Příspěvky uživatele - 62.91

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Opadávajú listy na paprikách, prečo?, 11.6.2012
Na vaší fotce mi to přelité nijak nepřipadalo, svůj díl má na tom ale asi pozitivní vliv té přidané rašeliny. Toho hlubšího zasazení se tolik nebojte, mnoho lidí to dělá zcela běžně v důvěře, že je to tak lepší. To platí spíš u rajčat, u... celý příspěvek >
Opadávajú listy na paprikách, prečo?, 11.6.2012
Katastrofa, prostě jim uhnívají kořeny. O tom se nakonec můžete velmi snadno přesvědčit, když pár rostlinek vytáhnete. Milan
Opadávajú listy na paprikách, prečo?, 11.6.2012
Já se ptal na druh použité rašeliny proto, abych mohl odhadnout její ph. Jednak jsou různé druhy rašelin (slatinná, vrchovištní...) a dále rašelinu můžete pořidit také již zneutralizovanou. U vás mne ale nenapadá opravdu nic jiného, než že papriky... celý příspěvek >
Mšice na kopru a špenátu, 10.6.2012
Inu, v případě lektvaru z řimbabky tedy asi platí pořekadlo, že co člověka nezabije , to ho posílí , že? On i ten vratič se prý dřív používal jako léčivka. Toho, že rostlinky ale rostou vedle sebe a jedna druhou neochrání před mšicema bych... celý příspěvek >
Opadávajú listy na paprikách, prečo?, 10.6.2012
Tady je zem vzdušnější, tak bych se přidušení tolik nebál. Sazenice paprik se správně vysazují tak, aby půda sahala po děložní lístky (v místě kde řapík vyrůstá ze stonku), tak to máte pro příště . Půda je zde zřejmě silně... celý příspěvek >
Opadávajú listy na paprikách, prečo?, 10.6.2012
Vypadá to, že je to tou rašelinou pěkně provzdušněné a nakypřené. Kolik jste asi tak dávali té rašeliny? Případně kolik jí bylo litrů na danou plochu? Víte druh té rašeliny? Jak hluboko jste rašelinu promísili se zemí? Rostlinky budou od ní možná... celý příspěvek >
Mšice na kopru a špenátu, 10.6.2012
No, řimbaba je koukám léčivka, tak ta to zřejmě nbyla :)) Milan
Mšice na kopru a špenátu, 10.6.2012
Ono ty pyrethroidy obsahuje asi jen některý druh kopretin, už si nejsem úplně jistý který, možná Řimbaba. Abych se ale přiznal, potvůrky podobné mšicím jsem našel i na vratiči. Jo, je to s podivem. Ale to ještě neznamená, že to co jsem popsal... celý příspěvek >
Copak těm paprikám asi je?, 10.6.2012
Je to nesmysl. Pro měření ph mohu doporučit jen citlivé lakmusy.  Já tu mám na výběr například ph 3,9-5,4, ph 6,0-7,5 a ph 6,6-8,1. Výrobcem je lach-ner Neratovice. Vezme se vzorek země, zakápne se DESTILKOU tak, aby voda vystoupla trochu nad... celý příspěvek >
Mšice na kopru a špenátu, 9.6.2012
Skoro si myslím, že ten vratič dostane pravou gradaci až když na tom záhoně zhnědne úplně do tmava, což netrvá vůbec dlouho. Jestli budou ale mšice pelášit ze záhonů i u vás, tak to zaručit nemohu . Milan
Copak těm paprikám asi je?, 9.6.2012
Co myslíte vy? Já bych řekl, že určitě ano. Je to jen po malých dávkách ale dlouhodobě. Nedostatek vápníku se zřetelně projevuje právě na paprikách a rajčatech. Dobře ho známe i z hořké pihovitosti jablekna, tam je to ale hodně odrůdová... celý příspěvek >
Mšice na kopru a špenátu, 9.6.2012
Jednou jsem udělal celkem šílenou věc. Nařezal jsem kvetoucí vratič a jen jej trochu hustě naskládal mezi řádky snad petržele, napadeného právě temi šedými kořenovými mšicemi a mravenci. Bral jsem to spíš jako gesto snahy. Představte si ale že... celý příspěvek >
Copak těm paprikám asi je?, 9.6.2012
To už záleží jen na vás , já už ale takto několikrát ve skleníku, ve kterém nehospodařím, párkrát skomírající rostlinky "postavil zas na nohy". Bude ale zajímavé poznat, jak silný účinek wuxalu bude.  Milan
Copak těm paprikám asi je?, 9.6.2012
Tak se to nedá brát, to se musí vztáhnout na plochu. Pak se musí vzít ještě přiměřeně velký sud s vodou, v něm to vápno rozpustit a nějaký čas tím zalévat. Jak velká je to plocha? Milan
Copak těm paprikám asi je?, 9.6.2012
Ano, to je silná zásada obsahující hydroxidy draslíku a vápníku a rada to může být pro určitou situaci dobrá. Mirkovi jsem ale radil přidat vápno do zálivky záměrně, pohlo by totiž půdní reakci.a celkově změnilo... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika