Příspěvky uživatele - 62.91

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padanie nezrelych zltych plodov + piliarka, 3.6.2012
Hm, to tak asi je. Já jsem např. na podzim 2007 vysazoval JOJO, pár švestek měla v 2010 a v 2011 už byla obsypaná. Jen jsem se nějak vloni vyflák na ochranu proti škůdcům, tak naprostou část úrody sežrali červi, monilie, vosy, sršáni a ptáci. Pro... celý příspěvek >
Pěstování dýně (hokaido), 2.6.2012
Pokud dáte sazenici na kompost, tak to cenu má. Ze semínka by už ale bylo trochu pozdě. Hokaido důkladně postříkejte kuprikolem, pak to slimoušům nechutná a nechají to napokoji. Až to povyroste, bude to mít takové ostré chloupky a ochrání se to... celý příspěvek >
Copak těm paprikám asi je?, 2.6.2012
Že by je pán pařil při 50oC v zavřeném foliáku? Přes fóliák by to jinak připalovat nemělo, ne? U nás máme jen skleník, tak si nejsem stopro jistý. Milan
Pěstování dýně (hokaido), 2.6.2012
Ještě jednu si kupte a nemusíte se letos starat o zahrádku - hokaidice to všechno zarostou . Ona se dýně často využívá na zakrytí a zastínění kompostu. Pak jsou dvě možnosti, buď si sadit do kompostu a nebo těsně vedle do... celý příspěvek >
Copak těm paprikám asi je?, 2.6.2012
Když jsem to četl, tak mne možných příčin napadala řada. Když jsem ale viděl fotky, tak mne vrazilo do očí něco úplně jiného. Jednak ta zem, co prokukuje ve výřezech a jednak zasazení. Mně to připadá, že ty papriky jsou totálně udušené. Zem tam sice... celý příspěvek >
Pěstování dýně (hokaido), 2.6.2012
Čistý kompost je hnojivo a základ pro tvorbu drobtovité (kypré) struktury země. Sám o sobě by ale vhodný na pěstování úplně nebyl, proto bych to určitě promísil se zemí, např. v tom vámi uvedeném poměru. Jestli stačí 1x1m? Cha cha cha, pokud je... celý příspěvek >
Zvyšuje bór odolnosť k mrazu?, 1.6.2012
I když jsem v tomto směru laik, tak bych si to dovolil trochu poupravit na tvrzení, že rozdíl bude zřejmě mezi jednoděložnými a douděložnými rostlinami. A jak víme, řepka i ovocné stromy jsou dvouděložné a sobě tedy dosti blízké. Ono v těch... celý příspěvek >
MF 70, 1.6.2012
Takovou skvělou mašinu a rozmlátit jí? Strašná představa . Ono pokud nemáte v okolí někoho schopného, kdo rozumí dvoutaktům a dal by vám to dohromaty, tak s tím opravdu může být tochu potíž. Alfou a omegou je ale čistota palivové soustavy a hlavně... celý příspěvek >
Plody pod útokem obaleče, 31.5.2012 Obsahuje fotku
Díky za upozornění, špatně jsem mezi těmi požerky rozlišoval a pak se kvůli tomu čas od času nestačil divit. Pilatce jsem přisuzoval požerky jako na připojeném obrázku, díry s trusem jsem myslel že už je práce obaleče. Milan
Zvyšuje bór odolnosť k mrazu?, 31.5.2012
To já ale třeba také stříkám slivoně slabým roztokem boraxu kvůli vyskytujícím se příznakům jeho nedostatku. V těch odkazech se ale přece píše o konkrétních funkcích bóru v rostlinách a i o jeho vlivu na mrazuodolnost. Cituji např.: "Zvýšeným... celý příspěvek >
Gril Weber, 31.5.2012
Já tedy nikdy nic negriloval ale mi vrtá hlavou, v čem že je rozdíl? Mne napadá jen přítomnost oxidu uhelnatého, který se naváže na aktivní hemoglobin a zajistí tak celkem spolehlivě růžovou barvu masa (stejně jako při uzení). Milan
Zvyšuje bór odolnosť k mrazu?, 31.5.2012
PS: Jestli se nemýlím, tak dřeviny si z listů před opadem běžně stahují dostupné pohyblivé živiny, takže postřik na podzim na list se dostane i do stromu.
Zvyšuje bór odolnosť k mrazu?, 31.5.2012
Mám další dva odkazy o účincích bóru, které myslím pomohou rozšířit řady sadařů a zahradníků využívajících jej pro ochranu své úrody před mrazivými vrtochy počasí. Tím také ještě jednou děkuji Paľovi za to, že se zde o toto cenné vědění podělil... celý příspěvek >
Plody pod útokem obaleče, 30.5.2012
Zdravím všechny sadaře a zahradníky. Já letos jdu na obaleče právě tím postřikem Integro a klasickým Mospilanem. Dané je to ale i tím, co bylo v lokálních obchodech zrovna k mání. Ten Reldan se myslím už ale neprodává. Zřejmě proto, že to byl... celý příspěvek >
Co je to za nemoc na rajceti a co s ni?, 30.5.2012
Listy u země takto mohou dopadnout kvůli pravidelnému namáčení při zalévání a chce je to včas odstranit. Rostlina by je sice měla sama včas odhodit ale taky by se to možná mohlo z listů rozšířit do rosltniy. Pokud se zalévá ledovou vodou z... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika