Příspěvky uživatele - mhi

Výsadba jehličnanů k plotu, 16.2.2014
"Moc udrzbove na strih" jsou vetsinou ty, co rostou pomalu, ale ty zase nebudou jen tak rychle branit prachu. Ja bych osobne proti prachu dal nejake thuje ci cokoliv jineho osvedceno co umi huste pri strihu zarust celou plochu. Sam takovou... celý příspěvek >
Pěstování jehličnanů ze semen, 3.2.2014
Mohu se zeptat jak to prepichovani delate? Pred nedavnem jsem zasadil nejake borovice, par mi jich uz roste (maji snad 5 cm po tydnu co se zvedlo seminko!) a neni mi uplne jasne pokud vse preziji jak to budu delat (nektere jsou bohuzel hodne huste u... celý příspěvek >
Jalovec obecný - kde?, 23.1.2014
Rizkovani mi fungovalo skvele, pouzil jsem drevity rizek ze starsiho dreva, cca 15cm, minimum zeleneho, s patkou, dokonce bez stimulatoru, do stinneho mista... a ujala se vetsina (jen na ne nesmite zapomenout jako ja, protoze se tisnily a nektere... celý příspěvek >
Vzdálenost sazenic cypřišku, 22.1.2014 Obsahuje fotku
Jsou krasne zahustene, to se musi uznat, ale vypada to uplne jinak, nez kdyz rostou bez strihu (otazka je, zda do plotu je mozne dlouhodobe nestrihat ze stran). Prikladam moji letni fotku (zatim nestrihane, 4-5 let).
Vzdálenost sazenic cypřišku, 17.1.2014
Ja je mam na slunicku a ty co prezily prvni rok tak ziji dale (uz to je snad 5 let). Pravda ale je, ze mi postupne od spoda "pelichaji", vznika tam pomalu ale jiste holy kminek. Zatim nic hrozneho, ale za 10 let nevim nevim. To same mi dela i... celý příspěvek >
Vzdálenost sazenic cypřišku, 6.1.2014
Muzete sem prosim hodit foto jak to vypada? Moc si neumim predstavit jak bych je rezal. Thuje, tisy, nektere jalovce... no problem, ale ten cyprisek se mi zda, ze nerad tvori kompaktni stenu. M.
Filmove jezirko, 6.1.2014
Iluze o realite si nedelam.Dokonce bych cekal, ze umela bude i ta zelena ohradka okolo prostoru ("steny"), filmari jsou na toto sikovni. Rybky asi budou zive :-). Rostliny bych tam urcite chtel, pokud jde o sesikmeni, take mne to napadlo, jenze... celý příspěvek >
Filmove jezirko, 6.1.2014
Nedavno davali v televizi film "Don't be afraid of the dark" (Nebojte se tmy?). V tomto filmu jsou docela zajimave a inspirativni interiery a exteriery, mimo jine jezirko s koi kapriky - ukazka je zde. Jezirko je obehnano zivym "plotem" Ma prvni... celý příspěvek >
Vzdálenost sazenic cypřišku, 6.1.2014
Zajimalo by mne, zda se Chamaecyparis lawsoniana Columnaris da strihat? Tedy strihat v zivem plote tak, aby porad byly pekne. Z neznalosti jsem je take strcil do ziveho plotu (a krome spatneho ujimani z duvodu nakupu v hobbymarketu - spatne nebo... celý příspěvek >
Rizkovani modrinu, borovice, 22.12.2013
Poradte amaterovi: lokalita u Prahy, rodinny dum (mame balkon, sklep nikoliv, na zahrade bude na jare pekne zima-vitr privane studeny vzduch). Rad bych si neco zasadil - jen tak pro radost, jako pokus. Smrk, borovice, modrin. Sisky mohu posbirat v... celý příspěvek >
Ako presadiť 4 ročné tuje, 14.12.2013
Jeste jsem uvazoval o tom, ze bych ty presazovane na jare poradne orezal, abych omezil zelenou plochu). Je to dobry napad? Tim bych dal i tem zustavajicim tisum trosku naskok, aby rychleji zaplnily prostor. Martin
Rizkovani modrinu, borovice, 14.12.2013
Ad Tabulka 2: Docela to odpovida memu experimentu, kdy jarni rizky thuji take mely nejlepsi uspesnost. Pritom vsude se pise, ze se ma rizkovat v cervnu (nebo -venci?).
Rizkovani modrinu, borovice, 14.12.2013 Obsahuje fotku
Tis je mnohem uspesnejsi nez tech 50%. Mam nejaky sloupovity zlaty kultivar tisu cerveneho, ten nyni mnozim na takovou zivou stenu (odhadem 20-30 z minuleho roku) a temer vse co jsem zasadil mi zakorenilo (zadny foliovnik, zadny stimulator, dokonce i... celý příspěvek >
Ako presadiť 4 ročné tuje, 14.12.2013
Jak to je s presazenim tisu? Mam jej asi 5 let, zasadil jsem nekolik moc huste vedle sebe do rady (cca 75cm od sebe, jde o tis cerveny - roste pomerne bujne, uz nyni je moc velky a musim brutalne prorezavat). Rad bych na jare kazdy druhy vykopal a... celý příspěvek >
Rizkovani modrinu, borovice, 14.12.2013
V minulosti jsem namnozil rizky (dokonce bez stimulatoru) hromadu jehlicnanu - thuje, cyprisky, tisy, jalovce, apod. Na zahradce mi chybi modrin a nejaka borovice - daji se tez jednoduse rizkovat? Jakym zpusobem? Ty vyse jmenovane delam tak, ze na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika