Opadávajú listy na paprikách, prečo?



host - 62.91 (?)
11.6.2012 16:45

Já se ptal na druh použité rašeliny proto, abych mohl odhadnout její ph. Jednak jsou různé druhy rašelin (slatinná, vrchovištní...) a dále rašelinu můžete pořidit také již zneutralizovanou. U vás mne ale nenapadá opravdu nic jiného, než že papriky jsou tou rašelinou prostě popálené. To vápno jsem vám tam nadávkoval ve zcela bezpečném množství, proto jsem psai, že to možná bude potřeba zopakovat. To by jste měl myslím udělat co nejdřív, než rostlinky umoříte. Ph té vaší rašeliny bude asi od 3 do 5, to je kyselé asi jako štáva z citrónu.Místo hydrátu klidně použijte stejné množství páleného vápna.

Pokud jste si sehnal běžné lakmusy, co měří ph např. od 0 do 12, tak těmi toho moc nezměříte. Na to musí být citlivější, tak jak jsem psal v tom odkazu. A také tato metoda není moc přesná díky tomu, že se přidává relativně velké množstvi vody, což vede k naředění těch kyselin. Vody se proto musí dát málo a mustí se to také velmi důkladně rozmíchat.

Papriky na překyselené zemi jsem už viděl vícekrát, to pro mne není nic moc překvapivého smiley. Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 197.227 (?), 11.6.2012 15:07

Takže teoreticky by malo byť PH podla lakmus. papiera 6. Dal som hrudku hliny s kuskom raseliny, co bola pri nej do pohara, zalial destil. vodou, prefiltroval a kupil take oranžove lakmusove papieriky.

Ale to je tazko takto 100% vyhlasit, kedze ta raselina je nerovnomerne premiesana a moja vzorka nemusela byt taka priemerna, resp. pri korenoch moze byt viac raseliny. Tazko povedat.

Obávam sa, že hlavnou chybou, ktorú sme urobili je zasadenie hlbšie, ako bola original priesada vypestovana. tipujem, že to bolo tak cca 2cm až 5cm.

A samozrejme každodenné prelievanie.

Teraz nepolievame, chceme počkať tak 2-3 dni nech sa to presuší, a akonáhle to bude potrebné, budeme to miernejšie zalievať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.91 (?), 11.6.2012 16:45

Já se ptal na druh použité rašeliny proto, abych mohl odhadnout její ph. Jednak jsou různé druhy rašelin (slatinná, vrchovištní...) a dále rašelinu můžete pořidit také již zneutralizovanou. U vás mne ale nenapadá opravdu nic jiného, než že papriky jsou tou rašelinou prostě popálené. To vápno jsem vám tam nadávkoval ve zcela bezpečném množství, proto jsem psai, že to možná bude potřeba zopakovat. To by jste měl myslím udělat co nejdřív, než rostlinky umoříte. Ph té vaší rašeliny bude asi od 3 do 5, to je kyselé asi jako štáva z citrónu.Místo hydrátu klidně použijte stejné množství páleného vápna.

Pokud jste si sehnal běžné lakmusy, co měří ph např. od 0 do 12, tak těmi toho moc nezměříte. Na to musí být citlivější, tak jak jsem psal v tom odkazu. A také tato metoda není moc přesná díky tomu, že se přidává relativně velké množstvi vody, což vede k naředění těch kyselin. Vody se proto musí dát málo a mustí se to také velmi důkladně rozmíchat.

Papriky na překyselené zemi jsem už viděl vícekrát, to pro mne není nic moc překvapivého smiley. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 197.227 (?), 11.6.2012 17:54

Uff, tak to netušim, aka to bola presne rašelina. Bola to jedna jediná, ktorú predávajú v baumaxe. predávajú buď 50 L vrecia tuším po 5eur, alebo 200 L za cca 17-18eur. Každopadne som dnes skusil čistu rašelinu zmerat, ale je dost mozne ze davam vela destilovanej vody a v podstate sa neprejavia v tej vode tie kyseliny, ktore moze mat. Skusim teda to tym poliat. A co sa tyka toho hlbokého zasadenia: nie je hlavný problém v tom? a este sopjené s tym prelievaním?? Kazdopadne to skusim polievat tou vodou, akonahle to trošku preschne, asi zajtra, max pozajtra. Len dúúúfam, že ich nezlikvidujem, lebo ma šlak trafí devil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 11.6.2012 18:10

Na vaší fotce mi to přelité nijak nepřipadalo, svůj díl má na tom ale asi pozitivní vliv té přidané rašeliny. Toho hlubšího zasazení se tolik nebojte, mnoho lidí to dělá zcela běžně v důvěře, že je to tak lepší. To platí spíš u rajčat, u paprik je to chyba, ty vytváří kořeny jen mělké. Opravdu by to vadilo v případě těžké půdy. Při měření ph ale nic nefiltrujce, chce to cca 40 ml zeminy, 50 ml vody, rozmíchat, nechat usadit, pak do toho na 3 vteřiny namočit ten citlivý papírek. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.227 (?), 11.6.2012 18:18

No možno to nevypadalo preliate, ale viem, ze sme to doteraz polievali vsetko, ráno aj večer ako ryžu. Pôda je momentálne dokonale mokrá. Ale vidno, zas, že rastlinky žijú / možno lepšie povedané prežívajú / ponevadž sa na vrcholkoch tvoria kvety a aj voškam, ktoré sme už poriešili evedentne chutili smiley tie vrcholky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.6.2012 17:34

Papriky na snímku již asi měsíc stojí v té misce ve vodě, shodily listy, nerostou a jsou světlé, řekl bych že jsou dokonce podobné těm Vašim. Myslíte že příčina je v kyselé nebo zásadité půdě?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 62.91 (?), 11.6.2012 17:47

Katastrofa, prostě jim uhnívají kořeny. O tom se nakonec můžete velmi snadno přesvědčit, když pár rostlinek vytáhnete. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 5.149 (?), 11.6.2012 18:05

 Rostliny mají normální zelený vrchol, který možná už roste.Podle mne byly sazenice paprik koupené v malých květináčcích již přerostlé, kořenová soustava neodpovídala nadzemní části. Kořeny byly pravděpodobně už zahnědlé a dále se neměly jak a kam rozvíjet. Po přesazení došlo k určitému šoku (změna podmínek) a papriky nastartují až se vytvoří nové vlasové kořínky. Myslím si, že čím méně drastických zásahů do půdy budete dělat, tím lépe. Mně každý rok když zasadím papriky ven, část listů opadne i když mám papriky stoprocentně otužené. Ale vrchol a vrcholové listy vždy zůstanou.Toto je příspěvek určený pro pana Vlka

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 11.6.2012 18:25

Ona si rostlinka vezme živiny z těch listů, které zahodí a pošle je do toho vrcholu. Kdyby ale měla dost živin, tak to neudělá. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika