Příspěvky uživatele - 94.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vodní gril, 31.8.2009
Normální dřevěné brikety bych se použít bál. Jsou lisované z pilin a těžko lze zaručit, že piliny pocházejí jen z určitého dřeva, že jsou optimálně suché a že řezané dřevo nebylo ničím napuštěné.    Řekl bych, že do vodního grilu se hodí... celý příspěvek >
Drevo na údenie, 31.8.2009
Tak to mi vynechává paměť. Jestli můžete, naveďte mě, prosím,  na můj předloňský příspěvek.     Udírnu jsem stavěl asi v roce 1987 zděnou s topeništěm pod masem, poté co zemřel soused - starý řezník (u něj a s jeho pomocí jsem... celý příspěvek >
Vodní gril, 31.8.2009
Je to popsáno výše. Topí se obyčejnýmn tvrdým listnatým dřevem.
Motúčko - elektrické kolečko, 30.8.2009
Jeden jediný den v roce bych dal za motúčko cokoli. Když na podzim rozvážím kompost (založený na nejnižším místě) po zahradě.    Po zbytek roku bych se obešel.
Množení trnky - kdy a jak?, 30.8.2009
Možné je asi obojí. Těmi odnožemi ze starého keře to bude asi rychlejší. Neujímají se ale tak dobře, jak by se vzhledem k jejich planosti dalo čekat. Možná taky proto, že se dost obtížně dobývají ze země. Nevím, že by pro trnky platila jiná pravidla... celý příspěvek >
Hrušeň na křížaly, 30.8.2009
To je jistě pravda. Úplně nutně se asi nemusí loupat žádná hruška. Ale křížaly bez slupek se v ústech samy rozpouští...     Boscova lahvice je skutečně lahodná. Ale usušit ji není úplně snadné. Jednak mají tvar jako žárovka,... celý příspěvek >
Drevo na údenie, 30.8.2009
Vyzkoušel jsem to mnohokrát. Několik let jsem jiné, než dubové dřevo neměl. Pravda, odstraňoval jsem kůru, ale nemyslím si, že s kůrou by maso výrazně chutnalo jinak. V zimě udím dubem či bukem (souhlasím, že buk je zlatý standart), v létě třešní... celý příspěvek >
Jaké tesařské spoje na pergolu, 27.8.2009
Asi neuvedu nic nového. Řešil jsem to u altánu se sedlovou střechou co nejjednodušeji. Stojku s vodorovným trámem, na nějž přijdou krokve (něco jako pozednice) jsem spojil vertikálním přeplátem a trámek nad nímž bude štít (ten kromě palubek štítu nic... celý příspěvek >
Drevo na údenie, 27.8.2009
Povedal by som, že áno. 
Top švestky a podnože, 27.8.2009
Typicky českým rysem je hlad po pěstitelských novinkách. Neodsuzuji jej, taky trochu se k němu hlásím. Komerční firmy logicky reagují na poptávku, takže na trhu se objevují odrůdy, které u nás nejsou odborníky odzkoušené a víme o nich jen... celý příspěvek >
Černošická švestka, 26.8.2009
Ze zimního roubu bych očkování (na bdící očko) nedoporučoval. Musí se dělat v plné míze a to je u slivoní dost pozdě. Do té doby vydrží jen opravdu silné, kvalitní rouby a ty na starém stromě nenajdeme. Možná by šlo očkovat ještě v tuto dobu - spíš... celý příspěvek >
Ostružiny, 26.8.2009
S čím potřebujete poradit? Zahnat mouchy nebo aby z nich nebylo špatně?    Jedině snad zakrýt rostliny sítí, zavěsit mucholapky,  vzít si Kinedryl
Hobliny ze dřeva, 26.8.2009
Lakmusový papírek asi použít lze, lepší je koupit si soupravu na určení pH v drogerii či jakékoli zahradnické prodejně.    Jílovité půdy bývají spíš kyselé. Orientačně lze polít trochu zeminy octem. Pokud šumí, tak příliš kyselá není.
Drtic/stepkovac Al-ko new tec 2400 - zkusenosti, 26.8.2009
Do plastové hlavice otvíracího šroubu jsem vlepil hlavu vrutu a drtič jsem otvíral pomocí akušroubováku. I tak jsem po pár letech stroj vyměnil za pomaloběžný válcovitý - štěpka je sice hrubší, ale stroj je tichý a práce jde rychleji.
Černošická švestka, 26.8.2009
Na 70iletém stromě se těžko najdou kvalitní rouby. To bývá nejčastěji příčinou neúspěšného roubování starých odrůd slivoní. Řešením je šetrné zmlazení starého stromu a použití silnějšího letorostu. Použitelné jsou i vlky.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika