Příspěvky uživatele - 180.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zelené hnojení, 23.9.2019
Tak jsem včera vysela tu hořčici. Jenom pořád nevím, kdy je nejpozdější termín na zarytí, aby to do května zetlelo? Stačí až před příchodem prvních větších mrazů, třeba až koncem prosince, nebo to musím zarýt dřív? Jinak jsem našla solidní... celý příspěvek >
Založení jahodového záhonu, 19.9.2019
Koukám, že nikdo neodpověděl, tak aspoň moje zkušenost. Pro děti jsou velmi dobré jahody Karmen. Jsou velké, sladké a šťavnaté, jedinou nevýhodu mají, že se po otrhání musí brzy sníst, nevydrží skladování. Dětem ale budou určitě chutnat. Na... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 19.9.2019
No jo, chápu, že když máte velkou zahradu, že to tolik neřešíte, já se z mé malé pokouším vytěžit co nejvíc. Jinak děkuji za odkaz.
Zelené hnojení, 19.9.2019
No já přidávám listí (suché) do kompostu právě k zelenému, myslíte že je to špatně a má se to raději míchat z hlínou? Mám v úmyslu ještě vyset hořčici s řepkou na záhon po jahodách, škoda že jsem nezjistila dřív, že by to bylo užitečné, záhon už... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 19.9.2019
Sazenice jahody mi prokoření kelímek zhruba za 4-6 týdnů a má zhruba 4 listy, tak snad je to úměrné, před výsadbou žádné listy neodstraňuji. Při výsadbě sazenici dodám živiny v substrátu smíchaným s kompostem, do kterého jahody vysazuji. Po vysazení... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 19.9.2019
Nepodpoří zakořenění spíš draslík? Jinak ten ledek v srpnu dáváte jenom na nové sazenice, nebo i na stávající výsadbu? O který jde web? třeba bych se taky ještě něco přiučila. :-) Zatím jsem srovnávací zkoušky nedělala, ale můžu je udělat. Co... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 19.9.2019
Myslíte, že hotový kompost žížaly nepřiláká? No ale uznávám, že teprve tlející je asi přiláká víc. O lípách v okolí nevím, zkusím zapátrat. To s tou sekačkou vím, ale to nejde udělat na záhoně, to bych si posekala jahody. Jinde by to asi šlo. Ale... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 18.9.2019
Hrách nebo fazole, to už je skoro jedno. Tedy úplně jedno to není, plodiny jsou sice příbuzné, ale hrách dozraje dřív. Problém je ten, že já syrový nemůžu a dozrálý (třeba hrachovou kaši) moc nemusím. Zelené fazole mám ráda, tak tam dám... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 18.9.2019
Já už vůbec nejsem odborník na kompostování, spíš se to začínám učit, ale docela mě to zajímá. Pokud tomu tedy někdo trochu rozumí, je pravda, že při kompostování zelené hmoty část živin vyprchá a při zarytí zůstane v půdě? Opravdu by mě to hodně... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 18.9.2019
Jinak ještě ohledně toho zkusit nehnojit. Myslím, že zrovna letos jsem si průkazně vyzkoušela, že je to třeba. Loni jsme zryly záhon pro rajčata. Byl to léta zanedbaný záhon kde rostl jenom plevel. Koncem května jsem tam zasadila rajčata, pod a kolem... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 18.9.2019
No tak ještě ke všemu je to trestné, tak to raději opravdu dělat nebudu.
Zelené hnojení, 18.9.2019
Tedy obávám se, že když řeknu manželovi, že pojedeme do lesa hrabat listí, že mě řekne, že jsem se už úplně zbláznila. :-) No ale kdyby přece jenom, tak jaké? Dubové a bukové jsem někde četla, že není moc vhodné, že je moc kyselé. Navíc stejně mám... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 18.9.2019
Taky si myslím, že bude lepší ho dát do kompostu, kde se za dva roky dostatečně rozloží a ten juglon snad vyprchá.
Zelené hnojení, 18.9.2019
Myslíte tedy, že vápníku z dusíkatého vápna nebude moc a můžu přidat ještě popel, a kolik? Před to zelí raději na podzim vápenec a třeba na jaře (s odstupem) síran draselný, nebo raději ten popel? Co se týká toho zeleného hnojení, v Hornbachu... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 18.9.2019
Protože už to do téma míchání hnojiv moc nepatří, založím nové téma. Chtěla bych na radu Ivana z okénka (a možná i dalších) použít na dodání organiky do půdy zelené hnojení. Jde mi o dva záhony: 1. Záhon po jahodách - zhruba před týdnem jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika