Příspěvky uživatele - mhi

Konifery mix z Lidlu - prosim o rozpoznani, 24.10.2013
Jsem puvodni tazatel - amater. Elwoodii po 4 letech vyska ve volne pude cca 1,2m (v kvetinaci cca 0,7m) Yvonne po stejne dobe 1,4-1,8m. Nijak nehnojeno, v podstate jsem se o ne vubec nestaral, ani nejsou moc na slunicku. Yvonne bych... celý příspěvek >
Určení jalovce, 29.9.2013
Nejsem odbornik, ale na zahrade mam spoustu skyrocketu, jednou jsem koupil take neco co melo napis "skyrocket", ale po blizsim zkoumani se z toho vyklubal "Blue arrow" (v zahradnictvi to potom potvrdili). To co je na fotce bych rekl ze neni... celý příspěvek >
Boruvka z lesa, 23.7.2013
Ja do kompostu zbytky oleje (z vareni) davam a nemyslim, ze by se nerozlozil (i mastny papir zcela za rok zmizel). Dale se mi vylilo trochu mineralniho (ne-eko) oleje z vymeny sekacky do zamkove dlazby. Poskozene (naolejovane) betonove kosticky... celý příspěvek >
Boruvka z lesa, 21.7.2013
Dekuji za zpravu. Pokud bych tak cinil, tak je budu pestovat spolu s kanadskymi boruvkami, ktere jsem letos koupil. Nutnost kysele pudy mi je jasna, raselina nebo ta hrabanka (kterou je mimochodem nelegalni "tezit" v lese) to asi vyresi. Jak... celý příspěvek >
Boruvka z lesa, 21.7.2013
Lze pestovat boruvku z lesa (predpokladam Brusnice borůvka - Vaccinium myrtillus) na zahrade? Na internetu se da na ruznych mistech docist, ze nikoliv, kvuli symbioze s mykorhiznimi houbami v lese. Nicmene text je evidentne rozkopirovan z jednoho... celý příspěvek >
Komposter, 10.7.2013
Kompostery mam 2, presne to jsem udelal. Jeden jsem rozebral, kompost pouzil, to co bylo nerozlozene jsem odlozil stranou. Potom jsem slozil a komposter naplnil novou travou michanou s tim nerozlozenym + castecne obsahem toho druheho... celý příspěvek >
Komposter, 10.7.2013
Kompostar amater by take mel otazku - mam kompost, ktery je slozenim zbytku jeste nerozlozeneho minuleho kompostu, posekane travy a domaciho bio odpadu. To vse v plastovem komposteru, ktery jsem bohuzel k memu prekvapeni cely naplnil. Kompost... celý příspěvek >
Jalovec obecný - kde?, 6.7.2013
Mel jsem za to, ze i dalsi jalovce (napr. ten obecny) jsou hostiteli (jestli se nepletu v zime je rez hrusnova na jalovci, pres leto na hrusni). Jalovce uz mam nekolik let a zatim nic, i kdyz nesondoval jsem kdo ma co na zahrade.
Jalovec obecný - kde?, 5.7.2013
Dekuji, to je skvela zprava :-). Dve doplnujici otazky: - muze byt opylovacem i jiny jalovec, treba chinensis? Ten mam nedaleko. Jsem takovy sberatel rostlin, rizkuju co jde - ale nevim kam to potom budu sazet ;-). - jsou nejake jalovce,... celý příspěvek >
Jalovec obecný - kde?, 5.7.2013 Obsahuje fotku
Pred nekolika lety jsem si u znameho narezal jalovec. Zasadil, nektere rizky se ujaly, a dnes jdou z nich docela vysoke rostliny, ktere snad vysadim konecne k plotu. Zarazilo mne, ze se letos objevily plody. Chtel bych se zeptat, zda : - je na... celý příspěvek >
Extremne dlouhe pnouci ruze, 24.6.2013
Dobry den,  poradite mi nekdo pnouci ruzi, ktera by soucasne dorustala delky vice nez 3m (vyvazovana na oporu) a soucasne nebyla nachylna na mraz (okoli Prahy)? V zime 2011/2012 mi promrzla vetsina ruzi, tento rok konecne ty prezivsi zase... celý příspěvek >
Fotosynteza a zakon zachovani hmoty + energie, 24.6.2013
Jeste bych mel otazku, jako zahradnicky laik (ktery se vystehoval "za Prahu" a necekane k bydleni tak vyziskal i zahradku ;-)) jsem vubec netusil jak delat kompost. Koupil jsem takove ty krabicove plastove kompostery a zacal do nich sypat pouze... celý příspěvek >
Fotosynteza a zakon zachovani hmoty + energie, 24.6.2013
Spatne jsem formuloval otazku, nevim totiz jak organickou hmotu lepe uchopit (chemicky). Dekuji za odpovedi, chapu to tedy tak, ze na 1t susiny se slozi desitky kg N P K Mg a dalsich, ktere se vezmou z pudy (ty uz se tam nevrati pokud kompost... celý příspěvek >
Fotosynteza a zakon zachovani hmoty + energie, 22.6.2013
Dobry den,  chtel bych se zeptat na teoretickou otazku ohledne zivota travniku a i jinych rostlin. Zajimalo by mne, jakym pomerem rostlina (zejm. travnik a vyssi dreviny) odebira hmotu (t.j. zeminu + vodu + CO2 + mineraly a ostatni) z... celý příspěvek >
Množení buxusu, 29.3.2012
Jsem pouze amater, nicmene shodne to dela i jeden profi zahradnik (skolkar). Osvedcilo se mi to vetsinou zjara (brezen), ostatni to vetsinou delaji znacne pozdeji (tusim cerven-cervenec), ale tam jsem nemel dobre vysledky. Dulezite je odebrat... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika