Příspěvky uživatele - 168.167

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odstranění pařezu, 4.2.2009
Před osmi lety jsem se rozhodl radikální cestou obnovit neudržovanou zahradu u domu. Znamenalo to pokácet a vykopat pařezy 6 starých jabloní a jedné třešně. Byla to rasovina, ale nelituji. Stromky z nové výsadby již několik roků rodí, místa původních... celý příspěvek >
Řez dvouleté jabloně, 4.2.2009
nejsem žádný profesionál, ale vypadá to, že minulý rok byly stromky prořezány dobře. Já bych letos jen odstranil loňské konkurenční výhony a asi o 1/3 bych zkrátil ty ponechané (stejně jako minulý rok na vnější pupen). Termín ... celý příspěvek >
Řez po pozimní výsadbě, 2.2.2009
Zkuste na webu najít nějaký obrázek, nebo si kupte knihu o řezu ovocných stromků. Bez obrázku se špatně radí. Zkuste např. toto.
jak udělat ze zákrsku čtvrtkmen, 30.1.2009
V zásadě máte pravdu, ale je zde ještě jiný úhel pohledu: Pokud hned vysadíme vhodnější stromek, dočkáme se úrody dříve než bude zapěstovaná nová korunka u zákrsku. Vezmeme-li v úvahu životnost zákrsku, může se lehce stát, že třetinu či polovinu... celý příspěvek >
Vypalování trávy, 30.1.2009
Během dlouhé diskuze o vypalování trávy se bohužel úplně ztratil její smysl a připomíná teď spíše řečnické cvičení. Zkusme se na problém podívat z jiného úhlu pohledu. Např. vyplivování žvýkaček na chodník v žádném případě neohrožuje životní... celý příspěvek >
jak udělat ze zákrsku čtvrtkmen, 27.1.2009
Zkusit to můžete, ale záleží na vzrůstnosti konkrétní odrůdy. Lepší by bylo koupit jiné stromky a pro ty současné najít nějaké jiné místo.
Založení sadu se sklonem na sever, 27.1.2009
Pokud máte pozemek 6 arů, viděl bych to někde okolo 20kusů. Ale záleží na druhu,  velikosti ale i na situaci u sousedů (vzájemné zastínění). Po svých vlastních zkušenostech bych radil prořezat a počkat jednu sezonu.  Pokud se vám ani po... celý příspěvek >
Uložení destilátu do země, 27.1.2009
Je pravda, že skladováním ve skle slivovice nezežloutne sama od sebe. Ale vlivem korku to není vyloučené. Ale není pravda, že skladováním ve skle slivovice nemění svou chuť. Mění ji k lepšímu a ne málo!   Jen je třeba ji skladovat správně...... celý příspěvek >
Nejchutnější odrůdy jabloní - jaké to jsou?, 26.1.2009
To jablko je opravdu zajímavé, díky za adresu. Poslal jsem jim dotaz, zda nemají distributora někde blíž, jih Holandska je docela daleko. 
Rouby - termín odběru, 26.1.2009
Rouby jsem položil do dřevěné bedny s drátěným dnem, přykryl vlhkým hadrem a spustil těsně nad hladinu vody  - hloubka necelé tři metry. Vrch studny je asi ze 3/4 zakrytý, aby studna dýchala. I v letošních mrazech kolem minus 15-18 stupňů byla... celý příspěvek >
Zakládání nového sadu švestek, 26.1.2009
Rostou nějaké švestky v okolí? Opisovat od sousedů by měl být první krok. Možná důležitější než nadm. výška je složení zeminy a dostupnost vody.
Slivovice vs. calvados, 23.1.2009
jak jsem tady psal ráno, experimentuji se dřevem asi dva roky a zatím mohu říci jediné... čím déle, tím lépe. Samozřejmě záleží i na množství dřeva, ale podle mých zkušeností je změna chuťových vlastností patrná už po 6měsících a po roce pozná změnu... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 23.1.2009
Dubové dřevo do demižonů dávám už dva roky a výsledky jsou výborné. Ale švestku jsem zatím nezkoušel... Dřevo do pálenky řežete za vegetace nebo teď v zimě?
Podnož pro hrušeň, 16.1.2009
Na Moravě se před nedávnem podařilo naroubovat révu vinnou na dub a teď sklízejí barikové víno.  Tak proč ne lísku s višní???
Viete prosím Vás identifikovať tento strom (ker)?, 16.1.2009
Až povolí mrazy, natlučte k tomu tyč, aby měl semenáček šanci přežít sekání trávy a za pár let uvidíte co to je. Něco podobného se mi na zahradě chytlo před třemi roky a stále nevím, co to je. Prvním rokem to vypadalo na jabloň, v dalším roce... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika