Příspěvky uživatele - 168.167

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co to vlastně vyrábím, kompost?, 6.11.2008
Vzhledem k nedostatku času (nebo vrozené lenosti?) a relativního dostatku prostoru používám trochu jinou "technologii". Na zahradě u domu mám prostor ohrazený starými plechy asi 2x3m. Po zaplnění tohoto prostoru odvážím dle potřeby 1-2x... celý příspěvek >
hnojení ovocných stromů, 4.11.2008
celá tato diskuze je moc pěkná, prakticky se vším souhlasím a při sázení stromků se snažím kopat co největší díry... Ale je tu jedna podivná věc. Asi před pěti lety jsem koupil dva stromky čačanské l., jeden pro sebe a druhý pro tchána. Protože... celý příspěvek >
Vitis Labrusca, 3.11.2008
Mám jednoho ze starších kříženců s V. Labrusca, bohužel už asi nezjistím jméno. V mých podmínkách (180m.n.m.) letos dozrál minulý týden. Velkou předností je totální odolnost vůči všem chorobám, jen občas dojde k poškození bobulí sluncem. Bobule jsou... celý příspěvek >
dvoububnová Dalila, 3.11.2008
už to tady bylo v minulosti dost podrobně probíráno, zkus si to v diskuzi najít. Obecně je zásadní rozdíl v tom, že 2bubnovka vtahuje trávu mezi bubny (možnost zahlcení vysokou trávou), zatímco 1bubnovka ji odhazuje do strany.
Jakou meruňku?, 29.10.2008
Tak mám za sebou i druhou návštěvu školky: Bergeron měli jen na semenáči a ten se na mé písčité poušti neosvědčil, volba padla na Vehardu. K tomu jsem ještě koupil durancii - obě na myrobalánu... už aby bylo jaro
Víno a první mrazy, 29.10.2008
Včera jsem sklidil první úrodu z Muškátu Hamburg a chuť je výborná i přes ranní mrazíky a nedostatek slunce v posledních dnech.
Carpatin, 21.10.2008
proto píši "vzrůstný strom". Pokud i v dospělém věku stromu stačí k očesání štafle, není co řešit. Ale u velkých stromů se mi obecně lépe češou vyšší štíhlé tvary než široké rozložité koruny. A také setřesení plodů je rychlejší, pokud stačí třást... celý příspěvek >
Carpatin, 21.10.2008
Možná se mnou nebudou odborníci souhlasit, ale nejlépe se mi dává žebřík do koruny stromů s dlouhým kmenem. Pokud se jedná o vzrůstný strom, snažím se mít tuto svou zkušenost na paměti při zakládání korunky malých stromků.
Jakou meruňku?, 20.10.2008
pro 161.138:    trošku matu jinou adresou, omlouvám se... 24.183 =168.167
Jakou meruňku?, 20.10.2008
Jojo znám, ale překvapuje mě ten původ - není z Fytosu ale asi z Polska, tedy pokud PLN znamená to co si myslím.
Jakou meruňku?, 17.10.2008
Nějakou zázračnou meruňku bych potřeboval do 180m.n.m. Přes léto se mi podařilo (snad) určit s pomocí starého sadaře poslední neznámou meruňku na mé zahradě. Karola, Velkopavlovická - v jílovité půdě, Minaret - v písčité půdě. Teď na podzim bych rád... celý příspěvek >
Pracnost pěstování trávníku, 15.10.2008
Mám tam chybu, správně je asi 170Kč/hod... ale i tak to celkem jde
Pracnost pěstování trávníku, 15.10.2008
já sekám tak 3500m2, letos 3x. Každé sekání minimálně 15hodin včetně usušení a úklidu sena. Benzín celkem asi za 300Kč, maso vyprodukované zkrmením sena a prodej kůží asi za 8000Kč Takže hodina práce je honorovaná asi 250,-Kč + utužení sousedských... celý příspěvek >
Výsadba švestek, 14.10.2008
Za předpokladu, že pozemek je pro švestky vhodný bych radil zasázet pokud možno více odrůd s ohledem na plánované využití plodů (přímý konzum, marmelády, slivovice,...) Více odrůd bych doporučoval i pro slivovici, eliminuje se riziko neúrodných let... celý příspěvek >
Ředění slivovice, 13.10.2008
slivovici sice používám při výrobě ořechovky, ale s hanáckou kyselkou,... z toho jde až mráz po zádech 
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika