Příspěvky uživatele - 199.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kůl ke stromkům, 24.3.2017
Ocelové tyče? To dávají amatéři. "Příliš to zebe u kořenů".
Nezavážu a nezavážu, 11.3.2017
Dělám to podobně akorát pásku běžnou na prkénku půlím, konec nasliním a "suk". Také si při zhruba stejné síle větviček pomáhám kolíčkem na prádlo aby se mne lépe začínalo. Dokonce to jde tak, že přichytím několik roubů na různé větve vice kolíky a do... celý příspěvek >
Kde koupit (zasláním) špičkové nové rezist. odrůdy na A2?, 7.3.2017
Ještě jsem zapoměl na Bojnice.
Kde koupit (zasláním) špičkové nové rezist. odrůdy na A2?, 7.3.2017
Na Slovensku Plantex Veselé
O jakou jde chorobu slivoně?, 22.2.2017 Obsahuje fotku
U mne trpí TOPTAST chorobou pseudonomas syringae. Předtím odešly Jojky. Promě zaschlých větví na jaře se na dřevě vyskytují tzv léze. Zkuste pře google na heslo pseudonomas syringae. Odlešla nám i okrasná vrba šeřík na stejnou chorobu.
Jak provést řez této jabloně, 21.2.2017 Obsahuje fotku
Ukázka jak se mělo řezat po výsadbě. Teď se to bude muset napravit a asi zapěstovat novou korunu.
Hledání odrůd slivoní, 13.2.2017
U mne na zahradě odcházejí švestky Toptaste na pseudonomas syringae. Je to odumírání větví během vegetačního klidu. Na jaře se už "nevzbudí".
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 19.11.2016
Léta jsem nakupoval až z Moravy v nynějším Plantexu Veslé u Piešťan (dříve jinak) a líbilo se mne, že měli na výběr vždy více podnoží. Za unikát jsem považoval Kerešskou višeň ale i švestky Bystřická muškátová nebo rybíz Fertodi. Z jabloní jsem tam... celý příspěvek >
Zmladit jabloň, 19.11.2016
Měl jsem dvě Ontária a lišily se zásadně. Jedno bylo asi na jaderničce a druhé na slabě rostoucí podnoži. To bujně rostoucí alternovalo a a pokud jsem to chtěl ovlivnit, tak každoroční mírná redukce řezem. To slabě rostoucí mělo více odkloněné větve,... celý příspěvek >
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 19.11.2016
Díky za vhodný a dokreslující příspěvek. Situaci tak trochu znám a vím že i v tržním hospodářství musí být ochranné mechanizmy a mohl bych jmenovat krajiny kde je mají nrboť jinak se to řítí "do brusele". Toto platí i na jiné obory a... celý příspěvek >
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 18.11.2016
Trvám na tom, že do sadu jsem si dovezl šarku se sadbou. To jsem poznal na stromcích už v prvním roce. Ano o další rozšíření se postaral hmyz..
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 18.11.2016
Pro ilustraci mohu nastínit některé praktiky jak jsem byl napálen. Místo odrůdy MELROSE mne po několika letech se ukázala odrůda STARCRIMSON a to na 5-ti stromcích. Místo červeného rybízu se rodil bílý. V době těsně po revoluci se museli na hromadách... celý příspěvek >
Plnicka klobas, 7.11.2016
Zažil jsem na Slovensku asi tak 30-40 zabijaček. Vždy se dělaly klobásy s poměrem papriky 4:1 (4 sladká, 1 díl štiplavá). Jitrnice se dělaly různě podle "letopočtu". Velké kroupy zvané "geršle", pak i perličkové kroupy a později rýže. Jelita byly se... celý příspěvek >
Náhradní díly, 29.10.2016
Pořád se zde omílají normy. Normy jsou závazné a nezávazné. Počet norem které se dotýkají ložisek je bezpočet. Jenom vůle radiální je asi 6 skupin. Toleranční pole vnitřních a venkovních kroužků je také hodně a to proto, že každé zařízení potřebuje... celý příspěvek >
Náhradní díly, 29.10.2016
Správná instalace nepomůže když je ložisko podimenzované nebo vystavené vibracím. Hlavně u těch rotujících a chabě vyvážených rotačních strojů jsou vibrace neuvěřitelně škodlivé. Takže vibrace a rezonance je to největší zlo, kterého se konstruktér... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika