Založení jahodového záhonu



Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?)
19.9.2019 19:57

Koukám, že nikdo neodpověděl, tak aspoň moje zkušenost. Pro děti jsou velmi dobré jahody Karmen. Jsou velké, sladké a šťavnaté, jedinou nevýhodu mají, že se po otrhání musí brzy sníst, nevydrží skladování. Dětem ale budou určitě chutnat.

Na výsadbu už je ale nejvyšší čas (spíš pozdě), nevím, zda je ještě seženete. Pro jistotu se zeptám odkud jste? Pár sazenic mi zbylo, mohla bych věnovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.59 (?), 25.3.2019 17:52

Tak v těch záclonových pytlech mám nacpané hobliny. Měl jsem jich hodně stejně jako starých záclo, tak jsem to zkusil. Mám je jen na krajích aby mně neležely jahody na zemi. Když skončí sezóna tak to vezmu a hodím pod střechu. Nečistím, nic s tím nedělám.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
L_B - (20) - 29.128 (?), 13.9.2019 12:32
Muzu poprosit o doporuceni ranych, popr. poloranych odrud jahod? Chtela bych pro deti ted na podzim vysadit par rostlin, ale potrebuju, aby plodily co nejdrive, nez se mi rozutecou (deti) na prazdniny. Muzu sadit na misto s vicemene celodennim slunickem, n.v. je 280m.n.m A jeste mam jeden dotaz ohledne lesnich/planych jahod - na chalupe nam "zaplevelily" celou predzahradku (nevadi) - ale rikala jsem si, ze bych si par rostlinek prevezla i na zahradu - je lepsi podzim nebo radeji az jaro?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 19.9.2019 19:57

Koukám, že nikdo neodpověděl, tak aspoň moje zkušenost. Pro děti jsou velmi dobré jahody Karmen. Jsou velké, sladké a šťavnaté, jedinou nevýhodu mají, že se po otrhání musí brzy sníst, nevydrží skladování. Dětem ale budou určitě chutnat.

Na výsadbu už je ale nejvyšší čas (spíš pozdě), nevím, zda je ještě seženete. Pro jistotu se zeptám odkud jste? Pár sazenic mi zbylo, mohla bych věnovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L_B - (20) - 29.128 (?), 19.9.2019 20:15
Vladko, diky! Co se tyce skladovani, to me asi moc trapit nemusi - staci vypustit kobylky:) Jedina podminka je ta ranost, aby plodily pred prazdninama. Za sazenice bych byla urcite moc rada. Nez se dostanu do zahradnictvi, tak by taky mohly byt Vanoce:) Jsme z Prahy, popr. se muzeme nekam v ramci rodinneho vyletu priblizit:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.41 (?), 19.9.2019 20:39

Karmen jsou vynikající (jsou polorané), plně zralé se chuťově trochu podobají lesním jahodám, také je pšstuji řadu let.Dělají trošku větší keře. Jednou za čas si je objednávám v jahodárně Turnov, abych "oživila" sadbu Ale do prázdnin sklidíte prakticky všechny odrůdy kromě stáleplodících wink.  Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.41 (?), 19.9.2019 20:44

ps - talíř má 25cm průměr, foceno 2019.            L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L_B - (20) - 29.128 (?), 19.9.2019 21:08
MNAM! A co ty lesni? Musi se presadit na podzim (na chalupu pojedeme asi az v rijnu) a nebo muzu i zjara?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.41 (?), 19.9.2019 23:01

Nechala bych to na jaro, sázené v říjnu by asi do zimy už pořádně nezakořenily. Ale můžete jich pár zkusit dát, uvidíte, třeba to zvládnou - a zbytek dosadíte zjara. Ale jsou dost invazivní, u mne lezly do širokého okolí, tak musely pryč.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L_B - (20) - 104.242 (?), 20.9.2019 9:26

Nam na chalupe taky zabraly celou predzahradku, ale to me uplne netrapi:) Na zahrade jim muzu vyclenit taky koutek a co se roztahne dal, tak proste sesekame.

A nakonec to vypada, ze se na chalupu dostaneme uz tento vikend, tak vezmu par sazenic a uvidime, jestli se ujmou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika