával ještě 10.10. což je jistě velmi pozdní rekord, ale vlivem sucha nechtěly samovolně padat i když měly scvrklé konce u stopky. 17.10. jsem pracně setřepával ještě z části silně držící President abych stihl... celý příspěvek >
Studené vedení kvasu - jablka, 21.10.2015
Ještě bych doplnil, že na 90% kvas opravdu zkvasil chladnomilnými kvasinkami, neb jsem je aplikoval ze sousedního třešnového kvasu již ihned při postupném zakládání kvasu letních jablek. Prosím, zdržet se nemístných poznámek o dodaném cukru.
Studené vedení kvasu - jablka, 21.10.2015
Mám už třetí měsíc založen kvas s živnou solí Vitamon combi fa. Erbsloh +  chladnomilné kvasinky Frredo F3. Vše dodrženo podle návodu a také kvas kvasil sice bouřlivě v létě-za horka v místnosti při cca 25C, ale bez nežádoucí pěny. Nyní je... celý příspěvek >
Teplota skladování chladnomilných kvasinek?, 20.10.2015
Děkuji, skladuji je v ledničce. Ale letos na podzim jsem je použil přesně dle návodu, zákvas velmi silně nakvasil a kavas se poté také řádně rozjel. Nyní však již téměř nekvasí ač je v teplotě kolem 16-17C a zbývající cukr je ještě 12,5% Brix a... celý příspěvek >
Gigantické ořechy - odrůda?, 18.10.2015
To je musím ale napřed usušit, jádra zvlášt a skořápky zvlášt, jinak v teple plesniví, když se nevylouskají. Skořápky jsou za syrova hodně těžké. Vím, jde vám o výpočet poměru jádra a skořápky, ale to se určitě v té tabulce uvádí po usušení.
Gigantické ořechy - odrůda?, 18.10.2015
Semenáč..jádra jsou obrovská, ale nevyplnují zcela ideálně skořápku... v některých částech skořápky tvoří půlku síly stěny taková ta měkká hnědá výpln, tedy ne tvrdá skořápka. Při roztloukání skořápky nedochází k rozdrcení jádra, to by do ořechu... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika