Gigantické ořechy - odrůda?



host - 45.252 (?)
18.10.2015 22:59

To je musím ale napřed usušit, jádra zvlášt a skořápky zvlášt, jinak v teple plesniví, když se nevylouskají. Skořápky jsou za syrova hodně těžké. Vím, jde vám o výpočet poměru jádra a skořápky, ale to se určitě v té tabulce uvádí po usušení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 18.10.2015 22:53

Zkuste vzít 10 plodů, zvážit je a poté vylouskat bez ochutnávání. Pak sem napište váhy celých a váhu jádra vhodného do kuchyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 18.10.2015 22:59

To je musím ale napřed usušit, jádra zvlášt a skořápky zvlášt, jinak v teple plesniví, když se nevylouskají. Skořápky jsou za syrova hodně těžké. Vím, jde vám o výpočet poměru jádra a skořápky, ale to se určitě v té tabulce uvádí po usušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 18.10.2015 23:24

Ano, po usušení je výsledek přesnější, ale orientačně lze i určit poměr z plodů nesušených. Většina ořechů sušením ztratí 30% hmotnosti skořápek a 20% hmotnosti jádra.

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 19.10.2015 9:36

pokud je to semenáč, není to žádná odrůda, proto nelze ani říci co je to zač

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.60 (?), 22.5.2023 10:20

dobrý den

máme úplně stejně velké ořechy sázela je ještě moje babička asi tak před 50 nebo 60 lety a pořád rodí sice už mín tyto chutné ořechy a tak by mě také zajímalo jaká to je odrůda

byla bych moc ráda pokud byste něco zjistili o této odrůdě protože jsem ji

nikde nesehnala  

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.147 (?), 22.5.2023 10:33

O které odrůdě? "Velké ořechy" není odrůda, to je vlastnost. Před 50 lety vlastnost náhodného semenáče.

Nemluvě o tom, že se opět jedná o chabý pokus o oživení 8 let staré diskuze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.60 (?), 24.5.2023 10:05

myslela sem ořechy co mel ve svém příspěvku pan Standa měl tam i fotografii a já sem na to narazila až teď tyto ořechy se vyskytovaly v hodně zahradách mely silnou skořápku ale dali se pěkně rozlousknout měly jádro 2x větší než ostatní ořechy a v žádném zahradnictví jsem je nenašla tak sem si myslela jestli se od té doby něco neobjevilo asi tak a vidím že ne 

bylo tam psáno že diskuse není uzavřená takže nic neobnovuji

zeptám se na jiném bloku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.109 (?), 24.5.2023 10:51

Jak bylo napsáno - v minulosti nebyly sázené roubované odrůdy, vždy šlo o semenáč, a plody měl takové, jak se zrovna povedl. Podle fotky plodu 50 let starého ořešáku se žádné odrůdy nedopátráte, velikost a tvar je jen vlastnost semenáče. V zahradnictví si můžete koupit roubované odrůdy ořešáků, jejich vlastnosti (velikost, chuť, luštitelnost) jsou jasně definované. To vám nestačí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.204 (?), 27.7.2023 16:50

Zdravím a přidávám se k diskuzi. Také jsme měli takový ořešák na zahradě. Bohužel jsme ho museli odstranit, ale ráda bych ho opět vysadila. Nevím, o jakou odrůdu se jedná, ale ořechy měl luxusní. Nevíte někdo, kde by se dal sehnat? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.250 (?), 31.1.2024 18:56

Jsem rád, že jste diskuzi obnovila. Zajímám se o velké ořechy. Můžu Vás poprosit o email.

Děkuji

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika