Slivovice vs. calvados



host - 168.167 (?)
23.1.2009 14:24

jak jsem tady psal ráno, experimentuji se dřevem asi dva roky a zatím mohu říci jediné... čím déle, tím lépe. Samozřejmě záleží i na množství dřeva, ale podle mých zkušeností je změna chuťových vlastností patrná už po 6měsících a po roce pozná změnu i "netrénovaný" člověk.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
               
host - 217.137 (?), 14.12.2008 20:51

pozor na prvu frakciu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lada4 - (8) - 128.84 (?), 19.12.2008 22:48
Zdravím paliče.Já bych se chtěl zeptat, kolik % cukru by asi mělo zůstat ve správně vykvašeném kvasu z jablek, aby měl nejlepší výtěžnost.Díky Láďa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.246 (?), 11.1.2009 0:06

Podle mího názoru je ideálni, když tam nezůstane po kvašeni cukr žádnej. Zbyde tam když se tam přisype moc cukru, protože to kvasí do určitý koncentrace alkoholu a pak tam zbytek cukru zůstane a bude po vypaleni tvorit tzv. ocas. Já osobně do ovocnych kvasů nedávám cukr žádnej. Je dobrý odstranit z ovoce všechno, co se vám nelíbí, nejlíp nadrtit a vyšťavit na lisu. V některých pálenkách pár pecek neškodí (švestky, višne, o třešnich nic nevim, ty nemám na sadě), ale když se připaleji, tak je to k ničemu. Já osobně si pálim sám a tak vim, že čim se páli pomaleji, tim je výsledek lepši. A když se jablkový mošt z pozdnich jablek nechá zkvasit(jak pan Vysloužil psal - folie a guma kolem hrdla, aby k tomu nemohl vzduch) a pak pomalu třikrát přepálit, nechat 14 dni vyluftovat, tak mi věřte, že je to neuvěřitelný piti už před zránim. Nechávám letos zrát poprví - v demižonu se dřevem (dub a švestka), tak sem zvědavej, co z toho bude. Francouzi maji snad i ve vyhlášce, že Calvados musi zrát minimálně 2 roky.

Co se týká whisky, tak zkouším taky, výsledky nejsou špatný (někdo chtěl návod - http://www.skotska-whisky.cz/clanky/vyroba-whisky.html)

A ještě bych se pochlubil pálenkou z máty. I kdyz má před zředěním třeba i 85 procent, tak to co páli v krku neni alkohol. Je výborná chřipku

           Bill

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kalubo - (2) - 60.117 (?), 17.1.2009 17:22

Zdar paliči

Mám jeden dotaz. Kolem vánoc jsme pálili doma jabkový kvas. Část kvasu zůstala a ještě není vypálen. Kvas je uskladněn v kůlně a následkem tuhých mrazů (až -20) asi přemrznul. Co to s ním udělá?

Stalo se to někomu, a jak to pak vypadalo

Díky za reference Lubo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.58 (?), 30.5.2009 16:54

Dobrý den.

Taky mám podobný dotaz.Vypálil jsem jablkovici a nechal měsíc odvětrat,

přesto po vypití jakoby pálila v celých ústech, po polknutí se ale nevrací,

pak je vše ok.Nejsem žádný nováček ani abstinent, cukr též nedávám

tak co s 30litry takové ohňovice? Ke konci kvašení kvas přešel mrazem, ale

to se mi už několikrát stalo a vše bylo ok

Kdo ví v čem byl problém a co s tím, ať poradí          Díky

pálím legálně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 23.1.2009 7:24

Dubové dřevo do demižonů dávám už dva roky a výsledky jsou výborné. Ale švestku jsem zatím nezkoušel...

Dřevo do pálenky řežete za vegetace nebo teď v zimě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.29 (?), 23.1.2009 8:12

z podstaty ovoce -hmoty vždy zůstává v kvasu i po dlouhém kvašení určitá část cukru, jeho výše závisí na druhu ovoce,  pálit 3x -zbytečné, chce to lepší technologii, určitě minimálně ubývají aromatické látky, nehledě na ostatní ztráty energie a času.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 23.1.2009 11:03

Jak dlouho prosím necháváte luhovat dubové třísky v kalvadosu? Chtěl bych to také vyzkoušet...

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.167 (?), 23.1.2009 14:24

jak jsem tady psal ráno, experimentuji se dřevem asi dva roky a zatím mohu říci jediné... čím déle, tím lépe. Samozřejmě záleží i na množství dřeva, ale podle mých zkušeností je změna chuťových vlastností patrná už po 6měsících a po roce pozná změnu i "netrénovaný" člověk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.122 (?), 23.1.2009 17:37

Nestálo by za to koupit rovnou sud?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika