Příspěvky uživatele - 94.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lze využít drtič větví i na ovoce?, 8.9.2009
Pokud se drtí jablka jen pro přípravu kvasu, je asi jedno, čím se drtí. Pro potřeby lisování moštu je třeba, aby plody byly rotzdrceny na určitou velikost a rovnoměrně. Taky kvalita oceli v kontaktu s dužinou hraje svou roli.
Jak vypadají plody myrobalánu?, 7.9.2009
Ty uvedené mám jen na myrobalánech a rostou tak akorát, ale jak známo, hodně záleží na poloze, půdě, vláze. Wangheimova sice zkraje roste docela bujně, ale díky silné plodnosti by asi na jiných podnožích zastavila růst.  Bujněji, než bych si... celý příspěvek >
Usychání konců větví u merunky, 7.9.2009
Kráska mi letos zrála dost pozdě - až v 2. polovině srpna. Chutné plody, trochu dočervena, padaly málo, ale praskaly.
Vodní gril, 7.9.2009
Lavor plním zásadně plný, aby všechen tuk kapal do vody a ne na jeho rozpálené okraje Pomáhám si rychlovarnou konvicí,  výrazně to zkrátí dobu rozehřívání grilu.    Zajímavý je údaj o smrkovém dřevě. Nezkusil jsem to, ale věřím,... celý příspěvek >
Višně hamrle, 7.9.2009
Nejsem si jist, že pojmenování hamrle slouží pro jedinou odrůdu. Jde o zkomoleninu německého "amarelle". Amarelek (kyselých višní s bledší šťávou) je víc. Často se v minulosti pěstovala amarelka královská a amarelka stinná.... celý příspěvek >
Jak vypadají plody myrobalánu?, 7.9.2009
Co se týče myrobalánů a jejich afinity. Vysévám každoročně oba. Rozdíly mezi nimi jsou spíš v klíčivosti, obvykle jedněch vyklíčí výrazně víc než těch druhých. Ale čím to je, nevím. V afinitě jsem rozdíl nezpozoroval. Otázkou je, jaké barvy plodů by... celý příspěvek >
Zalévání nově založeného trávníku, 7.9.2009
Nepřemýšleli jste o eventualitě trávník nezalévat?
Přesazení švestky, 7.9.2009
Pravda, lepší nápad je vysadit švestky tam, kde budou natrvalo. Nicméně s ujmutím přesazených 2letých 150 cm vysokých stromků by neměl být problém. Üčinil bych tak krátce po opadu listí, pokud možno s kořenovým balem. Nezapomeňte na dobrou oporu a... celý příspěvek >
Myš - jak se jí bavit?, 4.9.2009
Myši že jsou chráněné? Pak by bylo třeba potrestat i prodejce pastí. Myši jsou hlodavci, ti příliš brouků a slimáků nesežerou.   Možná rejsek, bělozubka.
Voda z bazenu na zahradu?, 4.9.2009
Výraz vitriol se užívá v několika významech: vitriolový olej nebo vitriol - nejběžnější význam, starý název pro kyselinu sírovou H2SO4 zelený vitriol - starý název pro zelenou skalici FeSO4 · 7 H2O modrý vitriol - starý název pro modrou... celý příspěvek >
Je to vůbec možné?, 4.9.2009
Taky se mi to příliš nelíbí, i když stromu je asi jedno, jestli ho tvarujeme do tvaru kordónu nebo židle.    Panu Stanislawovi ať do dobře kape!
Mantet - hniloba, 4.9.2009
Je to zřejmě dáno kombinací více faktorů - tenká slupka, plození ve shlucích, atraktivita pro savý a žravý hmyz, měkká dužina, citlivost ke strupovitosti     Pro tyto nedobré vlastnosti jsem si Mantet ponechal jen na jedné větvi
Je to vůbec možné?, 4.9.2009
Asi to možné je.   Jen nevím, jestli by takové křeslo mě nebo Vás uneslo...
Je to vůbec možné?, 3.9.2009
Nu, se stromkem i ve fotoshopu lze dělat různá kouzla. Jen by mě zajímalo, jaký řez byl použit, že dva výhony se spojily a dál rostly jako jeden - u podpěry rukou.
Černí brouci, 3.9.2009
To ne, ale draví střevlíci vyžadují vesměs živou potravu a té zas takový nadbytek není. Dravci nemívají takové rozplozovací schopnosti jako třeba mandelinky.  Brouci obecně - s dokonalou proměnou -  mívají taky relativně dlouhý... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika